AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация.

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. Empty
ПисанеЗаглавие: Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация.   Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. EmptyСря 02 Мар 2011, 20:52

В този урок ще представя как съм направила тази стилизация на портретна снимка.

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045317w

Избираме подходяща портретна снимка . Подходяща за този тип стилизация е снимка - пълен анфас, в близък план.

Аз избрах тази фотография :

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 0

1. Отваряме сниката във Photoshop. При необходимост, до началото на обработката, може да се експериментира (увеличава) контраста на изображението (Image- Adjustmants – Cuvers)

2. Създаваме нов документ с размери: 1000/1000 пиксела. File-New (Ctrl+N)
3. Копираме избраната портретна снимка в новия документ. Също така, може да се избере само лицето (фрагмент), ако снимката, която сме избрали е в по-далечен план . Всичко зависи от избраната фотография . Използваме Polygonal Lasso Tool .

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045213a


4. Правим копие на снимката – Layer-New…-Layer via copy (Ctrl+J)

5. На копието прилагаме следния филтър Poster Edges Filter (Filter > Artistic > Poster Edges):

Използваме следните параметри:
Edge Thickness – 10
Edge Intensity – 0
Posterisation – 0


Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045214o


6. С цел намаляване наситеността на цвета, копираме последния слой и го обезцветяваме Image-Adjustments_Desaturate (Ctrl+Shift+U). След това задаваме прозрачност [b](Opacity) 40%[/b]

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045215u


7. В моя случай се получи много рязка граница на скулите, което на мен не ми харесва. С цел намаляване на тази рязка граница, копираме изходното изображение. Поставяме го като най-горен слой и след това използваме маска (Layer Mask), където се „трие” , като оставяме само частта около скулите… При работа с маски се избира черна четка, с която „се трие” и именно черния цвят скрива частите от изображението, които искаме да бъдат скрити, а белият показва. Най-добре е да се работи с мека четка и неголяма прозрачност, така че да не се получи рязка граница. ( Може да се направи и обратното, да се създаде черна маска и да работи с бяла четка)

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045216C


8. Обезцветяване на колието. За тази цел е необходимо да се напри ново копие на слоя, на който сме приложили филтъра. Поставяме този слой над всички останали. Обезцветявам Image - Adjustment – Desaturate и с помощта на маска (Layer Mask) оставям черно-бялао само колието.

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045217Z

9. Фон
Създаваме нов слой Layer - New fill layer. Запълваме слоя с цвят, които хармонира на косата. ( Аз използвах Eyerdropper tool за целта)
Този слой се слага под слоя с модела.

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045229K

10. Текстура и тонировка на фона.

Аз избрах тази текстура:

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045230Y

Поставих слоя в режим Colour . Този слий трябва да се постави над слоя с фона и под този с модела.

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045231w

11. «Да нарисуваме мигли»
Аз използвах тези четки:

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045232p

Четките могат де се изтеглят оттук : Eyelash_Brushes_by_eriikaa

Избираме подходящи мигли и „рисуваме” миглите , всеки път на нов слой с черен цвят. За да се нгодят на съответното око, използваме Free transform (Ctrl+T)

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045233e

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045249x

12. «Да нарисуваме косата »
Четките, които използвах са тези: :

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045250S

Могат да се изтеглят оттук : waterfowl_brushes

Избираме някоя от четките и рисуваме на нов слой с черен цвят. Аз използвах няколко от четките, като всеки път рисувах на нов слой. Ако има, части, които не не ни харесват, винаги могат да се изтрият с помощта на „гумата” или като използваме маски.

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045251x


13. Текстура
За тониране избрах следната текстура:

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045252A

Поставяме този слой в режим Multily непрозрачност около 70 % ( всичко зависи от конкретния случай)
Този слой трябва да стой най-отгоре .
И така, получаваме крайното изображение:

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. 3045253b



Последната промяна е направена от Фрина на Съб 05 Мар 2011, 20:35; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Сузито
Личен състав на форума; Фотошопър
Личен състав на форума; Фотошопър
Сузито


Брой мнения : 2583
Регистриран : 12.04.2009
Послание : AVAdiary :-)

Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация.   Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация. EmptyСря 02 Мар 2011, 21:32

cheers
Върнете се в началото Go down
 
Кралица-птица ( aвторски урок) Стилизация.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Жена-котка (авторски урок)
» Скица с молив ( авторки урок)
» Обработка на портретна снимка ( авторски урок)
»  Снимка с ефект на запотено стъкло(Урок)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: PHOTOSHOP :: Уроци-
Идете на: