AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Как се обръщат към Вас?

Go down 
+16
mmilityy
Jiorjita
T.N.T
Lady Marmalad
Мария___
Gti
CARAMEL
Бочка
Сапфира
Фрина
Божествена
Любов
ОНИКС
Сузито
ШОКОЛАД
BilyAna
20 posters
АвторСъобщение
BilyAna
АVAприятел
АVAприятел
BilyAna


Брой мнения : 321
Регистриран : 21.04.2009
Age : 48
Послание : джумайка:)

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 14:35

Интересно ми е как близките и познатите Ви наричат...Съкращават ли името Ви? Харесвате ли официалните обръщения - с титли, фамилии? А обръщението с цяло име? Имате ли любимо обръщение? Има ли обръщение, което Ви дразни? Как реагирате тогава?
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 18:20

Аз не си помня името вече от разните експлоатации върху него! Laughing Като се замисля,чак толкова не съм се дразнила...Нека всеки ме нарича така,както му харесва! albino
Върнете се в началото Go down
Сузито
Личен състав на форума; Фотошопър
Личен състав на форума; Фотошопър
Сузито


Брой мнения : 2583
Регистриран : 12.04.2009
Послание : AVAdiary :-)

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 18:25

Аз също не се дразня,всички ме наричат както им е удобно и ми е все тая Very Happy
Никога не се превземам и не се обиждам ако ми кажат Сузано,а не Сузи например Laughing
Върнете се в началото Go down
ОНИКС
AVATурист
AVATурист
ОНИКС


Брой мнения : 127
Регистриран : 07.05.2009

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 18:28

И аз също не се обиждам като ми кажат Ралицоооооооооооооооооооо.Дори така ми казват най-близките,защото знаят,че нося на бъзик.
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 18:45

Крис,така ми викат приятелите....и вие
Криси,майка ми и мъжо ми.
Как се обръщат към Вас? 267748

Мразя да ми викат КрисЕ..
Обожавам да се обръщат към мен с Кристина
Върнете се в началото Go down
Божествена
АVAпристрастен
АVAпристрастен
Божествена


Брой мнения : 3246
Регистриран : 12.04.2009

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 18:46

Не съм се дразнила до сега от това кой как ме нарича!
Всякакви интерпретации съм чувала - даже съм се чудила как от четири букви създават чудесни интерпретации.
Като тази която ми измисли КРИСОВА - НЕЛСЪНА!
Кефи ме! cheers
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 21:16

Мене са ме наричали всякак... Като ученичка имах име като на Пипи дългото чорпче : Менди Ми Маша Кристалина Мимишора Марионеза Йорданска Laughing


Обикновено ми викат Миме или Мимо... Мария, обичам да ми казват... Любимия ми казва Любовче , не ме нария по име... Rolling Eyes Или Мини Laughing


В общи линии е това...
Върнете се в началото Go down
BilyAna
АVAприятел
АVAприятел
BilyAna


Брой мнения : 321
Регистриран : 21.04.2009
Age : 48
Послание : джумайка:)

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПон 11 Май 2009, 23:00

За тази тема ме провокира темата за имената...Ако името е значещо и представя родителската проекция над нашата личност, то пък названията в последствие вече са в голяма зависимост от нашата визия или поведение, от нашата позиция в обществото дори...
Казвам се Биляна. Харесвам си името, но то почти никога не е било употребявано по този начин. Наричана съм Бибе, Бибче, Биле, Билянче и това са били названията, които съм приемала като неотменна част от себе си. Давам си сметка, че във всички тях има нещо твърде детско (в крайна сметка се коренят там).
След години в университета, понеже от най-малките в курса, ме наричаха Билянка. Смешното е, че тази традиция се запази и сега дори най-младите попълнения от колеги, които вече са по-малки от мен, ме наричат така... Преди години, като млад докторант, се дразнех от това инфантилно название, имах чувството, че по някакъв начин в него се съдържа някакво подценяване на моя професионализъм. Е, сега съм във възрастта, в която се чувствам добре, когато минавам за твърде младаSmile
Някои приятели ме наричат Ани заради една игра на думи преди време и това обръщение ми харесва по свой начин, защото звучи нежно и са го казвали хора, които чувствам близки...
П.П. Както съм подхванала темата, май е повече за философскияSmile
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyВто 12 Май 2009, 03:19

Галя, Гал, Галка най често... Гале също, Гали понякога.



Последната промяна е направена от Treli_kardia на Пон 06 Дек 2010, 04:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyВто 12 Май 2009, 04:44

cheers Как се обръщат към Вас? 1843
Върнете се в началото Go down
Бочка
АVAприятел
АVAприятел
Бочка


Брой мнения : 432
Регистриран : 12.04.2009

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyВто 12 Май 2009, 17:28

Приятно ми е Бистра.
Само мама си прави експарименти с производни.
Винаги ме питат как да се обръщат към мен и аз отговарям по име Laughing .
Обичам си го името, едно такова бистро и прозрачно ми е.
Върнете се в началото Go down
CARAMEL
АVAприятел
АVAприятел
CARAMEL


Брой мнения : 214
Регистриран : 13.04.2009
Age : 39
Послание : Пловдив

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyСря 13 Май 2009, 01:46

Миме..Мими...Мимка.-майка ми,а баща ми ми казва Мим,
приятелите ми различно всеки,с някои си имаме прякори Very Happy
Не обичам да ми казват....Мария..или Мимо Cool
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyСря 13 Май 2009, 11:44

И на мен ми е приятно Боби ми казват всички.Така се запознавам ,защото ако си кажа цялото име Благовеста могат да се измислят десетки галени имена ,а аз нямам навика да се обръщам на друго.
Върнете се в началото Go down
Мария___
AVAгост
AVAгост
Мария___


Брой мнения : 19
Регистриран : 29.04.2009
Age : 41
Послание : наоколо

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyЧет 14 Май 2009, 17:53

Обичам да се обръщат към мен по име.
Галените обръщения не ги долюбвам много.
Върнете се в началото Go down
Lady Marmalad
Модератор
Модератор
Lady Marmalad


Брой мнения : 4992
Регистриран : 11.04.2009
Age : 41
Послание : В разни кръстословици!

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyЧет 14 Май 2009, 18:48

мъжа ми напоследък ми вика
Ленче
от лудото Ленче Laughing
Върнете се в началото Go down
T.N.T
СПОРТЕН ГУРУ
СПОРТЕН ГУРУ
T.N.T


Брой мнения : 6735
Регистриран : 17.04.2009
Age : 51
Послание : Слабите обичат сигурността..силните владеят хаоса..

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyЧет 14 Май 2009, 23:04

срам ме е да кажа...по фамилия
..и жената и дъщерята/понякога/
..а повечето ми познати..не ми знаят малкото има
..затова не си празнувам именния ден Laughing
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПет 15 Май 2009, 00:54

T.N.T написа:
срам ме е да кажа...по фамилия
..и жената и дъщерята/понякога/
..а повечето ми познати..не ми знаят малкото има
..затова не си празнувам именния ден Laughing

Twisted Evil , толкова ли тие странна фамилията? Very Happy
Върнете се в началото Go down
Jiorjita
AVATурист
AVATурист
Jiorjita


Брой мнения : 119
Регистриран : 13.04.2009
Age : 44
Послание : София

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyНед 17 Май 2009, 14:22

Жужииии ме наричат повечето ми приятели, и така най-обичам :-)
Върнете се в началото Go down
mmilityy
АVAприятел
АVAприятел
mmilityy


Брой мнения : 478
Регистриран : 13.04.2009
Послание : Варна

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyПет 12 Юни 2009, 18:57

Аз съм Милена - за който не знае Wink така ме наричат само близките ми обаче.Майка ми даже ми казва МиленО - аз много се дразня така.И на Миленски също Rolling Eyes
Мъжа ми ми казва Миме, някои приятели също - Миме, Мимо, Мимс Laughing А кумовете ни и една близка приятелка ми казват Мили, както тук ме знаете Wink
А си спомням като малка имаше и период, в който ми казваха дори Лени geek
Върнете се в началото Go down
пътешественичка
AVAгост
AVAгост
пътешественичка


Брой мнения : 20
Регистриран : 26.04.2009
Послание : в топлата равнина,но обожаваща планината и морето

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyСря 17 Юни 2009, 15:57

по имеАЗ СЪМ Галина-Галка-съпругът ми
Галя, Галюшка, и кво ли още не!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyЧет 06 Яну 2011, 12:57

Laughing Това е темата за (НЕ)умишленото запознаство,значи.
Близките и познатите...ще трябва огромна изобретателност да проявят ако решат да съкратят името ми ..ха-ха-ха!
Свикнала съм да се обръщат и с фамилия, и с цялото ми име,всичко произхожда от средата,в която се намирам.Още свиквам с фамилията на мъжа ми ,хич не ми отива,но...........
Отделно имам към 82 прякора..едни за съученици,други за приятели..в зависимост от обръщението към мен знам кой стои насреща и без автограф Laughing Като се замисля май нямам любими или дразнещи,но и мен много ме бива в личните послания и обръщения към хората,за всеки си имам своя интерпретация и виждане дори понякога се ядосвам,че са кръстили някой Петър,при положение,че толкова му отива да се казва Николай Laughing
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyСъб 08 Яну 2011, 13:44

Ms SMITH написа:
...за всеки си имам своя интерпретация и виждане дори понякога се ядосвам,че са кръстили някой Петър,при положение,че толкова му отива да се казва Николай Laughing
Като например моя колежка, която реши че ми отива да се казвам Радост /аз съм Росица/ и си ми казваше Радост доста време. Преди два дни забелязах, че вече не се обръща към мен по име,нито Радост, нито Роси... мисля си, че е разбрала че греши и сега и е тъпо Laughing толкова време ми казваше Радост, а сега да започне Роси...не звучи. Знам ли?! Razz
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyСъб 08 Яну 2011, 13:46

Ха! И сега ми изникна въпроса, кое е по-добре?
Да питаш още веднъж как се казва даден човек, ако не си разбрал името му, или да го кръщаваш както ти дойде, или както му отива? Very Happy
Как мислите?
Върнете се в началото Go down
Таис
AVAгост
AVAгост
Таис


Брой мнения : 7
Регистриран : 11.11.2010
Age : 35
Послание : София

Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? EmptyНед 09 Яну 2011, 05:49

Тази тема ми напомни на един спомен от детството. Таа когато бяхме малки един съученик прибираше главата си под блузата, слагаше палеца и полазалеца на нея и ми казваше "Зай Зумбайййй". Аз му виках бобър поради ред причини и той реши да си отмъсти... е добре го направи Как се обръщат към Вас? 267748
И до ден днешен ми вика така, а аз полудявам Как се обръщат към Вас? 773235
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Как се обръщат към Вас? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как се обръщат към Вас?   Как се обръщат към Вас? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Как се обръщат към Вас?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Да си поговорим на воля-
Идете на: