AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!

Go down 
+8
Божествена
Любов
Ms SMITH
октим
AVAna
Савана
ШОКОЛАД
VODNA
12 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 02:31

Когато подредиш приоритетите си, границите се променят!
Според мен, еманципацията няма нищо общо със свободата! Еманципацията е демонстрация!
Освен това , нямам против да има някой пред мен! И това да е този някой ,който те пази с гърдите си! Защо да не му позволявам да ми е упора? Това би било просто инат!
Не става въпрос за надпревара. По-скоро е нещо от сорта на "аз го бутам, той ме дърпа, НАГОРЕ".
За мен, еманципацията е безполезна, ненужна...и това няма нищо общо със свободата и щастието ми! Защото правя пак това,което искам!!!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 02:43

Привет момичета,
Смит, недей така бе момиче, по- малко газ!
Сега, никога не съм уважавал мъже каито са се примирили с ролята на загубили състезанието! От твоите писания личи, че ти го смяташ за такъв, не аз го наричам мухльо а ти, и даже веднъж по - горе спомена за бич в спалнята, е това може да е сексуална игра, но истински мъж не би позволил да го удрят дори .....!
Съревнованието в семейството не ограничава свободата на партньорите даже е добре за развитието им като личности! Никога не бих се примирил да свиря втора цигулка, но това не значи, че бих подтискал жена си или някой друг - просто характер!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 03:17

Всеки има приоритети ШОКО ,съответно и някакъв ред.
И всеки гледа на въпроса през своята призма явно.
Аз държа на позицията си-еманципацията е И свобода-материална,ментална,всякаква!Далече съм от идеята за болни демонстрации на възможности,в това число и с градации в по-по-най на професионално или друго ниво,но не толерирам закоравелите ,натяквани и с години възпитавани черти на Бай Ганьо бачкатора, богопомазан у дома,около който жената кръжи като пчеличка доволна от зависимия си от него животец.
Другият вид са мъжете,които постоянно "се грижат "за семейството си като не пропускат момент да го подчертаят,ограничават развитието на жените си дори защото не могат да понесат мисълта нежните им половинки да внасят двойно в семейния бюджет.Не могат да се възприемат като равни,трябва да са "най",с "една крачка напред" и тнт...
Пусто самолюбие криворазбрано,пусти предразсъдъци и сърбежи на нежни места Laughing
Така е прието и така трябва да е-той носи,работи -съотвено и изисква
Тя прави всичко останало за да му угоди.
Историята не помни много примери,в които тя да носи,(или въобще да се развива) без това да не се е превърнало в удар за егото му.Или опит за заклеймяване за нейна сметка.При нас уравнението е"Аз се качвам сама нагоре,той се качва сам нагоре.Когато сме заедно на върха сме доволни както,че е общ връх,така и защото всеки сам се е добрал до него-не е стъпил на врата на другия,за да се изкачи!"
Добре,че живеем в модерни времена та,освен техниката можем да си ъпдейтваме и начина на мислене,иначе....жална ни майка(поне на някои).
Пак се връщам на свободата-нека я наричаме независимост-по-точна дефиниция е -няма по-хубаво усещане от това в семейна среда!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 03:36

Ох Октим Laughing ,наистина ме разсмя,ама я вземи и бавничко прочети от началото на темата какви квалификации си раздавал,беше нещо от сорта"радвай се за съжителството ти с мухльо'......ако живееш така ...и тнт.не ми се търси,на което ти отговорих,че съм истински щастлива с такъв "мухльо",щом ми осигурява необходимата независимост.Very Happy
"Вадя камшика в спалнята" казваш не върви при "истинските мъже" значи Laughing
Колко бъркаш ако знаеш....има истински мъже с какви ли не фантазии ,но това е секс,не работа на къра за домочадието ,психиката на тази тема тиктака постоянно при някои,знаеш ли ги какво си мислят?! Laughing

Цитат :
Съревнованието в семейството не ограничава свободата на партньорите даже е добре за развитието им като личности!
А!Дойдохме си на думата!Развитието им като личности!
Къде е развитието на личността Х,когато личността Y има задължението за всичко?!
Цитат :
Никога не бих се примирил да свиря втора цигулка
И аз така,затова се ражда и чувството за независимост като основа на еманципацията! Wink Very Happy
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 17:34

Чакай малко! Къде е близостта между хората, любовта? Какво значи, пито-платено?!!! Ти , Смит разглеждаш жената едва ли не като наложница, ако се остави мъжът да е водещият... Как така щял да натяква, ако направи нещо за нея?!!!! За какава независимост говориш и свобода, за задушаване , съобразяване...??? Всъщност, говориш за самота... Еманципацията, сега го осмислих е личен избор на самота. Да не допуснеш някого наистина близо до себе си... Да го държиш на дистанция... Да бъдете добри приятели и съквартиранти!!!!!!!!!! Защото , да се съобразяваш с любимия човек е голямо бреме и задушаване...
Това разбрах Shocked
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 17:49

Спокойно дъще, спокойно, още не си намерила истинският!!
Не знам защо, но край мен всички жени се отказват да демонстрират еманципацията като поведение!
Имам една приятелка на 73г изключително еманципирана вдовица преди 11г съпругът и не издържа на еманципацията и с отиде! Сега попарата от еманципацията и старческите капризи ги сърба синът й! С мен обаче се държи коректно и бих казал с уважение, защо ли?
Сестра ми също е еманципирана! Веднъж ми се оплака от сърцето. Проверих пулса й - тропаше като веячка.
- Утре ще те чакам на спирката - отиваме на лекар!!
- Утре не мога, имам работа.
- Ако те няма на спирката, ще се кача у вас и ще те заведа насила! Даже е възможно да пострада някоя част от тялото ти!
- Добре де ще дойда, стига си се мръщил!
- Аз от месец й се моля, но не и не, а сега ти и каза и веднага се съгласи! - обади се зетя (изключително добър и начетен мъж, но " М")
- Тате, мама знае, че вуйчо ще го направи, при него няма избор - заяви племенницата ми (моята гордост)
Снаха ми също е еманципирана - когато внукът бе на 11 месеца ни го връчи та до сега 7г е при баба и дядо, предполагам, че и така ще си остане докато не стане самостоятелен! Разтоянието между двата дома е точно 36 метра! Вълнуват я три теми: диети; дрехи бижута; клюки, след време ще започне да я вълнува и още нещо! Синът ми "М"
Така, че, Смит, аз съм заобиколен от еманципация която не касае мен, но ми осигурява много широко поле за наблюдение.
Дъщеря ми не е еманципирана, тя споделя възгледите на Фрина и Шоколад, тоест тя е достатъчно силна за да овладее егоизъма в себе си!
Съпругата ми е дипломат от кариерата - много я обичам и ще й го кажа някой ден, ако преди това не й изневеря с госпожата пред която всички сме равни!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 17:59

октим написа:
Съпругата ми е дипломат от кариерата - много я обичам и ще й го кажа някой ден, ако преди това не й изневеря с госпожата пред която всички сме равни!

Какво чакаш?! Very Happy Защо си чакал? Това не бива да се таи... Сподели й го!!! Време е, според мен!!! sunny
Развълнувах се...
Ах, как ще ме зарадваш ако споделиш скоро, че си го направил!!! sunny ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 789138
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 22 Яну 2010, 18:13

Продължение,
Никога не бих се примирил да свиря втора цигулка, но песента е ода за лювовта и семейството!
Смит, за секса много си малка да го обсъждам с теб, на годините на дъщеря ми си! Ще ти кажа само, за секса имам само една фантазия: Как да направя така, че отсрещната страна да е щастлива! Около 60г съм и единственият стимул който ми е нужен е един поглед от ония по - особените !
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 00:25

Фрина написа:
Чакай малко! Къде е близостта между хората, любовта? Какво значи, пито-платено?!!! Ти , Смит разглеждаш жената едва ли не като наложница, ако се остави мъжът да е водещият... Как така щял да натяква, ако направи нещо за нея?!!!! За какава независимост говориш и свобода, за задушаване , съобразяване...??? Всъщност, говориш за самота... Еманципацията, сега го осмислих е личен избор на самота. Да не допуснеш някого наистина близо до себе си... Да го държиш на дистанция... Да бъдете добри приятели и съквартиранти!!!!!!!!!! Защото , да се съобразяваш с любимия човек е голямо бреме и задушаване...
Това разбрах Shocked
?????!Какво общо има близостта между хората и любовта с еманципацията?!
Каква самота,какви пет лева ?!Личен избор на самота?!Съквартиранти?
Сигурно има и такива,но те са далече от моята ситуация със сигурност. Laughing
Допускането на някого близо до себе си няма нищо общо с еманципацията.Нали ми говорите за разтеж на личността,къде е разтежа,когато единят е винаги една крачка пред другия и това се случва в 99 и 9 на сто при мъжете?Какви са тези закостенели схващания,че той трябва да е една крачка пред жена си?Щом има хора,които са доволни от втората си позиция в живота-ок.Аз не съм от тях.
Първо вие ми говорите за съревноваване-казах още в началото на темата-от какво се ражда еманципацията?
Освен от посочените няколко примера на самотни кариери за сметка на чувства ,брак и пр.има хора,които я предпочитат заради собствения си комфорт.
Не виждам какво трябва да ме причисли към другия лагер.И не разбирам съотношението-той е мъж,следователно има право на всичко,дори и на избор за мои решения,(понеже виждаш ли това била любовта),той има право на крачка пред мен(естествено за моя сметка)и всичко,което наподобява какъвто и да било вид зависимост от него.
Ние сме семейство -при това не фиктивно и без да сме зависими един от друг!Любовта няма нищо общо с това.И не ми казвайте,че това е самота,защото е смешно.
Традициите не са това,което бяха и следва "ура"! Very Happy
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 00:50

Именно- традициите не са това ,което бяха! Смитова, ти приемаш еманципацията в класическия й смисъл - демонстрация на женска свобода ( не отричай Wink ). А тя може да съществува ( свободата в отношенията и равенството) и без да стигаме да крайности (еманципация) .
Може би Аз му позволявам да е една крачка пред мен, разбираш ли?!
Така както разбирам Октим, той казва, че жените сме по-силните и нямаме нужда от еманципация, за да се докажем! Можем да дърпаме конците, без да се тупаме в гърдите ,докато го правим(грубо казано)!
Знаеш що за човек съм, и? как мислиш? Еманципирана ли съм или не , според твоите разбирания!
( мисля, че говорим за едно и също нещо, спорим само за понятието "еманципация" Wink Very Happy )
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 00:54

октим написа:
Продължение,
Никога не бих се примирил да свиря втора цигулка, но песента е ода за лювовта и семейството!
Смит, за секса много си малка да го обсъждам с теб, на годините на дъщеря ми си! Ще ти кажа само, за секса имам само една фантазия: Как да направя така, че отсрещната страна да е щастлива! Около 60г съм и единственият стимул който ми е нужен е един поглед от ония по - особените !
Хайде сега пък станах много малка...тук няма възраст Октим,моите уважения към твоята,но заради възраста няма да превръщам темите в табута.И защо винаги говориш от първо лице единствено число-аз имам-аз говоря общо за всички,ти не си единственият истински мъж ,нали?Освен всичко друго щом вече си подхванал темата се предполага всички задръжки да са отпаднали. Very Happy Разбирам прекрасно защо един поглед ти е достатъчен.
Относно втората цигулка и песента-Аз не съм втора цигулка,понеже нямам първа пред себе си.

Цитат :

Дъщеря ми не е еманципирана, тя споделя възгледите на Фрина и Шоколад, тоест тя е достатъчно силна за да овладее егоизъма в себе си!

Добре,че го имам егоизма,че ако не е бил той и съм разчитала на другите незнам къде щях да съм! Laughing
Никой не ме е издържал,нито ми е гледал детето ,а за въпросната "еманципация" ,която визираш у снаха ти сте си виновни вие.Щом ви върти на малкия си пръст и й гледате детето няма да се оплаквате.На каквото си постелеш ,на такова ще си легнеш.
Парцалки,диети и тнт и мен са ме вълнували и продължават да ме вълнуват,но не ги пиша на чужда сметка-плащам си ги сама,и какво по-хубаво от това...?!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 01:03

ШОКОЛАД написа:
Именно- традициите не са това ,което бяха! Смитова, ти приемаш еманципацията в класическия й смисъл - демонстрация на женска свобода ( не отричай Wink ). А тя може да съществува ( свободата в отношенията и равенството) и без да стигаме да крайности (еманципация) .
Може би Аз му позволявам да е една крачка пред мен, разбираш ли?!
Така както разбирам Октим, той казва, че жените сме по-силните и нямаме нужда от еманципация, за да се докажем! Можем да дърпаме конците, без да се тупаме в гърдите ,докато го правим(грубо казано)!
Знаеш що за човек съм, и? как мислиш? Еманципирана ли съм или не , според твоите разбирания!
( мисля, че говорим за едно и също нещо, спорим само за понятието "еманципация" Wink Very Happy )
О,не не съм се била в гърдите и няма да го направя-ето това е разликата в демонстрацията -и не на еманципация!
Не Октим не казва,че сме по-силните,казва че мъжете са крачка напред,което е недопустимо за мен.
Твоята ситуация е различна ,ШОКО ,не мисля че има много общо с робовладелческия строй или козируването ,нито с умствената или физическа деградация.Твоя мъж не ти подлага крак ,за да спъва развитието ти,а повечето мъже ,които издържат семействата си го правят ,толкова много примери имам...не е истина просто-и всичк
о само заради зависимостта,защото така трябва да е!Няма начин...
П.П.
Цитат :
Именно- традициите не са това ,което бяха! Смитова, ти приемаш еманципацията в класическия й смисъл - демонстрация на женска свобода ( не отричай Wink ). А тя може да съществува ( свободата в отношенията и равенството) и без да стигаме да крайности (еманципация) .
Да,именно свобода,независимост,както искаш,така я наричай,изобщо не отричам,напротив за нея говоря от самото начало.
Не виждам как ще съществува обаче равенството,когато ми посочвате постоянно за пример избора на другия,вместо моя,крачката му пред мен и всичко изброено до момента..Какво равенство,каква свобода и независимост,когато си зависим?!Там е разковничето за еманципацията,тя става крайност,защото не се примирява с това си състояние.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 03:17

СВОБОДА!!! Тя идва от ЛЮБОВТА и споделеността... И ние говорим точно за това... не за ПОДЧИНЕНИЕ... Този остарял модел го има, да... но аз, определено не говоря за него... Когато има взаимност, Любов, там има и Свобода и тя не идва от независимостта и това - аз да платя моето, ти твоето... Защо непремено говориш за господство на мъжа?!!!

Да не говорим, че много рядко в днешно време имаме типичния модел на жената домакиня и мъжа, който издържа цялото семейство...


Последната промяна е направена от Фрина на Съб 23 Яну 2010, 04:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 03:58

Цитат :
Не знам къде са твоите примери, Смит... За подчинение ... Има и такива, разбира се... Може би от такива отношения се боиш..

Не не се боя,взела съм всички мерки когато е трябвало.Гледала съм,когато съм избирала,
затова съм и доволна.Няма от какво да се страхувам просто.
Примерите са много и то в съвременна България,което е жалко.

Цитат :

. Но, далеч не са такива, всъщност... Да, аз наричам този ти стрмеж към независимост, стремеж към самота, защото това виждам, да...

Чудесно,твое право,аз обаче гледам през други очила и самотата е последното нещо,което виждам.Потърси цитати и пак ще обсъдим.


Трябва да потърся твои цитати за да докажа твърдението си... Просто така прочетох написаното от теб (може просто да си се изразявала сухо, не знам. извинявам се...)
Цитат :

СВОБОДА!!! Тя идва от ЛЮБОВТА и споделеността... И ние говорим точно за това... не за ПОДЧИНЕНИЕ... Този остарял модел го има, да.. но аз, определено не говоря за него...

.НЕЗАВИСИМОСТ!Изключително описателно определение,няма какво да добавям повече!
Любовта си е любов,двете нямат нищо общо!Как да няма подчинение,когато си крачка назад пред него при това подчертано.


Когато има взаимност, Любов, там има и Свобода и тя не идва от независимостта и това - аз да платя моето, ти твоето...

Любовта не е за да плаща сметки и да поема отговорности еднопосочно,извинявай но не съм съгласна.Тя е за демонстрация на чувства.

Да не говорим, че много рядко в днешно време имаме типичния модел на жената домакиня и мъжа, който издържа цялото семейство...
Имало е моменти в нашето семейсто, когато аз бях на по-висока позиция на работа и получавах повече пари. Това не ме правеше мъжът в семейството... Връщайки се в къщи, аз бях крехката и уязвимата. Любящата и подкрепящата мъжа в труден момент...

И аз не съм мъжът в семейството ,естеството ни на работа също е различно,но ако не е ЛЮБИМИЯТ ми ,с когото да си правя сметки,тогава кой?!Или без сметка да я караме..


Сега е по-различно... Но пак същото... Но всичко е общо, нямо мое твое и пито-платено... ЛЮБИМИЯТ не може да ми човек с който да правя сметки...[/quote]
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 04:26

Първото, което казах, Смит е, че хората са различни и имат различни потребности. За теб независимостта е важна, няма лошо ...

Не знам какви мъже българи познаваш, някак усещам известна неприязън (или така ми се стори)
"Гледала съм,когато съм избирала,
затова съм и доволна.Няма от какво да се страхувам просто.
Примерите са много и то в съвременна България,което е жалко...
не толерирам закоравелите ,натяквани и с години възпитавани черти на Бай Ганьо бачкатора, богопомазан у дома,около който жената кръжи като пчеличка доволна от зависимия си от него животец."
[b]

Не познавам много такива мъже в моето обкръжение... В по-близък план изобщо... Защо непрекъснато се дават определения на българските мъже... Мъже всякакви, навсякъде... Не приемам...
...



Да, Любовта е и отговорност, но преди всичко е споделеност...На пълно доверие и отдаденост...

Да, сметки не правя с любимия. Приходите и разходите ни са общи, както всичко...


Последната промяна е направена от Фрина на Нед 24 Яну 2010, 15:53; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 23 Яну 2010, 05:12

[quote="октим"]
Проблема смятам е в нас мъжете. Ние все още не сме осъзнали, че жените определят темповете на развитието ни! Преди водещата ни роля се гарантираше от религията и от законодателството! Сега, обаче нещата са оставени на природата и ние мъжете трябва, даже и когато спим да доказваме възможностите си!! Борбата за женското благоволение при нас е безмилостно жестока - аз отпадам друг ще ме смени и толкоз! Какво значи някаква си личност щом не отговаря на критериите за съпруг!!
quote]

Ето тук признавам превъзходството ви!!
Цитат
" Така както разбирам Октим, той казва, че жените сме по-силните и нямаме нужда от еманципация, за да се докажем! Можем да дърпаме конците, без да се тупаме в гърдите ,докато го правим(грубо казано)! "
Истинският Мъж няма да понесе точно това тупане в гърдите!!
Пиша в първо лице единствено число понеже личният ми опит е достатъчно богат за да си позволя този лукс !
Смит съпругата ми се пенсионира с 41г трудов стаж, за какви ограничения говориш, а повечето жени в България са с подобен стаж !
Когато двама души се съберат и между тях съществува чуството ЛЮБОВ, те доброволно се отказват от личната си свобода в името на общото - дом, деца взаимопомощ! Тука изключвам браковете по сметка, не одобрявам и предбрачните договори!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyНед 24 Яну 2010, 15:59

Всъщност... Важното е човек да е такъв, какъвто е. Да се чувства добре в кожата си, с човека с който е и да живее живота, който иска...както и да е с човек, който го приема именно такъв , какъвто е...

Какво значение има всичко останало... Какво значение има кой какво казва...или мисли...Нищо няма значение... И никой не може да каже какво ТРЯБВА да прави, бидейки с някого...

Смит, това за самотата го казах, защото от писането ти ми се стори, че не се доверяваш на никого... Но това си е твое право дори да е така... Оценки никой няма право да дава...
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyНед 24 Яну 2010, 18:18

Любовта като енергия е толкова разнолика и всеобхватна, че просто е безсмислено да се опитваме да я класифицираме, обобщаваме или дифинираме! Има само един индикатор обаче, които показва със сигурност наличието й! Дошла е любовта тогава и само тогава, когато можеш да поставиш личноста му/й в нейната цялост над собственото си АЗ! Следователно любовта не е в теб; в мен или в нас, тя е до теб; до мен; до нас!!!! Чуствата които изпитваме са породени от човека до нас, затова любовта е неповторима, и не може да бъде несподелена ! Та питам - Котато ти си неговата любов, а той твоята, за каква еманципация или собственическо отношение можем да говорим!!!! Ако има любов, не може да има пазарлъци, липса на доверие, ревност и т.н.
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПон 25 Яну 2010, 01:59

Понеже в тази тема взех да се чувствам като у дома си ще си позволя да отложа коментарите си за известно време,ще ме извините предполагам,но заради еманципирания ми характер времето ми е късо в момента.
Октим утре ще ти дам отговор на последния абзац!Поздрави! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyВто 26 Яну 2010, 02:00

affraidПисах 15 минути и всичко се изтри ще се постарая да съм по-кратка!
Първо-Фрина ,Оценките на който и да било тук не биха ми повлияли по никакъв начин-имам характер ,възгледи и принципи,които съм възпитавала с години и трудно нечий коментар оттук би ги разклатил.
Искаш примери,говориш ми пак за тази самота...
Самотата е за ограничени хора,които се дистанцират по всякакъв начин и избягват комуникацията.Аз съм на другия полюс!
Самотата е за жени-мелачки или кариеристки ,които газят всичко по пътя си и на всяка цена дават всичко за успеха си-личния!Ако е необходимо принасят в жертва брак,мъж среда,каквото трябва.И от тях не съм.
Другите са онези с болните амбиции,които освен тях имат и комплекс за малоценност ,затова се омъжват за плазмодии -избиват психически проблеми с упражнение на контрол и надмощие.Абсурд за мен!
Обяснявам за стотен път може би-ако поразгледате от самото начало на темата гледам на въпроса малко над буквалното ниво ,а и примерите ми бяха такива.
Няма да се превръщам в лирически герой като пиша ода за себе си с пресъздаване на личния ми живот тук за да доказвам нагледно защо съм поддръжник на еманципацията!
Независимоста е всичко-не стоя в ничия сянка,не робувам на предразсъдъци.
Имам собствен избор,който не оставям в ръцете на другия,понеже го обичам!
Не държа мъжа си в дупка ,върху която съм стъпила ,дишайки щастлива въздуха на самотата,нито пък той върви крачки пред мен по конституция.
Не го бутам,не го дърпам,нито пък той ме покровителства.Чувствам се прекрасно от факта.И пак се обичаме и пак живеем нормално.
Искаш примери за съвременна България.
Имам приятелка,която от години развиваше яхтен бизнес в Лугано.Сама беше отишла там да си вади хляба,разчиташе единствено на езика си и нямаше мъжки парапет за опора.От сервитьорка с луд късмет и влиятелни познанства дръпна със скороста на светлината Галината.Преди 2 години отидох на почивка там и познай-омъжила се нашата Галина за левента плевенчанин Жоро.Дотук добре,обаче на Жоката не му се понравило това дередже,откъде накъде жена му ще проявява еманципация ен,едната му икономическа заплата ще спасява накърненото му самолюбие щом трябва но така ще е.Готово!Куфарите и обратно вПлевен!Галината била супер даже,свиркала си по цял ден с приятелки,малко й липсвала работата ама хайде сега пък няма да издребняваме..по неговите думи..По нейните-не само,че не свирка и стон не излиза от устата й гълта си жабите с изстиналите спомени и сълзливо разказва колко добре й е било преди,но нали пуста любов...
Сигурно това е вид независимост,нормална крачка напред за Жоро,той е мъж все пак... Laughing


Последната промяна е направена от Ms SMITH на Вто 26 Яну 2010, 02:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyВто 26 Яну 2010, 02:14

Цитат :
Дошла е любовта тогава и само тогава, когато можеш да поставиш личноста му/й в нейната цялост над собственото си АЗ!
За да го поставиш собственото си Аз октим,първо трябва да го имаш,което без дисциплина ,еманципация и независимост от даром дадените благинки на предишната любов трудно се създава.Време си отнема каляването му.
А в горния ми пример къде е тази саможертва искам да знам?
Цитат :
Та питам - Котато ти си неговата любов, а той твоята, за каква еманципация или собственическо отношение можем да говорим!!!! Ако има любов, не може да има пазарлъци, липса на доверие, ревност и т.н.
Не може да има И покровителство,превес на единия за сметка на другия и демонстрации на възможности.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyВто 26 Яну 2010, 14:11

“ Първо-Фрина ,Оценките на който и да било тук не биха ми повлияли по никакъв начин-имам характер ,възгледи и принципи,които съм възпитавала с години и трудно нечий коментар оттук би ги разклатил.”
Далеч съм от тази мисъл, Смит . .. Това беше по-скоро апел( и в други разговори съм го казвала) да избягваме да даваме оценки на другата позиция. Просто защото е за мен е безсмислено . Няма някой, който да може да даде рецепта за едно или друго, дори да е преживял много… Всеки случай е отделен. Всеки човек е различен и рецепти, както и това какво е добро или как другия щял да го приеме или не, не ми се вижда конструктивно… Единственото, което можем да направим е, да си кажем мнението..И как виждаме нещата…
„Самотата е за ограничени хора,които се дистанцират по всякакъв начин и избягват комуникацията.Аз съм на другия полюс!...”
И аз ще се повторя, но пак ще кажа. Изразът „избора на самота„, използвах в смисъл на липса на пълна отдаденост за сметка на някаква натрапчива „независимост”… Мислиш, че липсата на еманципирано отношение непременно означава зависимост и контрол на единия над другия… Има и такива примери, разбира се. Но там, където има любов, има и независимост, и зачитане на другия… Има и ОТДАДЕНОСТ… Не може да има пазарлъци, когато има любов. Не разбирам разговор от рода на – давам ти картбланш да ми изневериш, и ти ми даваш ( за да запазя независимостта си)... ама, то всъщност нямаме намерение да изневеряваме… Що за безсмислен и ненужен разговор между двама души, които се обичат… ЗАЩО?!!! Заради едната независимост… Независимост или свобода не можеш да изискваш или да правиш застраховки… Но когато има ЛЮБОВ, нея – независимостта просто я има (друг е въпроса, че понякога решаваш, че тази твоя независимост просто не ти трябва…), както и много други неща… Така мисля 

„Искаш примери за съвременна България.”

Грешиш, не искам примери. Знам, че има такива български мъже, както ги има навсякъде. Има такива ситуации, както навсякъде по света… Но, някак в разговора се намърда Любовта…
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСря 27 Яну 2010, 00:23

Oт целия ти пост лъха типичната за теб инфантилност ,наивността по детски...прекрасно е да живееш в приказка,но освен потока от чувства човек трябва да се самоосигурява.И не виждам как едното пречи на другото.Радвам се,че сме толкова различни хората в подобни ситуации.Аз съм от хората,които педантично подреждат възможните B и C в папка със заглавие А.Обичам да съм подготвена предварително за хипотетични изненади,независимо че на хоризонта няма никакви изгледи за такива.И това е едно от обстоятелствата ,върху които се крепи и любовта ни.Директна съм и в картбланша за изневери.Да, нямаме намерение да си изневеряваме ,не сме планирани екстра командировки с едната цел,НО не знаем никога какво ще ни поднесе живота колкото и да се обичаме.Независимостта в хипотетичния избор на другия всъщност предотвратява желанието за подобни изживявания.И преди съм казвала -колкото по-изкъсо държиш каишката на мъжа ,толкова по-голямо е и желанието му да се освободи от нея,дай му независимост и той сам ще стои вързан.
Цитат :

Мислиш, че липсата на еманципирано отношение непременно означава зависимост и контрол на единия над другия…
Не Laughing ,означава тихо съгласие с установени правила,водеща роля за единия ,каквато и безпаметна любов да цари при такива обстоятелства където има някой,който е" най"неизбежно води след себе си другия,който е" по".Това степенуване автоматично ражда зависимост.Разбирам,че този статут устройва много хора,но този модел в нашия случай категорично отпада.Никой не преобладава във възможности.И това е независимост,и това е любов.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСря 27 Яну 2010, 17:32

“Oт целия ти пост лъха типичната за теб инфантилност, наивността по детски...”

Да, инфантилна съм понякога (но по отношение на поведение, не от типа на необмислени постъпки) . Това е факт… Наивна – не. За да бях наивна, трябваше и да съм глупава… Но виж - доверчива,да . Това е избор.

„ Прекрасно е да живееш в приказка,но освен потока от чувства човек трябва да се самоосигурява.И не виждам как едното пречи на другото. „

Нагласата ми е: „Невинен до доказване на противното”, вместо „Виновен до доказване на противното”… Не се страхувам от разочарования. От тях не може да се избяга , независимо от предварителната нагласа. Не мисля, че бих страдала по-малко при определени обстоятелства, ако нямах доверие на отсрещната страна… Това не е успокоение. Но, определено мисля, че има значение как подхождаш към даден човек, дали с доверие или недоверие. Това се усеща. И е вид приемане или не…
Именно тук, тази презастраховка е вид недоверие (според мен) , която отстрещната страна усеща и тук е моят отговор на твоя риторичен , според теб въпрос „И не виждам как едното пречи на другото”

„ Аз съм от хората,които педантично подреждат възможните B и C в папка със заглавие А.Обичам да съм подготвена предварително за хипотетични изненади,независимо че на хоризонта няма никакви изгледи за такива.”

И мислиш, че ще си подготвена, ако случайно се случи? Мислиш, че по-малко ще те боли, само защото си допуснала някога подобна възможност? ( Самият факт, че е било „хипотетично” говори за липса на подготвеност. Това за мен е самозаблуда, че владееш всички възможности, които може да ти предложи живота. Не си подготвен и не владееш, независимо от планове и подредби…)


„.Директна съм и в картбланша за изневери….Независимостта в хипотетичния избор на другия всъщност предотвратява желанието за подобни изживявания.”

Ти на това ли се надяваш? Не е ли наивно, според теб. Да мислиш, че можеш да контролираш по този начин нещата…

„И преди съм казвала -колкото по-изкъсо държиш каишката на мъжа ,толкова по-голямо е и желанието му да се освободи от нея,дай му независимост и той сам ще стои вързан. „

С това съм съгласна… Това се усеща от самото поведение един към друг. Не от директни обяснения. Октим по-нагоре писа, че когато има Любов, няма място за недоверие и ревност. Няма място за подозрения или ограничения… Това, че аз не съм водила подобен разговор с моя любим не означава, че съм го вързала с каиш. Такъв разговор просто е излишен, ненужен и няма място….

„….Това степенуване автоматично ражда зависимост.Разбирам,че този статут устройва много хора,но този модел в нашия случай категорично отпада.Никой не преобладава във възможности.И това е независимост,и това е любов.”

Ти го наричаш степенуване… Де факто в много семейства това са вид роли, къде всеки и си има място, като единия не е на по-долно стъпало от другия. (Не говоря за типа патриархални семейства, къде се целува ръка на бащата, примерно… ) Дори в семейства, където жената не работи. Това не я поставя в по-ниска позиция. Ролята й е различна. Тя си има своите семейни задачи… Това мисля 
Радвам се, че си удовлетворена от твоята връзка. И че има Любов между вас. Да, Любовта влиза през всяка врата, която е отворена за нея …
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСря 27 Яну 2010, 22:44

Ms SMITH написа:
affraidИскаш примери за съвременна България.
Имам приятелка,която от години развиваше яхтен бизнес в Лугано.Сама беше отишла там да си вади хляба,разчиташе единствено на езика си и нямаше мъжки парапет за опора.От сервитьорка с луд късмет и влиятелни познанства дръпна със скороста на светлината Галината.Преди 2 години отидох на почивка там и познай-омъжила се нашата Галина за левента плевенчанин Жоро.Дотук добре,обаче на Жоката не му се понравило това дередже,откъде накъде жена му ще проявява еманципация ен,едната му икономическа заплата ще спасява накърненото му самолюбие щом трябва но така ще е.Готово!Куфарите и обратно вПлевен!Галината била супер даже,свиркала си по цял ден с приятелки,малко й липсвала работата ама хайде сега пък няма да издребняваме..по неговите думи..По нейните-не само,че не свирка и стон не излиза от устата й гълта си жабите с изстиналите спомени и сълзливо разказва колко добре й е било преди,но нали пуста любов...
Сигурно това е вид независимост,нормална крачка напред за Жоро,той е мъж все пак... Laughing
Много поучителен пример, зависи кой и откъде го чете, а и как го разбира!
Аз го чета тата: Няма мъж който да съсипе бизнеса на жена си - няма такъв - той по-скоро би го завладял, но тогава "влиятелните познанства" отпадад!! (Защо ли) Жорката просто е обикнал не бизнеса, а Галина и като всеки влюбен не е могъл да понесе именно "влиятелните познанства"!! И тука не става въпрос за самолюбие, а за просто достойнство! Жорката няма да има нищо против съпругата му да прави кариера, ако Галина го убеди, че няма да създава повече " влиятелни познанства"
В този случай силната личност е Галина, тя е била дилемата и тя я е разрешила! Преценила е, че при липсата на влиятелните познанства (при съпруг трудно ще ги поддържа) бизнеса няма да върви! Решението и да последва любовта си е и решение да скъса с живота на пеперуда прелитаща от цвят на цвят с нещо много по-стойностно - избрала е да бъде!
Колкото за жабите защо ще ги гълта, винаги може да се върне към старите си привички, но тя е умна и знае, че този живот ще свърши когато костюма стане мачкан лак, а после СМИТ после!
Аз също гълтам жабоци, като си спомням за младоста, но уви!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 28 Яну 2010, 11:20

Фрина...Laughing
Кой е казал,че се страхувам от разочарования?Или че бягам от тях?За какво страдание изобщо говорим тук?За какво успокоение?Застраховка?!Много интересно тълкуваш нещата.
Преднамереното обсъждане на възможните ситуации не означава непременно недоверие,нито пък всичко от горепосочените изброени.Забравяш,че аз съм тази,която дава свободата,не която ограничава.
Провокация е дори да знаеш какво би следвало като развой ако имаш твърдо А,но неизвестни В и С,стигаш в дълбочина до другия.Още повече-подчертах че на това се базират и чувствата.Да мисля,че ще съм подготвена.Именно,защото съм допуснала тази възможност.Very Happy Ние сме отворени за живота хора-и двамата и сме намерили прекрасната среда -съчетаваме едновременно свободата с интимността си.Не робуваме на правила ,нито имаме задръжки.Всеки е свободен да направи избора си и този избор е лоното,което ни свързва.Не искам да владея и не контролирам(всеки го прави сам за себе си ако счете за нужно),достатъчно ми е,че знам какво би или не би ако.
И това ни най-малко е вид подозрение или ревност(чак ме напушва смях в момента),по-скоро любопитство.Осигуровката е във всяка възможна разновидност.
Цитат :


Ти го наричаш степенуване… Де факто в много семейства това са вид роли, къде всеки и си има място, като единия не е на по-долно стъпало от другия. (Не говоря за типа патриархални семейства, къде се целува ръка на бащата, примерно… ) Дори в семейства, където жената не работи. Това не я поставя в по-ниска позиция. Ролята й е различна. Тя си има своите семейни задачи… Това мисля 
За това говорех от самото начало преди да решите да ме убеждавате в крачката напред за единя-никой няма право да е най,едно е всеки да заеме своята роля,съвсем друго да е най или пред ,независимо от обстоятелствата!


Последната промяна е направена от Ms SMITH на Чет 28 Яну 2010, 11:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 28 Яну 2010, 11:43

Цитат :


Много поучителен пример, зависи кой и откъде го чете, а и как го разбира!
Аз го чета тата: Няма мъж който да съсипе бизнеса на жена си - няма такъв - той по-скоро би го завладял, но тогава "влиятелните познанства" отпадад!!

Мда..такъв,който счита еманципацията (независимостта в случая от мъжкия превес)за жесток удар върху егото си.
Не би го завладял,защото не притежава таланта да го развива по същия начин.Силата му е в икономиката.Всеки се ражда с уменията си,а в този случай не е лесно да се преглътнат чуждите особено когато са довели до такъв мащаб!Точно за самолюбие става дума,не за достойнство.
Бъркаш в тълкуването на влиятелните й запознаства.Разбирам накъде биеш,но посоката ти е грешна. Късметът или случайността в предишната й работа са я свързвали с хората,съдействали й за бизнес,не легалната проституция .Има разлика.Така че,това изобщо не може да е предпоставка или мотив за подобно поведение от негова страна.
Не знам как ще се развият събитията в живота им,но мога да предположа.Този статут няма капацитет за да поеме много жаби.а и тя веднъж е прочела "Браво"-то в очите му с решението си да се върнат заедно....
Искрено се надявам да греша.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 28 Яну 2010, 14:03

„ Кой е казал,че се страхувам от разочарования?Или че бягам от тях?За какво страдание изобщо говорим тук?За какво успокоение?Застраховка?!Много интересно тълкуваш нещата…”

Просто изразявах становището си, че тези неща не могат да се изяснятв разговор. Нито да се предвидият… Нито човек да е подготвен....Според мен това е ненужно и обременяващо… Но, всеки е различен. Ти намираш смисъл. Мъжът ти намира смисъл и така …


“Ние сме отворени за живота хора-и двамата и сме намерили прекрасната среда -съчетаваме едновременно свободата с интимността си.Не робуваме на правила ,нито имаме задръжки.Всеки е свободен да направи избора си и този избор е лоното,което ни свързва.Не искам да владея и не контролирам(всеки го прави сам за себе си ако счете за нужно),достатъчно ми е,че знам какво би или не би ако.


Това ми хареса. Ето тук вече лъха ЛЮБОВ!!! Да, хората са различни. Важно е да има Любов…



„За това говорех от самото начало преди да решите да ме убеждавате в крачката напред за единия - никой няма право да е най,едно е всеки да заеме своята роля,съвсем друго да е най или пред ,независимо от обстоятелствата! „

Аз не съм говорила за превъзходство… Просто не съм споменавала думата „роли”. Именно роли… За себе си съм разбрала, че не е необходимо да се навира в очите на мъжа, да се доказва, че съм му равна… Той го знае и ме зачита… Мисля, че нещо подобно има предвид Шоколад като казва, че еманципацията е демонстрация... Но това е личен избор. Това са различни ситуации. Различни хора…
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 18:02

Въпроси върху еманципацията!
Защо трябва да бъдем еманципирани пред хората които ни обичат - баща, съпруг, син за жените и обратно - майка, съпруга, дъщеря при мъжете! Защо? Нима е малко полето за изява навън?
Защо еманципирана личност в семейството пред по-високо стояща личност в йерархията сервилничи? Колко тъжно е да се наблюдава как се смеят насила на тъпотиите на шефа при мъжете и демонстрацията на достъпност при жените!
Дали пък еманципацията не е просто избиване на комплекс за малоценност?
Що за садизъм е това да властваш над хора които те обичат, но в една или друга степен са зависими от теб?
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyНед 07 Фев 2010, 11:58

Фрина-

Цитат :
... Той го знае и ме зачита…


Това ми хареса. Ето тук вече лъха ЛЮБОВ!!! Да, хората са различни. Важно е да има Любов…, Very Happy
Цитат :

Мисля, че нещо подобно има предвид Шоколад като казва, че еманципацията е демонстрация...
Демонстрация е в част от случаите когато не е независимост!

Октим-
На голяма част от питанките ти съм дала изчераптелни отговори,дори на риторичните,които реално отразяват позицията ти-че са трудни за асимилация,противоположни на статуквото и неподатливи на захапки е друг въпрос-
с радост ще чета наплива от коментари...
Very Happy

П.П.Наистина е приятно да се общува в задушевна обстановка! Very Happy
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 01 Апр 2010, 18:41

Из "Съществува ли жената?" - Джон Бейнс


"... Предполага се, че страните, подписали конвенцията, правят искрени усилия, за да подкрепят жената в този процес на постигане на равенство. Струва ми се обаче малко вероятно жената да достигне мястото, което по право й принадлежи, ако не осъзнае дълбоките мотиви на собственото си поведение, тъй като нейното неосъзнато поведение решително пречи на осъществяването на желания процес. Именно жената прави невъзможно равенството в този момент, и единствено с познаването на своите скрити мотивации ще й бъде възможно да промени моделите, които й пречат.
Искам с малко думи да обобщя едно от основните понятия в това изследване, а то е следното: „Истинските причини за женския проблем се крият в обстоятелството, че жената е лишена от собствена идентичност, като води живот „на заем", изграден от елементи, взети чрез подражание от мъжете. Жените живеят съгласно мъжки роли, тъй като изобщо не познават какво означава да бъдеш жена, доколкото става въпрос за едно същество, притежаващо характеристики, различни от тези на мъжа. Те познават единствено своите биологични отлики, но не и менталните и психологични различия."
От този тъй прост факт произтичат учудващо важни последствия за живота на жената и за бъдещето на човечеството - точно това ще докажа в настоящия труд, чиято основна цел е да даде собствена идентичност на жената, позволявайки й да разбере какво в действителност означава нейната психична сексуалност, за да може да се реализира чрез самата себе си, а не като имитира мъжа..."

За мен това е една доста интересна книга, описваща темата по начин, които винаги ми е убягвал.
Като че ли някъде дълбоко в себе си съм имал идея за какво става дума, но не съм успявал да го изкажа.

Надявам се, да не се впуснете в жестоки словесни битки, преди да сте прочели книгата!!!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 02 Апр 2010, 10:33

Цитат :

Надявам се, да не се впуснете в жестоки словесни битки, преди да сте прочели книгата!!!

Грабвам я при първа възможност! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 15 Апр 2010, 13:12

Октим бих била много задължена ,ако успееш да откриеш и представиш информация от лично естество за писателя.Склонна съм да разбера психологическия нюанс на писанията му конкретно в тази книга и на тази тема ако имам образите на жените в живота му и в частност оказването влияние върху психиката му.Любопитна съм.Съчиненията му са плод на сериозно дамгосване от женска ръка....Интересни проблясъци...Дали има книга "Съществува ли мъжът?"...Или да седна да я напиша...




Цитат :

"Според някои психологически проучвания, жената е загубила способността си да бъде самостоятелна личност и съществува единствено чрез друг. Първо е „дъщеря на"; сетне „съпруга на", после „майка на", тоест тя има реално съществуване дотолкова, доколкото го получава от някой друг."
Тук се смях с глас,след което съжалих труда на проучващите психолози...


Цитат :
Необходимо е да се разбере, че „равенство" означава не само еднакви права, но и еднакви задължения - нещо, което не може да бъде постигнато, когато съществуват покровители и покровителствани.
-Много добре казано..

....................
Цитат :
Тази цел може да се осъществи само чрез използването на единственото качество на човешкия разум, което, ако се приложи истински, предизвиква дълбоки и окончателни вътрешни промени - това е дълбокото разбиране. Хората не разбират какво означава „да разбираш", като мислят, че познанието зависи единствено от интелектуалното утвърждаване. Като последица от този предразсъдък човек обикновено смята, че познава нещо в дълбочина, докато всъщност е видял само повърхността Човек често избягва всичко, което предполага дълбоки размишления, като предпочита повърхностното, тривиалното или непреходното. Това е причината за всеобщото приемане на формули или системи за решаването на определени проблеми, на един вид инструменти, с които способността за преценка и индивидуален избор се замества със строги правила, които се прилагат към всичко без разлика."
-
Към целия абзац отнасям автоматичното (не)съзнателно)подреждане по ранг,чин и номер МЪЖ-ЖЕНА.Съответно1,2.
Цитат :


" Истинската женственост трябва да се опира на избирателността; тази способност обаче не е наследствена, а е резултат от индивидуалното развитие, което от своя страна зависи от вътрешно решение, от проява на воля, която може да се мотивира единствено от пълното осъзнаване на собственото й положение на жена. "
-АПЛОДИСМЕНТИ-това е първата предпоставка за еманципираните жени-осъзнаването на Аз-а им.

Ще продължа с цитатите и дебатите ,когато стигна докрая Laughing ,благодаря за свежото четиво,потвърдих повторно убежденията си!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 15 Апр 2010, 18:48

Цитат:
„Истинските причини за женския проблем се крият в обстоятелството, че жената е лишена от собствена идентичност, като води живот „на заем", изграден от елементи, взети чрез подражание от мъжете. Жените живеят съгласно мъжки роли, тъй като изобщо не познават какво означава да бъдеш жена, доколкото става въпрос за едно същество, притежаващо характеристики, различни от тези на мъжа. Те познават единствено своите биологични отлики, но не и менталните и психологични различия."
Бъдете свободни ЖЕНИ, а не еманципирани подражатели! Да бъдеш мъжкарана не значи да си свободна!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 15 Апр 2010, 19:51

Така, за начало ще кажа три неща:
1. Не съм чела въпросната книга.
2. Цитатът, който Смит е приложила с „дъщетя на, сестра на, жена на…” е слабо казано смехотворен за мен, за какъвто го е намерила и Смит при нейния прочит. Всеки тук може да каже същото за който и да е мъж „син на, брат на, мъж на…”… Зависи от обекта на разговор и съответно неговата полова принадлежност… Немислимо е да се говори за липсата на идентичност на жената. Нейната роля като жена, майка, личност в този свят е огромна и нейния ореол свети ярко…
По никакъв начин не мисля, че жената може да отстъпва на мъжа по интелект или други способности и качества. По повод изтъквания аргумент от страна на много мъже, че болшинството научни открития са направени от мъже и т. н. моят отговор се състои в това, за което ще говоря малко по-назад – РОЛИТЕ и ИЗБОРЪТ ( a именно - жената в дома и жената - майка) . А както знаем, за да се направи нещо велико е нужно време и себеотдавне…
3. Съгласна съм с казаното от октим, че жената трябва да е жена и усещайки се такава да открива свободата. Подражанието е винаги лошият избор… Що се отнася до еманципацията, обаче не съм сигурна, че тя се осланя единствено на подражанието. Мисля, че се поражда именно желанието за изява на заложеното творческо начало у жената. Желанието да изяви качествата си, които далеч не са ограничени само до обгрижване… Въпрос на избор…

Сега, за ролите и изборът…

Както по-горе вметнах, за да се създаде нещо качествено е необходимо да се отделя време и внимание. Необходимо е себеотдаване. ( в тази връзка едва ли може да има друга свобода освен свобода на избора…)
Така…
1. Жената, която е избрала да не бъде майка ( или съдбата й е отредила тази нероля), тя може да прави каквото си иска. Да избере да изявява творческото си начало както реши и както може. Нека мери сили с мъжете! Има това право, има и възможности, има и свободата…
2. Жената, която е майка. ( С какво свързваме майката асоциативно – жертвоготовност, себеотдаване, себеотричане, всеотдайност, безгранична любов – все от този род). Да си майка е огромна отговорност ... Да си майка е избор и жертва ( жертвата да се отдадеш на децата си и да подтиснеш нуждата от друга себеизява) … Това означава, не просто да обичаш детето си. Това означава, да си до него. Да го обгрижваш, да си му подкрепа, да го учиш. Да се грижиш за него, не някой друг…
В резултат именно на криворазбраната еманципация, днес всяка жена иска да се реализира професионално. В резултат, популация намалява. Раждат се все по-малко деца. В днешно време жените дори нямат време да родят, камо ли да си гледат децата … Говорихме в друга тема за огромната роля на майката за малкото дете… Да, това избор на себеотдаване, избор на саможертва в името на детето .

Мисля, че еманципацията трябва да е избор. Но този избор е нещо много отговорно. Това е избор, който изисква жертва … Да жертваш кариера или да жертваш това да създадеш дете … Защото всяко едно от двете изиска време и себеотдаване ( в тази връзка за каква свобода става въпрос?)…

Това мисля…
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyЧет 15 Апр 2010, 21:08

Цитат :
Бъдете свободни ЖЕНИ, а не еманципирани подражатели! Да бъдеш мъжкарана не значи да си свободна!
Свободата е именно в избора да бъдеш себе си-не да подражаваш някому! Имаш избор да живееш по свои правила, не по нечии други!(Бог да пази ако са на такъв психолог като дискутираният..)
Да бъдеш мъжкарана значи И да си свободна!

Относно книгата-Моите уважения към Дарио Салас Сомер ( с псевдоним Джон Бейнс),но той категорично не е Мъжът разконспирирал тайните на Ева като жена!
Отчасти като футуристично пано изложено като неудушевен предмет в галерията на мъжките експонати и придобивки,отчасти като мираж за оазис в пустиня този негов психологически очерк е в пълен противовес с философските му разбирания в други области!
Всепризнат ,с преведени книги на 100 езика и тнт,но бос и без нюх за същността...(тук ще отбележа,че липсва каквато и да е информация за жените в живота му-в биографията му се споменава единствено героизмът на дядо му ...изводите оставям настрана..).
Приложната психология като дефиниране на явлението "Жена"може да е сила само на една жена!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 16 Апр 2010, 03:52

Фрина написа:
Т
2. Жената, която е майка. ( С какво свързваме майката асоциативно – жертвоготовност, себеотдаване, себеотричане, всеотдайност, безгранична любов – все от този род). Да си майка е огромна отговорност ... Да си майка е избор и жертва ( жертвата да се отдадеш на децата си и да подтиснеш нуждата от друга себеизява) … Това означава, не просто да обичаш детето си. Това означава, да си до него. Да го обгрижваш, да си му подкрепа, да го учиш. Да се грижиш за него, не някой друг…
В резултат именно на криворазбраната еманципация, днес всяка жена иска да се реализира професионално. В резултат, популация намалява. Раждат се все по-малко деца. В днешно време жените дори нямат време да родят, камо ли да си гледат децата … Говорихме в друга тема за огромната роля на майката за малкото дете… Да, това избор на себеотдаване, избор на саможертва в името на детето .

Мисля, че еманципацията трябва да е избор. Но този избор е нещо много отговорно. Това е избор, който изисква жертва … Да жертваш кариера или да жертваш това да създадеш дете … Защото всяко едно от двете изиска време и себеотдаване ( в тази връзка за каква свобода става въпрос?)…

Това мисля…
Ето това искам да разбере Смит, че изборът е: Или да си срещу биологията си, да вървиш срещу Божественото в себе си, или да поемеш отговорноста и да бъдеш това което си, това за което те е създал твореца!!!!
Какво пречи на една жена да се развива интелектуално?? Вместо да искара една пиянска вечер защо не прочете една книга с филосовска насоченост! А колко време губят в гледане на турските сериали! Да направим една анкета колко жени гледат научно популярни програми?
Ето нека всяка от вас сподели какво и пречи да се развива интелектуално?
Защо никоя от вас не се поинтересува конкретно от темата медитация, а колко от вас медитират!!!!!
А да спомена ли темата където стана дума за секс как бурно се задискутира, та даже се наложи да се използва метлата!
Фрина напълно съм съгласен, че да бъдеш майка е огромна отговорност! Да отгледаш и възпиташ една личност е израз на сила и любов граничеща със себеотричане! Да изградиш една кариера е нещо временно, успешна кариера - пенсиониране - после памперс!!! Да бъдеш уважавана майка - баба - пра баба, значи да пребъдеш във времето!
Пенсионер съм от 14г ! Преживял съм всичко това, и знам какво е на дъното и на върха! И изхождайки от опита си ви пожелавам да гушнете внуци!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПет 16 Апр 2010, 10:32

Не разбирам Октим- с теб на различни езици ли си говорим.....?!
Ти изобщо четеш ли това,което пиша или просто се поддаваш на емоцията?!

Цитат :
Ето това искам да разбере Смит, че изборът е: Или да си срещу биологията си, да вървиш срещу Божественото в себе си, или да поемеш отговорноста и да бъдеш това което си, това за което те е създал твореца!!!!

Смит е разбрала и е направила избор за себе си,поясних по-нагоре,но пак ще повторя...
Цитат :

Свободата е именно в избора да бъдеш себе си
-не да подражаваш някому! Имаш избор да живееш по свои правила, не по нечии други!(Бог да пази ако са на такъв психолог като дискутираният..)
Да бъдеш мъжкарана значи И да си свободна!

След встъпителната ти реч по повод интелектуалното ни ограмотяване и ценз имам въпрс-какво общо имат турските сериали и пр. примери с темата "Еманципация"?
Цитат :

Ето нека всяка от вас сподели какво и пречи да се развива интелектуално?
На мен лично нищо не ми пречи да се развивам интелектуално!Турски сериали не гледам по много причини,с избирателна пропускливост се отнасям и към някои научно-популярни предавания,медитацията е тема,която ме вълнува единствено като полезна информация-защо ще разбереш ако си чел коментарите ми в нея.Сексът е тема,която е неразделна част от живота ми(както на всички останали) не бия тупана с нея,нито пък я превръщам в табу,дискусията е в рамките на нормалните човешки потребности,не разбирам защо те дразни(т.е.разбирам но не приемам факта)...
След изложеното дотук заключвам,че или пиянските вечери ,или книгите с философска насоченост са ми в повече,с други думи съдейки по твоите категоризации интелект равен на нула....
Последно-патосът след последното ти заключение относно "Майка-това е отговорност и себеотричане"ме разчувства истински!
Спирам дискусията си по темата с теб -имам нужда от доза ограмотяване-мир! Very Happy
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyСъб 31 Юли 2010, 14:59

Лично за еманципираните!

https://www.youtube.com/watch?v=n9o-_S70QIo&feature=related
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 EmptyПон 02 Авг 2010, 04:19

Laughing ..Благодаря!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Философия на ежедневието-
Идете на: