AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!

Go down 
+8
Божествена
Любов
Ms SMITH
октим
AVAna
Савана
ШОКОЛАД
VODNA
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПон 13 Апр 2009, 02:41

В последно време се замислям за един голям дефект в нашето общество:
Жените все повече заприличват на мъже, а мъжете - на жени.

Работим по 14 часа. На връщане от работа към 8 вечерта, минаваме да напазаруваме, прибираме се и започваме да вършим всякаква домакинска работа - от това да сготвим манджата, до това да сменим крушката в банята.
Къде отиде онази жена, на която и харесваше да си стои вкъщи, харесваше и да ходи на разкрасителни процедури, да се среща с приятелки и тук-там да поработва по нещо, ей така - да не и е скучно?
Няма я!
Борим се дабъдем независими, силни, властни!
Защо? Какво ни дава това? Сигурност? Самоувереност?

А мъжете? С тях какво стана? Къде е тяхната закрила, тяхната ласка, тяхната власт?
Ние ли я отхвърлихме или искаме прекалено много, което те не са в състояние да ни дадат?
Оплакваме се, че вече няма истински мъже, а всъщност въпроса според мен е: Има ли истински жени?
Готови ли сме да ни ухажват, да ни постелят сакото си върху локвата, за да не си изцапаме новите обувки, готови ли сме да ни носят на гръб, защото ни стискат новите обувки...или сме прекалено силни, за да покажем подобна слабост?
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПон 13 Апр 2009, 02:56

scratch scratch scratch Не може ли да сме в златната среда? Не съм слугиня вкъщи,но ми доставя удоволствие да се грижа за дома и семейството си!
Искам да работя,заради удоволствието от личната удовлетвореност,не заради заплата!
Искам да съм равна и достойна на съпругът ми! Не мисля,че това пречи да сме внимателни един към друг! Rolling Eyes .......(следва продължение).
Върнете се в началото Go down
Савана
undercover agent
undercover agent



Брой мнения : 16672
Регистриран : 11.04.2009
Послание : На тавана

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПон 13 Апр 2009, 03:06

Водна, описала си ме! С тази подробност, че пропускам дори и готвенето в много от случаите, а взимам готова храна
А, защо е така ли?
Ами незнам за другите, но при мен е стечение на обстоятелствата.
Когато бях на 19 казах, че няма да уча и съответно ми бе заявено, че който не работи учи
Отидох на инат на обява от вестиника, която звучеше все едно събират компаньонки
Оказа се, че е новоизлюпила се италианска фирма предлагаща козметика, но основно е разносна търговия
Става въпрос за Кристиян оф Рома
Та започнах аз работа с една торбичка и един микрубус набутани като сардинив него
!? момичета в бус с 9 места обикаляхме България и продавахме шампоани и кремчета в торбички. На мен ми излезе късмета на 12-тия ден. Продадох такова колчество /стана случайно/ каквото не бяха продавали никога до този момент
И в продължение на дълго време никой не можеше да подобри рекорда ми. Съответно бях моментално издигната и почнах да взимам пари, за които нормалните хора само бяха сънували
Една добра заплата беше около 3 000 лв, а аз ако вземех някой месец 30 000 лв бях адски претиснена, защо са спаднали продажбите
Та на мен ми хареса... да съм независима, да разполагам с пари, да имам власт...абе превърнах се в работохоличка.
Върнах се и да уча...
Да обаче в един момент се оказа, че от работене и стремеж за издигане аз работа по 22 часа в денонощието /имаше периоди в които единствения сън за дедощието ми е бил само дрямката в колата по пътя Пловдив-Созопол да речем/
В това време много не се сещах за мъже и за изучаването на този вид, защото си имах едно гадже, което си ме чакаше винаги когато съм свободна да е с мен. Прекарвахме си страхотно - той е всъщност и първта ми любов. Изкарах с него 8 години /е някви там забежки леки не се броят/
И после го зарязах...
Ми сега? Реших, че трябва да се намери нов
Ми да ви кажа оставях на мъжете да ми дърпат столовоте, оставях ги да ми избират виното, оставях ги да изтичат да ми вземат цигари, да плащат сметкии всичко за което се сетите.
Ами не ми хареса!!!!!!!! Чувствах се зависима! Имах чувството, че имам да им връщам нещо, което съм взела на заем!
Накрая се върнах при онзи първия и му взех наистина нещо, но нямам намерение да му го връщам geek , а смятам да си го гледам.. но без него. Просто, защото не го обичам вече и едва ли бих го заобичала отново
Незнам дали ти отговорих на въпроса
Ако не съм питай Cool
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПон 13 Апр 2009, 03:15

ШОКОЛАД написа:
scratch scratch scratch Не може ли да сме в златната среда? Не съм слугиня вкъщи,но ми доставя удоволствие да се грижа за дома и семейството си!
Искам да работя,заради удоволствието от личната удовлетвореност,не заради заплата!
Искам да съм равна и достойна на съпругът ми! Не мисля,че това пречи да сме внимателни един към друг! Rolling Eyes .......(следва продължение).
Може, разбира се!
Стига да съумеем да я постигнем тази златна среда, защото в повечето от случаите винаги се изтъква, че единия работи повече от другия и съответно носи повече пари.
Изключвам, когато жената си е вкъщи по майчинство. Тогава нещата са различни! Според мен!
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПон 13 Апр 2009, 03:20

ЕХИДНА, много изчерпателно си отговорила на въпросите ми.
Но ми изникват други такива, които ще ти задам по-натам. Arrow
Върнете се в началото Go down
AVAna
админ
админ
AVAna


Брой мнения : 14495
Регистриран : 10.04.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПон 13 Апр 2009, 03:26

VODNA написа:
ЕХИДНА, много изчерпателно си отговорила на въпросите ми.
Но ми изникват други такива, които ще ти задам по-натам. Arrow

Може би в друга тема affraid
Върнете се в началото Go down
https://avadiary.bulgarianforum.net
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyВто 01 Дек 2009, 04:28

Еманципация ли??? Момичета истинската власт е винаги в сянка! Истинската сила не е в мускулите, а в единственият орган лишен от мускули! " Зад всеки преуспял мъж стои една умна жена!" - Гьоте. Та питам какво стои зад една преуспяла жена! И има ли преуспели възрастни жени?
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyВто 01 Дек 2009, 04:42

Зад преуспялата жена ....хм, ТРЯБВА да стоят щастливи деца...Но като че ли повечето преуспели жени са оставили децата си зад гърба си, оставили са уютното си присъствие в дома...
Факт е ,че в България преуспяла жена не е добро нарицателно, но пък и българският мъж не е нито добър кавалер,нито ценител на женските качества!...Иначе щеше да има повече преуспели жени, в истинския и хубав смисъл на думата!
Прав е Октим,че истинската власт е в сянка,но на жената все пак й е нужно признание и внимание!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyВто 01 Дек 2009, 04:53

Зад една преуспяла жена стои преди всичко характер.Желязна воля и нерви,дисциплина и ерудиция.Хъс.Има много такива жени.Ще дам за пример Маргарет Тачър.Не напразно наричана "Желязната лейди".По памет мисля,че беше десет години премиер,що за чудовищен характер е това?Извоювана сила в мъжкия свят...
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyВто 01 Дек 2009, 23:43

Още една Меркел, но нима ги смяташ за жени?? Наблъскани са с тестотерон, погледни им походкита; жестикулирането и исказа? Не се пали в спора, когато започвам дискусия първо изчитам темата и си намирам интересна личност и започвам спора, обичам разгорещените дискусии! По живота бурен аз копнея
защото в него чуствам, че живея!!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 02 Дек 2009, 01:22

Laughing O,значи съм в графа"интересни личности",благодаря!Намерихме се-и аз обичам разгорещените дискусии,!LaughingДържа на мнението си,което не означава,че изключвам чуждото- твой пропуск!Ако темперамента е "паленето"в случая,значи аз съм буйния огън. Laughing
Меркел..да ..съгласна съм.Въпросът ти беше насочен към цитирам
Цитат :
преуспели възрастни жени
затова и се сетих веднага за Тачър.С повече или по-малко тестостерон те са жени,при това успели благодарение на себе си,не на мъжа до тях!
Еманципацията е феминизъм ,ти сам каза,че силата е в мозъка-органа лишен от мускули,защо тя трябва да е непременно грациозна и на висок ток?
А какво да кажем за успелите мъже признати от жените си шефки именно заради мускула си,не заради мозък,има и такива и то не малко.
Има много нецензурна дума за тях,която ще спестя,но е доста точна.
Определено съм "за" еманципацията.Не съм позволила на мъж да ми плати и кафето,какво остава за друго.Разбирам и ВОДНА ..но аз се чувствам добре в кожата си именно по този начин.Всичко в противовес ми е чуждо.
Далече от тези примери-наши дни
-майки,отглеждащи сами децата си на всяка цена
-жени,строящи кариери с амбиция,качества,авторитет,не преспиващи с всички по старшинство,за да се домогнат до кокъла.
На такива -евала!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 02 Дек 2009, 04:34

Ти писа: Опитното око на жената винаги може от пръв поглед да различи ловеца.
Сега аз ти казвам: Красотата на жената не е в краката; нито в д-то; нито в ц-те!!!!! Красотата на жената е в очите и в онази полу-усмивка караща мъжкото да кипи!!! "Погалиш ли мъж по мускула твой е за вечерта, но погалиш ли мъжкото му его твой е за цял живот!!!" Вие еманципираните предпочитате първият вариатн. Присърби ви и ...
-майки,отглеждащи сами децата си на всяка цена
Какъв егоизъм да отнемеш на собственото си дете бащина ласка и опора и защо??? - За да имаш Власт и Пари - къде е са чуствата?
При еманципираните мъже и жени крайният резултат, когато сбръчка се костюма е самота, а повярвай ми от нея по страшно няма!!!

"Нии на рамо, рамо дали,
много път сме извървели"

"Рекът ли двама да тръсят брод
и брод да няма, не ще се спрът"
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 02 Дек 2009, 05:00

продължение
ШОКОЛАД написа:
Зад преуспялата жена ....хм, ТРЯБВА да стоят щастливи деца...Но като че ли повечето преуспели жени са оставили децата си зад гърба си, оставили са уютното си присъствие в дома...

Абе жени толкова ли не можете да разберете, че вие сте нашето самочуствие, във вас се оглеждаме ние!! Един мъж е толкова мъж колкото го направи жена му!! Така, че когато кажеш, че съпруга ти е мухльо, то за това си виновна ТИ!! И тука искам да попитам: Защо са ви неудобните високи токове; прашки; силикон; червила; гримове; различните скубания; фризури, и боядисването в турско синьо, А ОЧИТЕ ВИ БЕЗИЗРАЗНИ СТУНЕНИ!!
Не пей ми таз песен любовна, а ми покажи книжка спестовна!!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 02 Дек 2009, 05:02

ШОКОЛАД написа:
Зад преуспялата жена ....хм, ТРЯБВА да стоят щастливи деца...Но като че ли повечето преуспели жени са оставили децата си зад гърба си, оставили са уютното си присъствие в дома...
Факт е ,че в България преуспяла жена не е добро нарицателно, но пък и българският мъж не е нито добър кавалер,нито ценител на женските качества!...Иначе щеше да има повече преуспели жени, в истинския и хубав смисъл на думата!
Прав е Октим,че истинската власт е в сянка,но на жената все пак й е нужно признание и внимание!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 02 Дек 2009, 12:18

октим написа:
Ти писа: Опитното око на жената винаги може от пръв поглед да различи ловеца.
Сега аз ти казвам: Красотата на жената не е в краката; нито в д-то; нито в ц-те!!!!! Красотата на жената е в очите и в онази полу-усмивка караща мъжкото да кипи!!! "Погалиш ли мъж по мускула твой е за вечерта, но погалиш ли мъжкото му его твой е за цял живот!!!" Вие еманципираните предпочитате първият вариатн. Присърби ви и ...
-майки,отглеждащи сами децата си на всяка цена
Какъв егоизъм да отнемеш на собственото си дете бащина ласка и опора и защо??? - За да имаш Власт и Пари - къде е са чуствата?
При еманципираните мъже и жени крайният резултат, когато сбръчка се костюма е самота, а повярвай ми от нея по страшно няма!!!
Представа нямаш колко съм съгласна с теб в някои отношения -и колко не в други.
Отговори ми на въпроса от какво се е родила еманципацията?-
Категорично не е от болни стремежи за доказване.
А феминизма?-
От изконното желание за равноправие между половете.
Хайде сега да поразсъждаваме извън хормоните.Говорим за действителността в България,защото в по-широк спектър определението има други измерения.
Та искам да знам що за качествен материал са мъжете дали повод на жените си да стават еманципирани-първо.Бай Ганьо с липса на всякакви обноски и маниер псуващ безразборно с повод и без ,за когото жена му няма вид на друга освен домашна слугиня.Да сготви,да му сервира,да изпере него,челядта ,да го слуша и гледа в очите,като за награда си легне поступана след задушевната атмосфера (и в пълния смисъл)след поредния семеен скандал на тема безпаричие.Както знаем всички не е тайна,че когато мизерията почука на вратата любовта излиза през прозореца.Той е бачкатора,носещ и издържащ семейството следователно-шеф-диригента.За какво равноправие говорим?!
Следващо стъпало -модерното поколение.
Е тук вече сме на темата за ловеца.Жените в днешно време са доста.. отракани да речем,за тях е ясно,че жената избира мъжа,който да я избере.Добре обаче осеменители много,бащи малко.И когато късно "опомнилите"се "мъже"решат да си нахлупят шапката и да отпрашат в неизвестна посока за децата остава само един избор-майката.Ето как се става емаципирана жена.Гърлата ,зейнали насреща й я правят.И това ако не е стимул,здраве му кажи!В тази връзка -
Цитат :

Вие еманципираните предпочитате първият вариатн. Присърби ви и ...
-майки,отглеждащи сами децата си на всяка цена
Няма такова нещо.Те "бащите" сами се отказват.И аз питам що за егоизъм е това да имаш претенции и напъни да градиш дом и семейство ,което да зарежеш заради неспособността си да го издържаш,или куп други незначителни причини.Факт!

Цитат :
"Погалиш ли мъж по мускула твой е за вечерта, но погалиш ли мъжкото му его твой е за цял живот!!!
Няма еманципирана жена,която да не наясно с това .Важно е дали й трябва за вечерта-или за цял живот.Това решение е определящо.
Цитат :

Абе жени толкова ли не можете да разберете, че вие сте нашето самочуствие, във вас се оглеждаме ние!! Един мъж е толкова мъж колкото го направи жена му!!
Разбира се!Със същия успех и аз мога да заявя-една жена е толкова жена,колкото я направи мъжа до нея!И нека не бъркаме само добрите обноски със задължителните демонстрирани жестове на внимание.И да не сме най само на осми март и на рожденните си дни!За да вземеш трябва да дадеш!
За да те уважават,трябва да уважаваш-пак опираме до равноправието.Няма нужда от завист или непримирение,когато жената носи двойно повече пари вкъщи или е оценена за твой ужас от камара мъже на професионално ниво .Другото лице на еманципацията.
Цитат :

Защо са ви неудобните високи токове; прашки; силикон; червила; гримове; различните скубания; фризури, и боядисването в турско синьо, А ОЧИТЕ ВИ БЕЗИЗРАЗНИ СТУДЕНИ!!
Токовете при мен са необходимост, а и са ми много удобни. Laughing ...
НО!Защо?!Защото...
Цитат :
"до всеки преуспял мъж стои една умна жена!"-Гьоте
Акцента на очите го прескачам,защото дискутираме еманципацията,не проституцията.

Накрая да отбележа,че една от положителните страни на еманципацията е чувството за независимост,което аз много ценя.Затова не допускам външна намеса в принципите си.Не от желание за доказване на надмощие и възможности.Въпрос на гледна точка. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 02 Дек 2009, 12:32

Сега обърнах внимание на констатацията ти за самотата-може би е така,аз не мога да се оплача,а и едва ли ще ми се случи,бракът ми е успешен засега! Very Happy
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 02:36

Преди хиляди години Бог решил да създаде нещо което хем да прилича на него хем да е по-различно! Надарил го с ум, чуственост, красота и упоритост, но го лишил от логичност и чуство за достатъчност за да бъде емоционално! Нарекъл го жена, радвала тя с красотата очите му, изпълвала с трепет душата му, докато един ден осъзнал, че тя е започнала да взема решения и понеже имал слабост към творението си решил да й създаде другар със скритата мисъл друг да й бере плодовете от капризите!! Нарекъл го мъж и ги заселил в градина която в последствие станала РАЙ - мечта на всички смъртни!!...................................
На Ева и станало скучно! Адам - глуповат, груб и недодялан и тя решила да промени нещата!!! Отвела Адама при ябълката откъснала един плод и отхапала веднъж, за да му покаже, че става за ядене! Погледнала Адама и си казала: Много му е, ще стане много умен и отхапала пак............ и така докато останала огризката, нея му дала да си хапне!
А Бог гледал и се смеел! Какво ще измисли Ева за свое оправдание си рекъл - придал си сърдит вид и слязъл при тях!
- Тате змията ме накара да отхапя от ябълката - проплакала Ева! - А мене ме накара Ева!
Изплашил се Бог, като разбрал, че е пропуснал да вмени на творенията си чуството за отговорност!
Мислил, мислил и решил! - Ще им дам трудно съществуване, та дано сами придобият това качество! (Затова отговорните са приятни Богу) После ушил дрехи и ги изпроводил от градината, като им обещал, че когато и който се научи на отговорност към творенията Му и творенията Си ще се завърне в градината и ще има възможност да яде от плодовете на безсмъртието!!

СМИТ - пита
Отговори ми на въпроса от какво се е родила еманципацията?-
Категорично не е от болни стремежи за доказване.
А феминизма?-
От изконното желание за равноправие между половете.

Равноправие пред закона - да! Напълно съм съгласен, че какво е позволено на мен е позволено и на теб, но равноправие на половете не може да има!!! Различно цветоусищане, различна анатомия, различно функциониране на мозъка и още и още ..........
Защо са се родили тези уродливи течения? От желението да заграбите всичко - даже изконното мъжко - тежка атлетика; бокс; и т.н. Отколешна мечта ви е да заявите: На нас мъже не ни трябват! Засега стига!


Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 03:07

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! 1843
Аз съм напълно съгласна!
...И когато някоя приятелка ми се оплаква от мъжа си, не я разбирам! Казвам й,че тя е жената и че трябва да се възползва от факта! Laughing
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 06:55

Бог създал мъжа и жената равни по сила. Заселил ги в един дом. Те се борели непрекъснато помежду си, но битките винаги завършвали наравно.
Веднъж мъжът решил:"Трябва да поговоря с Бог. Уморих се да се боря с тая жена и да не мога да я надвия." Отишъл на небето и застанал пред Бог:
-Господи,никой не може да помогне на мъжа освен теб. Ти умееш да палиш звездите на небето, бъди милосърден! Моля те, Господи, дай ми още сила, за да мога да победя жената! Излишно е всеки път да слизаш на земята да ни помиряваш. Дай ми още сила, макар и съвсем мъничко и аз ще въведа ред!
-Добре,-казал Бог-от днес ти ще бъдеш по-силен от жената.
И мъжът хукнал към къщи. Едва пристигнал и закрещял:
-Жено, сега аз съм твой господар! Господ ми даде още сила и сега аз съм по-силен от теб. Трябва да ми се подчиняваш!
Жената се нахвърлила върху него, но той я победил. Пак опитала, пак я победил.Победил я и трети път. Мъжът се възгордял:
-Дръж се както трябва, че ще ти дам да се разбереш!
Жената се разсърдила не на шега.
-Ще видим тая работа!-казала тя. И на другия ден сама отишла при Господ.
-Господи, дай и на мен още сила!
-Няма повече - отвърнал Бог.-Дадох всичката на мъжа ти.
-Но така той е по-силен от мен и ми се налага. Не можеш ли това, което си му дал, да разделиш помежду ни?
-Не! Каквото съм дал, не мога да взема обратно.Ще се наложи да се примириш.
Жената тръгнала към къщи много разгневена. По пътя срещнала дявола и му разказала каква беда и дошла до главата.
-Послушай ме и всичко ще се оправи!-казал дяволът.-Приглади си настръхналата козина, усмихни се и иди пак при Господ.Поискай му ключовете, които висят на гвоздея до вратата. После ела при мен и аз ще те науча какво да направиш с тях.
Жената го послушала, върнала се при Господ, който и дал ключовете, само и само да го остави на спокойствие. И после, бегом при дявола!
-Така, значи получи трите заветни ключа - казал той.-Ако ги използваш правилно, те ще ти донесат по-голяма власт и сила, отколкото мъжът някога ще има. С първия заключи вратата на кухнята. Мъжете първо мислят за ядене. Вторият ключ е за спалнята. Заключи я! И третият, последен ключ е за стаята, в която е люлката на вашето дете. Заключи и нея! Мъжете обичат децата си, искат да виждат как расте потомството им. Сега вземи своите ключове и върви вкъщи.
И добавил:
-Помни, не отключвай вратите, докато мъжът не се научи да използва силата си по твое желание и за твоя радост!
Жената побягнала към дома и изпълнила всички указания на дявола.
Мъжът се прибрал. Като видял, че всички врати, които досега стоели разтворени, са заключени, кипнал. Първо се опитал да ги разбие, уповавайки се на силата си, но не успял. Тогава се развикал:
-Кой заключи тези врати? Жено, откъде взе ключове?
-Господ ми ги даде.
-Няма да търпя тая работа!- креснал той и право при Господ.
-Жената не ме допуска до моята храна, моето дете и моята постеля. Каза, че ти си и дал ключовете.
-Така е. Тя ми ги поиска, Аз и ги дадох, а дяволът я е научил как да ги използва.
-Тогава дай и на мен ключове, за да мога да отворя вратите.
-Както не дадох на нея повече сила, така не мога да дам и на теб други ключове. Каквото съм дал, дал. Споразумейте се!
Върнал се мъжът при жена си и започнал да се мъчи да я умилостиви по всякакъв начин, но тя не отстъпила. Тогава и предложил да си разделят силата и ключовете поравно.
-Трябва да помисля-казала жената. И седнала да мисли. В този момент дяволът надникнал през прозореца.
-Не се съгласявай! Нека у него остане силата, а ключовете - у теб. Запомни, когато налетят мухите, кравата не може да мине без опашката си!
И сделката не се състояла.
От този момент на мъжете се налага да сдържат силата си, ако искат да съжителстват с жените си.
Ето защо мъжете отстъпват, а жените държат на своето.
октим написа:
Цитат :

Защо са се родили тези уродливи течения? От желението да заграбите всичко - даже изконното мъжко - тежка атлетика; бокс; и т.н. Отколешна мечта ви е да заявите: На нас мъже не ни трябват! Засега стига!

Защо трябва да заграбваме всичко?Който може го може-имам еднакво добри постижения и в бойните изкуства- и в съзтезателните танци.Жените явно са по-пластични,щом се отличават и в бокса порядъчно.Не ми е известно същото за рекордьори от мъжки род в художествената гимнастика.Знам само за някои последователи на Мая Плисецкая в балета,което е пример за изконно мъжко! Very Happy Не мисля,че ни е мечта да заявим на нас мъже не ни трябват,защото чрез вас раждаме мъже!Освен това на мен ми е ужасно приятно да си галя самочувствието с мъжа си.Постоянно ми дава поводи -но и ключовете са в мен!
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 16:44

Май стигнахме златната среда!...на думи!
Смитова, признай,че има жени,които
-не желаят да раждат деца , за да не развалят фигурата си ( или ги раждат в седмия месец поради същата причина Shocked ),или раждат,тупват ги на бабата или на гледачката и тръгват на работа,
-не желаят да се омъжват, за да не "слугуват",
-които си намират богат любовник,ако мъжете им закъсат, вместо да са му опора, и това, защото не могат да се лишат от комплексарския си образ пред приятелките си!
-които си харчат паричките само за себе си, вместо отвреме-навреме да купят нещо за дома и да го направят по-уютен и топъл...
-които искат само тях да обгрижват ( нали са нежни половинки) ,без да се сетят,че и мъжът има нежни чувства...
Още по-лошото е,че на този тип жени все мъжете са им виновни...все за нещо отмъщават на мъжа, но всъщност наказват себе си!
И еманципацията ни е криворазбрана, щом жените,които си късат гъза ( буквално) за една лъскава кола и силикон стават все повече от жените,които дават мило и драго за щастлив дом!
Прав е октим...
Искаме равенство и повече дори,за да натрием носа на мъжа, а не за да получим лично удовлетворение...А това е глупаво и безотговорно!
Глупаво е да твърдим,че сме по-добри шофьори,въпреки високите токчета! НЕ СМЕ!
Глупаво е да твърдим,че сме сериозни в работата си, и в същото време да ни се вижда бельото под секси блузката!
Глупаво е да си мислим,че сме сериозни и отговорни,докато всъщност сме освирепели от глад,заради поредната диета...
Уж сме много силни,а все ние сме засегнатите, онеправданите, жертвите на мъжа...
А не е нужно да сме толкова силни ,колкото достойни!

НЕ ПРАВИ ТОВА, КОЕТО НЕ ИСКАШ ДА ТИ СЕ СЛУЧВА!
(Ако се държим като кучки, и мъжете ще се отнасят с нас като с кучки!)
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 17:02

Е, браво! ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! 1843
Върнете се в началото Go down
Божествена
АVAпристрастен
АVAпристрастен
Божествена


Брой мнения : 3246
Регистриран : 12.04.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 17:08

ШОКОЛАД написа:
Май стигнахме златната среда!...на думи!
Смитова, признай,че има жени,които
-не желаят да раждат деца , за да не развалят фигурата си ( или ги раждат в седмия месец поради същата причина Shocked ),или раждат,тупват ги на бабата или на гледачката и тръгват на работа,
-не желаят да се омъжват, за да не "слугуват",
-които си намират богат любовник,ако мъжете им закъсат, вместо да са му опора, и това, защото не могат да се лишат от комплексарския си образ пред приятелките си!
-които си харчат паричките само за себе си, вместо отвреме-навреме да купят нещо за дома и да го направят по-уютен и топъл...
-които искат само тях да обгрижват ( нали са нежни половинки) ,без да се сетят,че и мъжът има нежни чувства...
Още по-лошото е,че на този тип жени все мъжете са им виновни...все за нещо отмъщават на мъжа, но всъщност наказват себе си!
И еманципацията ни е криворазбрана, щом жените,които си късат гъза ( буквално) за една лъскава кола и силикон стават все повече от жените,които дават мило и драго за щастлив дом!
Прав е октим...
Искаме равенство и повече дори,за да натрием носа на мъжа, а не за да получим лично удовлетворение...А това е глупаво и безотговорно!
Глупаво е да твърдим,че сме по-добри шофьори,въпреки високите токчета! НЕ СМЕ!
Глупаво е да твърдим,че сме сериозни в работата си, и в същото време да ни се вижда бельото под секси блузката!
Глупаво е да си мислим,че сме сериозни и отговорни,докато всъщност сме освирепели от глад,заради поредната диета...
Уж сме много силни,а все ние сме засегнатите, онеправданите, жертвите на мъжа...
А не е нужно да сме толкова силни ,колкото достойни!

НЕ ПРАВИ ТОВА, КОЕТО НЕ ИСКАШ ДА ТИ СЕ СЛУЧВА!
(Ако се държим като кучки, и мъжете ще се отнасят с нас като с кучки!)


ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! 1843 ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! 1843 ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! 1843
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 18:19

Аз пък имам малко коментари, како! НЕ значи, че не съм съгласна с теб. Просто да погледнем и от друг ъгъл на нещата. afro
ШОКОЛАД написа:

Искам да работя,заради удоволствието от личната удовлетвореност,не заради заплата!

Да, мисля, че всеки трябва да се стреми първо към удовлетвореност. НО! Колко хора могат да си позволят да работят за слава и чест? Батко е такъв, че да изкарва достатъчно за семейството си, а ако не беше? А ако беше от мъжете, които не искат да са равни с жените си? А ако беше такъв, че да ти натяква, че не изкарваш пари? Има и такива мъже! И не са малко за съжаление. Гледайки от своята камбанария и аз искам работата ми да ме удовлетворява и имах такава - приятна и полезна, но с недостатъчна заплата, което не ми пречеше заради човека до мен.
Цитат :

...има жени,които
-не желаят да раждат деца , за да не развалят фигурата си ( или ги раждат в седмия месец поради същата причина Shocked ),или раждат,тупват ги на бабата или на гледачката и тръгват на работа
Пак стигаме до това, че огромен процент от тях са принудени да работят. Не че го искат. За фигурата - и аз побеснявам от подобни безумия, но има и мъже, които правят коментари от рода (цитирам познат)"Ще родиш секцио в 8 месец, за да не ти се разтегне манекенката!"
Цитат :
-не желаят да се омъжват, за да не "слугуват"
За съжаление ги разбирам и тях. Колко тоталитарно и патриархално настроени мъже има около нас? Колко от мъжете смятат, че жената е ДЛЪЖНА да е 200 в 1 и не казват благодаря за всичко, което прави тя в дома им???
Цитат :
-които си намират богат любовник,ако мъжете им закъсат, вместо да са му опора, и това, защото не могат да се лишат от комплексарския си образ пред приятелките си!
Не ги оправдавам и тук си ужасно права. Но пък от тяхна гледна точка може след 200000000 компромиса, след години подкрепа и чакане мъжът да е мъж и да се грижи за семейството си, това да не се случва никога. И вместо логично да се разделят с този "мъж", те намират друго решение. Абсурдно и тотално глупаво, но някакво решение.
Цитат :
-които си харчат паричките само за себе си, вместо отвреме-навреме да купят нещо за дома и да го направят по-уютен и топъл...
Да, права си! Ами ако мъжът никога нищо не подхваща да оправи в къщата? Или пък не дава пари някой друг да го свърши? Пак гледаш само от една страна. Предполагам си задоволена в личните си нужди и можеш да си позволиш да мислиш за дома. Колко от жените нямат това удоволствие и са като обезумели когато им се отвори възможност да направят нещо за себе си?
Цитат :
-които искат само тях да обгрижват ( нали са нежни половинки) ,без да се сетят,че и мъжът има нежни чувства...
Колко мъже не признават, че имат нежни чувства и се чувстват некомфортно дори пред жените си да си го признаят?
Цитат :
Още по-лошото е,че на този тип жени все мъжете са им виновни...все за нещо отмъщават на мъжа, но всъщност наказват себе си!
И еманципацията ни е криворазбрана, щом жените,които си късат гъза ( буквално) за една лъскава кола и силикон стават все повече от жените,които дават мило и драго за щастлив дом!
Щастливият дом, т.е. деца, мъж, семейна идилия не е за всеки. Има достойни и скъпи жени, които нямат деца. Които не искат деца. Които смятат, че не са родени затова. Не ги осъждам. Това е личен избор. Имаш възможността да родиш дете. Ако искаш го правиш. Не е задължение на жената по default.
Цитат :
Искаме равенство и повече дори,за да натрием носа на мъжа, а не за да получим лично удовлетворение...А това е глупаво и безотговорно!
Ако е заради това, да, съгласна съм с теб! И да, тъпо е и е безотговорно. Триенето на чужди носове не неблагодарна работа за душата.
Цитат :
Ако се държим като кучки, и мъжете ще се отнасят с нас като с кучки!
Не е чак толкова лошо да си кучка. Зависи от смисъла, който влагаш.
Може да не сме кучки и пак да се отнасят с нас така заради предишна кучка - масово явление.
Благодаря ти за поста. Беше ми удоволствие отново да чета кака, която пише огромен смислен пост cheers
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 18:48

Ане, аз имам предвид "еманципираните" жени,а не обикновената българка...Друг е въпроса,че мечтата на все повече обикновени момичета е да станат "бизнесдами" и да се занимават с "благотворителност"! Suspect За косурите на мъжете можем да си направим друга тема,защото и техните не са малко! Wink
Но аз имам предвид нещо друго,което пропускаш в защитата си над жените, за които говоря! Аз апелирам,наистина, като жена...нека погледнем първо себе си и тогава да търсим причините в другия пол!
Примерите ,които съм дала, ги познавам лично! И не мога да ги оправдая по никакъв начин! Всеки сам си носи кръста!
Лошото е,че тези жени не виждат по-далеч от пудрата на носа си!
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 21:59

Това с "еманципираните" в България е така. Криворазбрано е. ФАКТ!
Аз говорех принципно. Ти говориш де факто. Намерихме се отново в средата Smile

Хайде да си дадем примери за истински еманципирани българки Smile
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 03 Дек 2009, 23:08

ШОШЕ и на мен ми беше приятно да те чета!Чух себе си в някои откровения.И аз познавам такива жени,съгласна съм с теб.Но добре,че прочетох на дълбоко и ПЪРЦОФЕЛНИЦА,защото от нейната мисъл идва началната скорост за другата истина,която веднага щях да подам!Обективност се постига с трезви примери.

Цитат :
(Ако се държим като кучки, и мъжете ще се отнасят с нас като с кучки!)
И аз смятам,че е много важен смисъла,който влагаш.Има много и различни породи кучки!Кучките ,които си посочила ти гледат първо и основно себе си,след което другия!Примерът на октим за огризката.Обаче..
Какво правим във варианта ,в който мъжете търсят у жената именно кучката,а не слугинята ми кажи?Това не е ли четкане на его,граничещо до голяма степен в избиване на комплекси?Или просто разновидност на характера.
Цитат :

Искаме равенство и повече дори,за да натрием носа на мъжа, а не за да получим лично удовлетворение...А това е глупаво и безотговорно!
Ако е само заради начукване канчето на мъжа-има мъже,които си го заслужават,повярвай ми.Точно тези,които са производни на Бай Ганьо в модерен вариант са ми любимци!Ей за такива с кеф ставам кучка!
Цитат :
И еманципацията ни е криворазбрана, щом жените,които си късат гъза ( буквално) за една лъскава кола и силикон стават все повече от жените,които дават мило и драго за щастлив дом!
.Аз не изключвам домашния уют и щастието,но
предпочитам да си скъсам гъза за лъскава кола отколкото да ми го скъсат!Па било и с любов...
Цитат :

Глупаво е да твърдим,че сме по-добри шофьори,въпреки високите токчета! НЕ СМЕ!
И тук съм в опозиция.Още повече ,че имам пресен пример с една катастрофа заради ДОБЪР шофьор!Не съм с отличията на Шумахер,но винаги съм имала бензин в кръвта,да не говорим,че карам от хлапачка таратайки ,много преди книжката да ме направи шофьор.
Цитат :
Глупаво е да твърдим,че сме сериозни в работата си, и в същото време да ни се вижда бельото под секси блузката!
Това важи за жените,които са вечно в почивка,когато са на работа.За тези,които не отиват с намерение да работят,а да си покажат червенното секси бельо.Сбъркана история в общи линии..няма много общо с еманципацията.
Цитат :
Глупаво е да си мислим,че сме сериозни и отговорни,докато всъщност сме освирепели от глад,заради поредната диета...
Без лишения успеха е само мираж.Я виж една Нешка Робева -педант и професионалист до мозъка на костите само на сок от лимони и чай.Но дисциплината й е отгледала чудовищни постижения в гимнастиката.Ето ти пример за глад,сериозност и отговорност.
И по себе си съдя.Ако искаш резултати търсиш възможности.Сериозност е и отговорност !
Цитат :
Уж сме много силни,а все ние сме засегнатите, онеправданите, жертвите на мъжа...
А не е нужно да сме толкова силни ,колкото достойни!
А не ,не тук изобщо не съм съгласна.Никога не съм се чувствала като негова жертва.Нито като онеправдана,единствено мога да съм засегната,което е плод в повечето случаи на първосигнална емоция туширана впоследствие. Laughing Точно затова говорим.Да няма жертви!
Цитат :
Ане, аз имам предвид "еманципираните" жени,а не обикновената българка..
В кавичките е отговора за куклите с ключе на гърба,което сами си навиват от зор за болни доказателства на възможности,но обикновената българка им нужда и от независимост !И с мъж до себе си я получава точно заради еманципирания си характер.Ти обичаш философията,според нея еманципацията- свобождаване от състояние на зависимост, от предразсъдъци и ограничения.Това споделям!
Имам свободата,която сама съм извоювала с цената на труда,независима съм от НЕГО-и пак имам дом,семейство,отговорности.Няма да стигна до момента ,в който ще ми тропне по масата (хипотетично)и ще заяви "Аз съм ти господар!"Такива филми НЕМА! Very Happy
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 04 Дек 2009, 00:09

Преди много.....години срещнах една жена.........любов...... страст..... бременност!! И всичко свърши първият ключ щракна, майка й помогна да щракне вторият ключ (бях заврян зет), но преди да щракне третият баста, дигнах си чуковете!! Намерих апартамент сложих едно легло и отидох при "половинката" и й казах цитирам: Мила, събери си малко багаж и отиваме в собствено жилище! Утре ще отидем да избереш мебели и всичко нужно! Тогава работех в мините и разполагах с доста средства. Отговора бе: " Аз от нашите не се деля, тук ще живеем!!! Да ама не!!!!!!! Аз съм горд човек и живота си давам, но достойнството никога!.......
След четири месеца я срещнах случайно беше празна. Попитах я, какво е направила с детето? -- Абортирах! - и отмина .......
След три години научих, че дъщерята ми е подхвърлена в дом за изоставени деца!! Смит знаеш ли какво значи мъжка лудост, ако не бе се скрила щях да я одера жива! Намерих дъщеря си сега имам внук, но "мама" нито веднъж не се поинтересува, а има възможност!
Сегашната ми съпруга е страхотен дипломат! Карали сме се само за децата - много ги глези, за разлика от мен! Щастлив съм, че не попаднах на еманципирана, а на умна и тактична жена!!!
Жени искам да ви попитам: Ако си търсите съпруг по кръчмите какъв ли ще намерите? Ако търсите в библиотеките.....А какво ще намегите по гъзарски партита? ТАКА, ЧЕ ВИЕ ВИНАГИ ЩЕ НАМЕРИТЕ СПЪТНИКА СИ В СРЕДАТА МУ, А ВИЕ КАКВО ЛИ ПРАВИТЕ ТАМ? Къде сте търсили това сте намерили!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 04 Дек 2009, 00:21

"Имам свободата,която сама съм извоювала с цената на труда,независима съм от НЕГО-и пак имам дом,семейство,отговорности.Няма да стигна до момента ,в който ще ми тропне по масата (хипотетично)и ще заяви "Аз съм ти господар!"Такива филми НЕМА!" - Смит
След време ще му омръзне да те моли да му отключваш!! Ще си намери свободен дом, където да влиза без покана, като в собствен! А ако не го направи, радвай се на съжителството си с МУХЛЬО, много е емоционално!!!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 04 Дек 2009, 01:35

октим написа:
"Имам свободата,която сама съм извоювала с цената на труда,независима съм от НЕГО-и пак имам дом,семейство,отговорности.Няма да стигна до момента ,в който ще ми тропне по масата (хипотетично)и ще заяви "Аз съм ти господар!"Такива филми НЕМА!" - Смит
След време ще му омръзне да те моли да му отключваш!! Ще си намери свободен дом, където да влиза без покана, като в собствен!
НИМА?!На тези свободните домове,където се влиза без покана ,и се влиза като в собствен им виси табела пред вратата,гласяща"БАРДАК".В другите свободни със също толкова свободни жени в тях стои определението "заврян зет",което първо е бич за мъжкото им достойнство,второ дори да го преглътне ,вкуса ще му горчи много дълго.
Трето-не се заблуждавай,че така лесно се намира свободен дом с широкоотворени врати-веднъж намерил го ще му се порадва само докато не открие,че зад веещите се от течението завеси има скрити,но желязни установени правила!Всяка жена има такива,рано или късно ще й проличат.И дано да извади късмет горкия...някои жени са с принципи ,които не приютяват изгонени бездомници.
Цитат :
А ако не го направи, радвай се на съжителството си с МУХЛЬО, много е емоционално!!!
МОЛЯ?!Не те разбрах..правилно.
Никой на никого не слугува!Байганьовщината я няма!Отговорностите са еднакви,но ползите не натрапвани!
Ако това е твоето разбиране за МУХЛЬО -никой да не пипа той е МОЙ!И го взимам с всичката емоционалност!
Цитат :
Да ама не!!!!!!!Аз съм горд човек и живота си давам, но достойнството никога!.......
Това не е ли пример за еманципация в мъжки род?!
Цитат :
ТАКА, ЧЕ ВИЕ ВИНАГИ ЩЕ НАМЕРИТЕ СПЪТНИКА СИ В СРЕДАТА МУ, А ВИЕ КАКВО ЛИ ПРАВИТЕ ТАМ? Къде сте търсили това сте намерили!
Ти си открил и първата си жена в средата си-ти кажи!
Питам-Защо трябва да го търся аз,а не той мен?
Защо изобщо някой трябва да търси някого при определени обстоятелства?!
Това не е седянката от едно време -"Иди ,Грозданке с дружките да си попеете,па белким Станкин Тошко те 'ареса каквато си ми гласовита да се вземете!''
Запознахме се в интернет-модерна работа,обменяйки екзистенциални мисли по въпроси далечни от любов и прочие. По скоро близо до радиуса на Меркел,за която говорихме.Какво излиза,че средата ми е интернет-средството за информация,без която не мога.ДА,АМА НЕ-!на Петко Бочаров..
Хайде пак на въртележката...
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 04 Дек 2009, 04:20

Смит - написа
Бог създал мъжа и жената равни по сила. Заселил ги в един дом.

Ето за този дом говоря! Нали не твърдиш, че това е бардак?

Смит - написа
Срещнала дявола и му разказала каква беда и дошла до главата.
-Послушай ме и всичко ще се оправи!-казал дяволът.-Приглади си настръхналата козина, усмихни се и иди пак при Господ.Поискай му ключовете, които висят на гвоздея до вратата. После ела при мен и аз ще те науча какво да направиш с тях.
Жената го послушала, върнала се при Господ, който и дал ключовете, само и само да го остави на спокойствие. И после, бегом при дявола!
-Така, значи получи трите заветни ключа - казал той.-Ако ги използваш правилно, те ще ти донесат по-голяма власт и сила, отколкото мъжът някога ще има. С първия заключи вратата на кухнята. Мъжете първо мислят за ядене. Вторият ключ е за спалнята. Заключи я! И третият, последен ключ е за стаята, в която е люлката на вашето дете. Заключи и нея! Мъжете обичат децата си, искат да виждат как расте потомството им. Сега вземи своите ключове и върви вкъщи.
И добавил:
-Помни, не отключвай вратите, докато мъжът не се научи да използва силата си по твое желание и за твоя радост


Някои от вас са в състояние да се съюзят и с дявола само и само да постигнат болните си амбиции! Хубавото е, че мнозинството жени не са толкова меркантилни и не им минава през ум да използват някакъви ключове (кодове) за достъп

Смит - написа
Ето защо мъжете отстъпват, а жените държат на своето.


Та питам докога???

Смит - написа
Никой на никого не слугува!Байганьовщината я няма!Отговорностите са еднакви,но ползите не натрапвани!
Ако това е твоето разбиране за МУХЛЬО -никой да не пипа той е МОЙ!И го взимам с всичката емоционалност!

Значи ти готвиш супата, той второто, а кой третото? Или ресторант? Ама, че домашен уют! Ти переш ризи той бельо? Я стига........
А да попитам: Какво е това чуство за совственост " той е МОЙ" нали основното качество на еманципацията е свободата има ли реципрочност при вас?

Смит - написа
Ти си открил и първата си жена в средата си-ти кажи!
Питам-Защо трябва да го търся аз,а не той мен?
Защо изобщо някой трябва да търси някого при определени обстоятелства?!
Това не е седянката от едно време -"Иди ,Грозданке с дружките да си попеете,па белким Станкин Тошко те 'ареса каквато си ми гласовита да се вземете!''
Запознахме се в интернет-модерна работа,обменяйки екзистенциални мисли по въпроси далечни от любов и прочие. По скоро близо до радиуса на Меркел,за която говорихме.Какво излиза,че средата ми е интернет-средството за информация,без която не мога.ДА,АМА НЕ-!на Петко Бочаров..

Открил съм първата в средата й, както и втората, затова мога да сравнявам и споделям личен опит!! Колкото до тлаките и седенките питай майка ти и баща ти как е ставало по-тяхно време?
В интернет може да правиш пазарлък, но не ми обяснявай как може да пламне любов без директен контакт!! Защо смятам, че мъжът до тебе е наивник или си плаща услугите, защото от това което сме обменили като мисли смятам, че с човека до теб сме антиподи!

П.П. Извинявам се за пропуснатите кавички

Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 04 Дек 2009, 12:58

Смит - написа
Бог създал мъжа и жената равни по сила. Заселил ги в един дом.

Ето за този дом говоря! Нали не твърдиш, че това е бардак?
А защо ТИ избра именно този?Защото е пример ,в който еманципацията може да живее не под чехъла на" джентълмена ",който как беше...
Цитат :
Да ама не!!!!!!!Аз съм горд човек и живота си давам, но достойнството никога!.......
?Не ,този не е бардак.Този е за пример ...на немутиралите мъже..
Цитат :

Някои от вас са в състояние да се съюзят и с дявола само и само да постигнат болните си амбиции! Хубавото е, че мнозинството жени не са толкова меркантилни и не им минава през ум да използват някакъви ключове (кодове) за достъп
Много хубаво четеш между редовете,но май пропускаш кой беше първия отишъл при Господ с болни амбиции!На някои кухи като лейки мъже никога няма да им светне крушката ,че за проява на мъжественост и достойнство сила не е необходима.
Дяволът тук е олицетворение на вътрешния глас и в двамата.Но ако лукавата покана за действие при мъжа е непознат инструмент,то за жената е вече изсвирена мелодия.Божа работа!Laughing Или дяволска...
Не ми говори за меркантилност,тя е АБАРОТ на чувството ми за независимост!Хвърли едно око на извадката от разговора ни с Шоколад.
Цитат :

.Аз не изключвам домашния уют и щастието,но
предпочитам да си скъсам гъза за лъскава кола отколкото да ми го скъсат!Па било и с любов...
октим написа:
Цитат :
Мислил, мислил и решил! - Ще им дам трудно съществуване, та дано сами придобият това качество! (Затова отговорните са приятни Богу) После ушил дрехи и ги изпроводил от градината, като им обещал, че когато и който се научи на отговорност към творенията Му и творенията Си ще се завърне в градината и ще има възможност да яде от плодовете на безсмъртието!!
Какво излезе сега?Че и на Бог съм приятна по твоите думи...


Смит - написа
Ето защо мъжете отстъпват, а жените държат на своето.


Та питам докога???
- Докато всеки си живее в своя дом...свободен или бардак!

Смит - написа
Никой на никого не слугува!Байганьовщината я няма!Отговорностите са еднакви,но ползите не натрапвани!
Ако това е твоето разбиране за МУХЛЬО -никой да не пипа той е МОЙ!И го взимам с всичката емоционалност!
Цитат :

Значи ти готвиш супата, той второто, а кой третото? Или ресторант? Ама, че домашен уют! Ти переш ризи той бельо? Я стига........
А да попитам: Какво е това чуство за совственост " той е МОЙ" нали основното качество на еманципацията е свободата има ли реципрочност при вас?
-Laughing Ти какво лошо виждаш в ресторантите-те са пригодени за всякакви услуги,дори толкова,че да го докарат на повече и от домашен уют!Не,че аз не го създавам с други методи!И Да,аз готвя само супата!Останалата част е била винаги негов приоритет и желание!Вадя камшика само в спалнята!Laughing Wink
Няма реципрочност-само константа при насМОЙ е,защото съм поискала да бъда НЕГОВА,както и обратното!Като семейство ,бликащо от емоции си пасваме идеално!И халките си ги носим за да се фукаме пред хората,то не всеки може да има за притежание МУХЛЬО ,който не плаща сметките на жена си по задължение ,или от желание да се направи на кавалер!Но ти едва ли би ме разбрал...
Цитат :

Колкото до тлаките и седенките питай майка ти и баща ти как е ставало по-тяхно време?
Не искам тях,знам им романса училищен,Шекспир пасти да яде!Нямало е пазарлъци от майките.Теб питам,ти си наясно с търсенето и предлагането на младоженци,дори средата ми посочи!Не разбрах защо жените трябва да търсим мъжа...
Цитат :
В интернет може да правиш пазарлък, но не ми обяснявай как може да пламне любов без директен контакт!!
Може,можееееееее и още как!Какво разбираш под "директен контакт"-
Подточка "а"-купуваш си камерка и с едно кликване си я пускаш(за улеснение вече има и лаптоп с вградени),но е добре преди това да си предизвикал интереса дотолкова у другия ,че той и без нея да не може да се отлепи от стола.
Подточка"б'-има ли желание-има и начини.Летиш към 25 000 км и осъществяваш директен контакт.Хем така си се включил в мрежата,че е невъзможно вече да се изключиш!А като светнеш от любов ти кипва и желание за малки крушчици...

Цитат :

Защо смятам, че мъжът до тебе е наивник или си плаща услугите, защото от това което сме обменили като мисли смятам, че с човека до теб сме антиподи!
Ееее бива ли така по мазолите да настъпваш?!
Обяснявам нагледно ,защото ми харесва жарта,която вкарваш! Very Happy
Да антиподи сте!Точно заради това съм негова съпруга-не твоя!Ти комплименти ли си търсиш с тази констатация?!Няма!И аплодисменти няма,защото залата е празна!
Не е наивник-в грешка си-мъж е!Цени и уважава правото ми на независимост-финансова,професионална-всякаква!Харесва ме точно такава!Равна на него,не проститутка,която го ползва като носна кърпа!Затова и не си плаща услугите!Не и в този смисъл!
П.П.Спирам дотук,не от реверанс към теб или защото нямам какво да добавя.Не търся и постигнат консенсус ,нито прогрес в гънките на мозъка-такъв не усетих (а как се надявах само...) Уж интересна,чувствителна...жалко!
октим написа:
Цитат :
Спора го използвам като средство за да опозная противната страна.
Ако успея да го извадя от релси винаги разбирам какъв човек стои срещу ми, просто му свалям маската
Основно заради амбицията ти да ме извадиш от релси ,за да разбереш що за човек съм.
Много грозно откровение.С някои сигурно ти се получава добре,но..аз не съм от тях ...по Чудомир! Very Happy Питай!Не ме карай да изпадам в обстоятелствени пояснения,които вече съм онагледила картинно в спора!Да не говорим,че умните хора сами преценяват доколко да се разголват ,не е нужно да ги събличаш насила!И да ги вадиш от релси.По вероятно е да усетиш дистанция,за маски незнам!
Обичам да споря,защото израствам и от чуждите истини,нищо че имам свои!Не предизвиквам хората за да им гледам сеира,докато се хиля самодоволно.Това поведение на шут е доста глуповато.Не смяташ ли?Или пак ще галим комплексираното си его...
Та така..скучно ми е вече-прости!Отивам да си прегледам Зауера,че скоро сме на лов,да си дочета книжлето и да се потопя блажено в царството на сънищата...
Тук се изказах....и по темата! Very Happy Laughing
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСъб 05 Дек 2009, 00:41

Привет,
Защо се сърдиш " ка-- Сиике" защо фучиш?
Не, никого не искам да събличам, а просто когато намирам една ЛИЧНОСТ независимо положителна или негативна за интересна, искам да разбера същноста й, а не това което е на повърхноста.


Цитат:
Да ама не!!!!!!!Аз съм горд човек и живота си давам, но достойнството никога!.......
?Не ,този не е бардак.Този е за пример ...на немутиралите мъже..
Точният въпрос тук е: А мачкал ли си чуждо? - Щях да ти отговоря: Никога, чуждото достойнство е нещо неприкосновено - свято !!!
От този пост научих много, например какво криеш в папката, и затова потвърждавам думите си: Интересна си, емоционална си, и добавям харесваш ми!!!
Не променям мнението си за грубата насила отвоювана еманципация!!!
С уважение!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyВто 08 Дек 2009, 01:01

Цитат :
Защо се сърдиш " ка-- Сиике" защо фучиш?
Mного бензин съм наляла в мотора и аз като Чековица,префучавам като аероплан-и селям не давам! Very Happy
Цитат :

Точният въпрос тук е: А мачкал ли си чуждо? - Щях да ти отговоря: Никога, чуждото достойнство е нещо неприкосновено - свято !!!
Щом така го разбираш...ок!
Цитат :

От този пост научих много, например какво криеш в папката...
Laughing Ха-ха и какво крия в папката...?Стана ми интересно.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyВто 08 Дек 2009, 03:38

Привет,
Ще ти разкажа как излекувах половинката си тежък мерак да бъде еманципирана. Прибирам се от трета смяна и ми се сервира, че трябва да пътувам, но преди това и други дребни задължения, а очите лепнат!! Стискам зъби - кафе и трупам бяс! Преспах около четири часа и паля мохера. Казвам на половинката: Жена тръгваме двамата трета смяна и я поглеждам леко втренчено за да не си помисли, че се шегувам! На сутринта - оглушала; очите парят от мърсотията, а сърцето спи!! Провеждаме следният диалог:
- Мило, молко секс за добър сън!!
- Как можеш да мислиш за такива работи - лягам си!
Не можа да си легне нито да се съблече - заспа седнала!!!
Вечерта отново трета и отново - аз събличам, завивам и я оставих да спи, а аз заминах трета, там долу - 400м под умрелите!!!!
Моя милост пък прави млечна баница, стана чудна - кучето отказа да я яде!!
Оттогава тя си гпеда женската работа, аз мъжката и колата ни винаги върви напред - екип сме!!!
"Нии на рамо, рамо дали
много път сме извървяли"
Единственият проблем в семейството е, че много глези децата!
Единственият проблем в семейството е, че съм непреслонен в отношенията си с децата!
[b]
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 11 Дек 2009, 00:46

Laughing Интересно!
Но сме на светлинни години разлика ....
От значение е дали той приема дадени задължения като проява на еманципация!
Има неща,които решавам че точно сега и на момента трябва да се свършат-и той ги върши,това не е непременно удар с палка в слабините със заповеднически тон!
Има начини ...жените сме талантливи.. Laughing
От друга страна...жестовете не се забравят и в удобен момент това се демонстрира..
Като цяло не мога да направя съпоставка с твоя пример,защото ние не си разменяме ролите.Увеличаваме си ги!
И нашата кола върви напред безотказно!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСъб 12 Дек 2009, 03:25

Радвам се за вас!!!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСъб 12 Дек 2009, 09:32

Very Happy Благодаря за което!
Върнете се в началото Go down
Марчелина
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Марчелина


Брой мнения : 539
Регистриран : 13.04.2009
Age : 43
Послание : Филибето

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСъб 12 Дек 2009, 12:41

Еманципация,еманципация,
но си имаме нужда от закрила,от нежност,от това на моменти
да сме слабите и обгрижваните,от това да прочетем в
мъжкия поглед-''Браво''.
Така че си има граница еманципацията!
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСъб 12 Дек 2009, 23:57

Това важи с много по-голяма сила за нас мъжете! За да прочете възхищението в очите на жена си мъжът е способен на чудеса!!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyСря 20 Яну 2010, 00:10

И в крайна сметка кой води-жените,които искали да прочетат "Браво"-то в мъжките очи или мъжете в женския поглед?
Малко излизаме от рамките на "еманципацията" сякаш.............
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 03:23

Привет Смит,
Не, не сме излезли от темата, защото ако и двете страни се стремят към това - да виждат одобрението в очите на партньора си - то отпадат проблемите - еманципация и аз казах!!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 03:30

Mда...проблемите ли отпадат,или еманципацията? Wink Laughing
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 03:36

Ще се задоволим с поединичното тълкуване на определението явно и със задоволителния разговор тук... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 14:50

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!

Така… Аз лично мога да повторя горното твърдение. Не бих казала, че съм еманципирана а и не желая… Не шофирам, обичам мъжът до мен да ме покровителства. Той да реши къде да ме заведе, какво да поръча в заведение (да оставя да ми избере дори) само и само да имам възможността да го похваля и да погладя егото му (малки жестове). (Понякога съм, си мислела, че някога съм живяла в мюсюлманска страна… мисля си, че и това мога да приема… Всъщност само НАСИЛИЕТО над личността не приемам)…и Обичам да усещам неговото приповдигнато самочувствие и възторг от това, че е мъж… В същото време да усещам неговото внимание и прояви на нежност… И това никога не е водело до чувство на самозабрава от негова страна и желание да ме „тъпче”, или пък да не се вслушва в мнението ми (каквото винаги имам особено за важните неща)… Не съм усещала и снизходително отношение или подценяване. Напротив… И моето самочувствие е било винаги повдигано от мъжа до мен и съм получавала необходимото ми внимание…А това са чувствителни и интелектуални мъже (не мога да кажа за всички „добри” като хора, за съжаление), които съм си избирала …
При все това, което казах по-горе… Има различни хора … Различни мъже и различни жени… Има жени , които прекрасно се справят като шофьори, ръководители, водачи… Които наравно с мъжете могат да бъдат войни… Жени със силни характери и увереност. .. Има мъже, които обичат точно такива жени… Които се вдъхновяват от тяхната инициатива и сила…Защо трябва да се слагат ограничения? Защо трябва да се говори категорично и крайно? Защо ОКТИМ си мисли, че връзката на Смит няма да остане стабилна, защото тя няма да готви, да го гледа с „широко отворени очи” , да мига и да казва „да, прав си”, „прекрасен си”, „непогрешим си”…Това не означава, че не го подкрепя, примерно... Този мъж е точно с тази жена, защото иска точно НЕЯ… Той е направил своя избор , знаейки каква е тя… И я обича точно затова… И това не виждам как го прави " мухльо"... Защо трябва да се дават определения...? Смит спомена нещо за свободата, независимостта, което също си има резона... Човек никога не знае какво може да му се случи...

Аз се възхищавам на силните хора, независимо от пола…
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 16:12

Мда и аз бих казала - Не, благодаря! на еманципацията Surprised Но също така не бих давала някакви определения за онези за които е начин на живот.

Щом човек се чувства добре... значи няма никакъв проблем. Аз откривам себе си в написаното от Фрина.
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 18:52

Една жена никога не иска да бъде еманципирана или феминистка!!!! Стремежа на всяка жена е да намери по-силен мъж от себе си за да се чуства защетена и сигугна за себе си и децата им! Като казвам по-силен нямам предвит само физическа сила макар, че и тя е от значение! Когато в едно "семейство" ролите са разменени жената винаги смята съпруга си за мухльо, дали ще си го признавате или не няма никакво значение, но това е фАКТ! ЖЕНА НЕ МОЖЕ ДА ТЪРПИ ПО - СЛАБ МЪЖ ДО СЕБЕ СИ ! Ето, питам ви коя ще си признае!
Проблема смятам е в нас мъжете. Ние все още не сме осъзнали, че жените определят темповете на развитието ни! Преди водещата ни роля се гарантираше от религията и от законодателството! Сега, обаче нещата са оставени на природата и ние мъжете трябва, даже и когато спим да доказваме възможностите си!! Борбата за женското благоволение при нас е безмилостно жестока - аз отпадам друг ще ме смени и толкоз! Какво значи някаква си личност щом не отговаря на критериите за съпруг!!
Една съпруга е тиха, спокойна и добра само когато съпругът и е една крачка пред нея! Когато се изравнят тя му взема мярката! Изпревари ли го - господина и брака са обречени!!!!!!
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 21:33

Точно така е!!! Защитени!!!
Мисля, че точно това са и причините, поради които жените предпочитаме "лошите момчета" пред "кротките агънца"!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyЧет 21 Яну 2010, 23:45

Чудесно,раздвижи се една мисловна тема!
Аз лично за себе си смятам,че съм била достатъчно изчерпателна и образна,но явно пак ще допълвам .

Цитат :
Защо ОКТИМ си мисли, че връзката на Смит няма да остане стабилна, защото тя няма да готви, да го гледа с „широко отворени очи” , да мига и да казва „да, прав си”, „прекрасен си”, „непогрешим си”…Това не означава, че не го подкрепя, примерно... Този мъж е точно с тази жена, защото иска точно НЕЯ… Той е направил своя избор , знаейки каква е тя… И я обича точно затова… И това не виждам как го прави " мухльо"... Защо трябва да се дават определения...? Смит спомена нещо за свободата, независимостта, което също си има резона... Човек никога не знае какво може да му се случи... [/b]

Така..Към Фрина първо-
Фактът,че Октим смята мъжа ми за мухльо е негово право.Това може само да ме разсмее чистосърдечно,защото както казах той е стъпил на най-подходящото стъпало в семейната йерархия и едновременно с това не е класическия съпруг плащащ сметките на жена си по задължение,или диригента упражняващ дежурно превъзходство (дори тихомълком).На повечето такива трябва задължително да се благодари в определен момент,защото все някога сами ще го подчертаят. Wink Поправете ме,но не мисля че бъркам.Не,Благодаря.Що се касае до нашата връзка-стабилността й е в наши ръце,не в тези на еманципацията със сигурност.Very Happy

Второ-
Поведението на обществени места като проява на харакер е различно за различните възприятия на хората,не бих оставила мъжа да избере храната за мен ,защото е логично,че аз знам най-добре какво ми се яде в момента.Това не е еманципация!Въпрос на вкус е,а и нашият е коренно различен .Подобни компромиси не правя,защото не искам да изпадам в комични ситуации.Ако искам да погаля егото му ще използвам друг по-подходящ момент. Very Happy
Свободата,която имам да съм себе си без да съм зависима от него е клечката,която може да запали желанието ми и да му погаля егото.И пак точно този факт изключва " мухльо"-то от личността му. Wink И тук една вметка-независимостта не е страха от свободата,Фрина("човек никога не знае какво може да му се случи")-това е последното нещо,за което бих се замислила,
свободата е именно в това да бъдеш себе си такъв,какъвто си бил и преди да свържеш живота си с този на другия,че да си зависим от неговия,или да се съобразяваш.Не допускам да ме задушават,имам свое пространство,свои приоритети,потребности.

Цитат :
Една съпруга е тиха, спокойна и добра само когато съпругът и е една крачка пред нея!
А защо?!Изобщо не съм съгласна с теб Октим.И всъщност в случая пак акцентираме на другата причина за еманципацията-тя се ражда и от съревнованието между половете.Докато има гонитба ще има и спор.Затова независимостта и свободата са първостепенна величина. Very Happy
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 22 Яну 2010, 00:06

Дали не бъркаш еманципацията със свободата!? Rolling Eyes
Цитат :
Не допускам да ме задушават,имам свое пространство,свои приоритети,потребности.
Това може да се случи, дори когато не заставаш толкова категорично зад еманципацията!
Но ще говоря за себе си, все пак! Октим е много прав, според мен, жените имаме нужда от мъжката сила, иначе ще залитнем , така както си стоим на върха! Той казва "тиха, спокойна добра съпруга" - аз разбирам, щастлива, обгрижена,доволна...
Класическият мъж не плаща сметките по задължение, а от отговорност! Това, че готвиш на мъжа си, не означава че си робиня!
Еманципацията...знаете ли нагледно какво е тя? - Шамар в лицето , с цел - Виж ме! Тя е като властната майка на момчето...манипулация с цел изнудване!!!
И защо толкова ни пречи да сме свободни, без да сме еманципирани? Кой ни е спрял да бъдем истински?!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! EmptyПет 22 Яну 2010, 00:36

Не,хванах се за нея(свободата),защото тя е едно от лицата на еманципацията,не съм копие на обсъжданата някъде напред Меркел ,но не съм и класическия пример за починно подреждане по ранг!
Какво значи съпругът й да е една крачка пред нея?!Откъде накъде?!Защо?!
Защо тя да не се чувства " щастлива, обгрижена,доволна..."и прочие когато е една крачка пред него?!И пак питам защо вечно трябва да има съревнование?!
Цитат :
Октим е много прав, според мен, жените имаме нужда от мъжката сила, иначе ще залитнем , така както си стоим на върха
Щом си имала волята да се добереш сама (без мъжката сила)до върха не мисля че толкова лесно ще залитнеш или пък трябва да я търсиш за парапет!
Цитат :

Класическият мъж не плаща сметките по задължение, а от отговорност! Това, че готвиш на мъжа си, не означава че си робиня!
Не съм казала никъде,че да готвиш на мъжа си те прави робиня,аз нямам желание,не съм имала и няма да имам да готвя-това е друга графа да не изкривяваме понятията.
Задължението да плащаш сметките не е ли отговорност?
Ето ти отсъствието на свобода в случая.Веднага ти давам за пример твой пример:
Цитат :

щом жените,които си късат гъза ( буквално) за една лъскава кола и силикон стават все повече от жените,които дават мило и драго за щастлив дом!
Трябва да си късам гъза заради неговото задължение от отговорност ако не държа на независимоста и свободата си.Не не бъркам еманципацията със свободата-свободата е част от еманципацията,в някои случаи дори нейна производна!Никой не ме спира да бъда истинска,но и никой не е една или пет крачки пред мен!Както казах и преди-ние не си разменяме ролите-увеличаваме си ги!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!   ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ! Empty

Върнете се в началото Go down
 
ЕМАНЦИПАЦИЯ ЛИ? - НЕ, БЛАГОДАРЯ!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Философия на ежедневието-
Идете на: