AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Лицето на интелекта

Go down 
+6
KENGA
ШОКОЛАД
Сапфира
bubale4e
Talasym
Бебсън
10 posters
АвторСъобщение
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 24 Ное 2010, 21:13

Нямах време да прегледам всички интересни теми тук, но и това ще стане. Надявам се да не дублирам някоя вече съществуваща.

Искам да разбера вие как определяте някого като интелигентен от пръв поглед? Какво според вас в лицето на човек издава липсата или наличието на ум? Казват, че за първите няколко секунди си създаваме мнение за човек, което после трудно променяме, защото не обичаме да признаваме грешките си. Затова е мнго важна информацията, по която "четем" за мисловния багаж на хората.
Често ли бъркате в преценките си? Хващали ли сте се, че робувате на стереотипи - да определите човек с малки сближени очички като глупав да речем? Или ако има ниско чело?
Върнете се в началото Go down
Talasym
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 162
Регистриран : 20.11.2010

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 24 Ное 2010, 21:20

Тва пък са сближените очички и ниското чело не знам дали ще ми каже,че някой е тъп, ама ако е прост от където и да го погледнеш то си личи.. т.е. в маниерите му,в говоренето, ако се прави на интересен ама просташки такова... ясно ти става,че не си носи акъла в пълни торби... или ако маниерничи много и му се пълни устата с плюнка винаги знам,че е тъп Smile
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 24 Ное 2010, 21:22

Какъв цветист език имаш Smile
Нагледно си го представих Лицето на интелекта 267748
Върнете се в началото Go down
Talasym
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 162
Регистриран : 20.11.2010

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 24 Ное 2010, 21:23

Е честно де.. нали знаеш, като започнат да си измислят и чак им потича от устата.. е малко тъпо,че го казвам тва баш с тоя ми аватар ама.. :р хахах
Върнете се в началото Go down
bubale4e
АVAприятел
АVAприятел
bubale4e


Брой мнения : 312
Регистриран : 24.04.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 00:01

По маниерите, не е нужно човек дори да си отваря устата за да разбера дали става човек от него. Ако се превзема, прекалено театралничи, то тогава значи се опитва да замаскира липсата на какъвто и да е ум. И обратното ако има отбрани рейкции, държи се възпитано, то това евъзпитан и у мен човек. За мен умен човек не е само този, който използва високопарни думи, а човек, който може да изкаже мнението си и то да бъде разбарно.
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 02:52

Горките хора с повишено слюнкоотделяне Laughing

От пръв поглед е малко трудно да определиш дали някой е интелигентен или не. Има хора които изглеждат толкова нелепо и зле, а всъщност са някакви луди гении... Ако трябва да ги определяме като някакви сигурно ще ги сложим в графата пълни лузъри и тъпаци Laughing Не знам... принципно съм много положително настроена към визуалната психодиагностика..., но трябва да си много напред с материала, че да можеш да познаеш какъв човек стои пред теб без да имате някакъв контакт.

Преди правех повече грешки в преценката си за хората, бях по-малка, по-наивна... сега сякаш се справям по-добре, но не мога да твърдя, че не правя грешки. Твърде самонадеяно и смешно би било. Бих могла да си направя някаква преценка за някого след като говоря с него или поне след като го изслушам/прочета дори ако щете.

Та така...


Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 02:58

Интелекта е много относително понятие, и разностранно.
И , все пак, на първо четене бих казала:
!- винаги ми прави впечатление изказа! Можем да се лигавим колкото си искаме, но правописа и правоговора е важен!
Освен това, един интелигентен човек би трябвало да знае къде как да се държи, как и какво да говори! Важни са целите, идеите и примера на интелигентния човек.
Хубаво е да не акаме там, където се храним!!! Въпрос на интелект!
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 03:04

Така е... да... Лицето на интелекта 926600 Особено сред непознати хора... Простака и тъпака лесно можеш да ги познаеш в такава среда която е непозната за него. И е различно от това да го чуеш да бълва глупости от притеснение, че не е сред свои... Мдаааааа... виждала съм го Laughing Laughing Laughing

Laughing Даже се сетих за един конкретен случай... ахаха ужас Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 13:13

За себе си мога да кажа, че не умея да преценявам хората правилно. Нужно ми е време. Необходимо ми е да пообщувам и да видя човека насреща как се справя в дадена ситуация за да мога да си направя изводите. Често първото ми впечатление е грешно, независимо дали е положително или отрицателно.

Върнете се в началото Go down
stanislavan
AVAтьор
AVAтьор
stanislavan


Брой мнения : 69
Регистриран : 22.11.2010
Age : 54
Послание : Русе

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 15:01

Аз лично не знам как ги разпознавам... Просто при запознанство с някого го оставям да се наприказва . Аз стоя отстрани като слушател и гледам сейри. Майка ми казва,че от малка съм такава. " Преценяваща мълчаливо"
Може би 6-тото,8-то чувство помагат Razz
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 15:11

stanislavan написа:
.... Просто при запознанство с някого го оставям да се наприказва . Аз стоя отстрани като слушател и гледам сейри.....
Това и аз го мога. Успешно го прилагам вече няколко години Laughing
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 25 Ное 2010, 15:14

Уважавам интелекта на богатия духовно човек! Прави ми впечатление, че хората на изкуството винаги имат какво да кажат и го казват толкова красиво! При всяко положение, винаги разбирам дали даден човек обича да чете или не. Книжките обогатяват страшно много изказа, мисълта, въображението, както и правописа и правоговора!!!
Опитвам се да превъзмогна, засега неуспешно, антипатията си към човешката глупост!
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyПет 26 Ное 2010, 12:53

Аз пък станах толерантна към липсата на интелект, но не и към глупостта. Имам предвид, че когато общувам с обикновени хора, които нямат велики претенции, това ми действа успокояващо някак, а и често се поучавам от тяхната земна простичка мъдрост, от която съм се отдалечила на голямо разстояние.
Но простакът с претенции ми лази по нервите.

Всъщност като пуснах темата исках да питам как добивате впечатление през първите 5-10 секунди от запознанството, дори преди да чуете говора на човека. Нали те били решаващи, четох някъде. Но и така да поговорим никак не е зле.
Снощи гледах един човек с такова лице, сякаш изваден от роман за идиоти. Ужасно грозни черти, закръглен нос - червен на всичкото отгоре, малки свински очички - на пръв поглед абсолютен глупак. Оказа се обаче, че човекът е водещ лекар в някаква висша област на медицината - нещо със стволовите клетки. Говорът му - образован, артикулацията - много добра.
В такива случаи се предупреждавам да не решавам предварително.

Има много интелигентни хора, които не могат да пишат грамотно. Аз познавам човек, който е ако не по-умен от мен, то поне колкото мен, а пише с повече грешки от третокласник. Това е резултат от некадърността на учители в малкото градче.
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 00:08

Mного интересна инвазия отчетох тук-благодаря за което на съответните информации..
Целенасочено се спирам на тази тема,защото съм длъжна да направя достояние почитта си към сайтове като "Фейсбук"..
Интересни съвпадения..След мои коментари по повод клипа на Деян Неделчев относно преценката и готовността ми да го отпиша като "интелект"на първо четене,коментарите на някои от "новите "лица тук в темата тъпи парчета точно за него...така внезапно и изведнъж...някой обича да броди по чужди профили-в това не се съмнявам,а вече мога и да го докажа. Very Happy
Понеже тук се държи на откровеността щях да кажа Ася-радвам се да те видя,вече не съм толкова сигурна,що се касае до другите....Бубалече като виден представител на Кюстендил и царица на спама и простотията-тук едва ли ще вирееш дълго(просто наблюдения).В този форум освен фотошоп и умения на почит са били винаги философските теми,откровението на хората(не просташкото-другото),различието в гледните им точки ,маниерите и тнт..
Далече съм от мисълта ,че ще прочета разсъждения по повод "ПАНАИР НА СУЕТАТА" като творба..от друга страна бих се радвала на солидни о опровержения...
Лицето на интелекта?
-Всичко различно от просташкото като демонстрация,поведение и език..маниери не само в интернет пространството,но и извън него,душевна нечистоплътност,селяния,ограниченост в мислене и в изказ...липса на мозъчен баланс,етика,хигиена в отношенията,дебилизъм..елементарност...мога да продължа до утре..
Как добивам впечатление първите секунди-езикът на тялото му ми казва всичко.Няма нужда да ми говори...рядко бъркам.Има и такива моменти,но обикновено съм точна.Окото ми и инстинкта ми не ме лъже.
П.П.Съмнявам се да откриете тук средата си по едни или други причини,но това,в което съм убедена е,че ще отсеете разликите преди те да са отсяли вас ,това няма да се наложи.И го казвам в качеството си на потребител,не на модератор.Приятни минути!
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 01:16

Нищо не разбрах, честно! Какъв фейсбук, какъв Деян Неделчев? Rolling Eyes
Нищо, де, явно не е било за мен.
Не ми стана ясно обаче едно - добре дошли ли сме тук или не?
Аз първа се цопнах тук наскоро, дойдоха и други.
Но ако преча, махам се веднага, мисля, че това важи за всички нови тук.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 01:21

Бебсън, не пречите!. И все пак, ми се наложи да поизтрия малко постове, поради лош език и спам! Хубава е тази твоя тема! - за интелект и размисъл!

Моля! Пишете на български език, а не на разговорен такъв! Представете си, че децата ви ви слушат! В този форум се опитваме да подържаме ниво на творчество и мисъл, останолото не е за предпочитане! Създаден е с любов и грижа и уважението към него се заплаща с уважение!!!
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 05:20

Не мога да скрия, че написаното леко ме засегна. Не се обиждам и не го приемам лично. Не мога да скрия и това, че ми хареса.
Ms SMITH написа:
........................
Интересни съвпадения..След мои коментари по повод клипа на Деян Неделчев относно преценката и готовността ми да го отпиша като "интелект"на първо четене,коментарите на някои от "новите "лица тук в темата тъпи парчета точно за него...така внезапно и изведнъж...някой обича да броди по чужди профили-в това не се съмнявам,а вече мога и да го докажа. Very Happy
Бегло познавам творчеството на Деян Неделчев. Предимно от медиите. Помня някои негови изпълнения. Не помня на колко години съм била, когато съм ги слушала, но това не е от значение. Харесвах ги. И сега ги харесвам.
В едно интервю ясно пролича болката от това, че хората го осмиват. Че не оценяват творчеството му. В песента "От икебана дървесата ги боли" има много философски смисъл. Песента отразява една истина, тъжна истина. И на този фон малко ми е неестествено веселото му подскачане. Направо ме дразни.
Аз обичам да разглеждам профилите на хората, които ми допадат по един или друг начин. Не го крия и не се притеснявам от това. Опитвам се да ги опозная, да си изградя някаква, макар и виртуална представа за тях. Искам да знам какъв човек имам на среща си.
Ms SMITH написа:
П.П.Съмнявам се да откриете тук средата си по едни или други причини,но това,в което съм убедена е,че ще отсеете разликите преди те да са отсяли вас ,това няма да се наложи.И го казвам в качеството си на потребител,не на модератор.Приятни минути!
Аз не търся да открия тук или на друго място подходящата си среда. За мен това е един от начините да разпусна или да науча нещо ново. Говоря за интернет пространството като цяло. Във форума има много интересни теми и още по-интересни потребители. Мения, които ме карат да се замисля или да потърся допълнителна информация. Темите свързани с Photoshop представляват за мен особен интерес и не го казвам просто така. Аз съм тук не за да се опитвам да се впиша, а за да науча нови неща. Сигурна съм, че ще прекарам приятни минути, а може би и часове.
Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 11:21

KENGA написа:
Не мога да скрия, че написаното леко ме засегна. Не се обиждам и не го приемам лично. Не мога да скрия и това, че ми хареса.
Не мога да скрия,че написаното декларира ясно и категорично позициите ми,убежденията и правотата ми( която за жалост рядко пренебрегвам...за жалост,защото ми се иска в подобни интрижки/макар и смешни уж закачливи и безобидни/ истината да е друга).Не се обиждам и не го приемам лично-затвърждавам горепосоченото си твърдение-Лицето на интелекта е лицето му.Не неговият задник.(без извинение)Не мога да скрия,че ми е смешно,наистина.Не мога да скрия,че всъщност дълбочината не ме интересува,защото се докоснах отблизо до повърхността.Повърхностните хора са много различни от вятърничавите,простоватите или снобите..Не мога да скрия,че знам защо ти хареса- та кой не обича да плува в чисти води-без боклуци и тиня?!Ще ти харесва тепърва..до време.
Цитат :
Аз обичам да разглеждам профилите на хората, които ми допадат по един или друг начин. Не го крия и не се притеснявам от това. Опитвам се да ги опозная, да си изградя някаква, макар и виртуална представа за тях. Искам да знам какъв човек имам на среща си.

Много показателно.И ОчевАдно.
Цитат :

Аз не търся да открия тук или на друго място подходящата си среда. За мен това е един от начините да разпусна или да науча нещо ново. Говоря за интернет пространството като цяло. Във форума има много интересни теми и още по-интересни потребители. Мения, които ме карат да се замисля или да потърся допълнителна информация. Темите свързани с Photoshop представляват за мен особен интерес и не го казвам просто така. Аз съм тук не за да се опитвам да се впиша, а за да науча нови неща. Сигурна съм, че ще прекарам приятни минути, а може би и часове.
Аз не се интересувам от стремежите ти или не да откриеш подходящата си среда-всеки е свободен да пише където си иска ,безсмислено е да се избягва една форма на простотия,когато е ясно,че същата ще се "преоблече"в друга..и какво ще рече "не искаш да се впишеш"...в кое?!Малко или много се стремиш да се впишеш,следейки интересите си (фотошоп и пр.)и не се чувствай длъжна да ми даваш обяснения,наслади се на ровенето из профили и "научаването на нови неща",това неминуемо води и до приятни часове,ще доведе и до разместване на пластовеVery Happy -благодаря за поправката...за такъв обстоен обзор наистина си трябва време. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 11:55

ШОКОЛАД написа:
Уважавам интелекта на богатия духовно човек! Прави ми впечатление, че хората на изкуството винаги имат какво да кажат и го казват толкова красиво! При всяко положение, винаги разбирам дали даден човек обича да чете или не. Книжките обогатяват страшно много изказа, мисълта, въображението, както и правописа и правоговора!!!
Опитвам се да превъзмогна, засега неуспешно, антипатията си към човешката глупост!
Лицето на интелекта 789138 Шапки долу!
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 13:00

Crying or Very sad
Съжалявам
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 13:15

Бебсън написа:
Crying or Very sad
Съжалявам
?!За какво?
Извиняваш се за другите,Ася!Лицето на интелекта...стойностните хора със скруполи и отношение към НЕЩАТА правят така.А на хората не им пука.Те си се ровят..
Не съм тук за да се заяждам,но всеки,който се е докоснал до мен е наясно,че никога не оставям магарето си в калта.Недостатък или не-факт е.Не се обръщам към теб за да те засегна,споделих една истина,от която лъсна лицето на интелекта и "лицето на интелекта"..след равносметката е добре да се вземе и метлата.


Не се извинявай -излишно е!Наслаждавай се!Обогатявай се!Раздай се!..Ще разбереш,че тук не е часът и всичко е различно,всеки отстоява стойностното и не го превръща в цирк с бурен аплауз от публиката и каруцарски одобрителни подвиквания..
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 13:31

Аз...не знам какво да кажа.
Чувствам се отговорна, защото аз бях причината да дойдем точно тук. Надявах се да ни е спокойно, да не пречим на никого. Въобще не очаквах да има лични вражди.
Според мен ти си интелигентен човек, както и Кенга също. Тя е за мен форумна приятелка, била е с мен в трудни моменти винаги с отворено сърце.
Много силно се надявам каквато и да е причината за търканията, да не си тръгне никой с обида или гняв.
Объркана съм, надявам се да съм се изразила правилно.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 15:57

За гняв и обида няма място! Нали сме интелигентни хора! А и откровени! Който иска да се развива тук, нека се чувства удобно, и да не приема подобни разговори тънкообидно! Хау!


Последната промяна е направена от ШОКОЛАД на Съб 27 Ное 2010, 21:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 20:04

Ms SMITH, уважавам позицията ти. Убежденията ти…не знам какви са. Правотата ти…от мен зависи дали ще я опровергая. Ако имам желание разбира се.

Идея нямам за какви инрижки говориш, нито пък на какво основание си си изградила мнение за това какъв човек съм. Не търся конфликт, нито смятам да влизам в пререкания. Повърхностна. Добре. Нека така да бъде. Няма да се оправдавам или да се обяснявам. Научила съм, че освен черно и бяло съществуват и други тоналности. Не ти допадам. За мен това не е проблем. Няма да те дразня с присъствието си, нито ще ви се навирам в очите. Бих могла да го превърна в предизвикателство. Първо да си изясня причините за горенаписаното и после да реша дали желая да ги променя. Мога да си покажа както лицето, така и гъза. Мога да бъда човек, но мога да бъда и простак. Въпрос на личен избор.

Нямам намерение да занимавам теб или когото и да било другиго със себе си. Не бягам от нищо и никого. Не се преобличам, нито лицемернича. Тук има неща, които ме вълнуват. Мнения, които ме провокират. Различни гледни точки, които са в състояние да разместят моите земни пластове. За мен това е важно, а не дали съм правилно разбрана или класифицирана като тип човек.

п.п. предполагам, че с това пак ще предизвикам смях у теб, но не ми пука. Думите ти не са в състояние нито да ме огорчат нито да ме наранят. Знам до голяма степен какви са качествата и недостатъците ми. Едните се опитвам да ги доразвия, а другите да ги променя или от части унищожа.
Всичко от горенаписаното е без грам лоши чувства. Ако щеш вярвай.
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 20:05

Асе, не се притеснявай и не се извинявай. Всичко е ОК.
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСъб 27 Ное 2010, 22:49

Цитат :
Правотата ти…от мен зависи дали ще я опровергая. Ако имам желание разбира се.
С това се изчерпва целия разговор.Ако имам желание и аз бих онагледила картинно комуникацията ни-но нямам.Засега.
Цитат :
Първо да си изясня причините за горенаписаното и после да реша дали желая да ги променя. Мога да си покажа както лицето, така и гъза. Мога да бъда човек, но мога да бъда и простак. Въпрос на личен избор.
Причините?!Хаха,не вярвам на очите си..
Цитат :

Нямам намерение да занимавам теб или когото и да било другиго със себе си. Не бягам от нищо и никого. Не се преобличам, нито лицемернича. Тук има неща, които ме вълнуват. Мнения, които ме провокират. Различни гледни точки, които са в състояние да разместят моите земни пластове. За мен това е важно, а не дали съм правилно разбрана или класифицирана като тип човек.
Това е чудесно,вече ме занимА достатъчно...разбрах колко е важно за теб...
Първо ще погледам сериала,после ще реша дали да го пусна на аудиторията.
Аз нямам никакъв проблем с класификациите..и нося и раздавам..според ситуацията-мога да си покажа както лицето,така и гъза.Въпрос на личен избор. Very Happy
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyНед 28 Ное 2010, 01:18

Аз предлагам да спрем с това. Нека продължим по темата!!! Suspect
Върнете се в началото Go down
mmilityy
АVAприятел
АVAприятел
mmilityy


Брой мнения : 478
Регистриран : 13.04.2009
Послание : Варна

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyНед 28 Ное 2010, 21:48

Момичета.... confused
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyПон 29 Ное 2010, 16:29

Интересно...
Хасане, Хасане...
Чак хайку ми се дописа Smile What a Face

Не е само лицето, по което може при tete-a-tete контакт или дори гледане на снимка да се познае кое и как... Че и колко! Искам да кажа, че не се ограничавам само в една област на тялото, а гледам цялата осанка, къде е този човек (Особено на снимки, които са правени в дома му, например. Тук не говорим за материални възможности, защото и с малко пак си личи колко е културата.), как е застанал и защо ми се е показал така... Ей такива ми ти работки.
Въпреки че се опитвам години вече да си повярвам, че няма значение какви са родителите ... ТЦЪ! Има... И първите седем са есенциални! Хранене, жестове, етикет, обличане, изказ, интереси... Някак винаги личи дали на две годинки си ял с нож и вилица или не е имало кой да ти покаже салфетка, дали някой е хващал книга в дома ти или вестниците са използвани да се завиват сандвичите в тях и това е било единственото печатно издание в дома, дали са те научили на малко такт и дипломация или са ти втълпили, че да си говедо е престижно, а другото са буржоазни предразсъдъци. Според тези ми ти неща си личи и какви са причините за поведението днес - дали изборите са съзнателни (на база знания, опит и проба) или тази персона просто толкова си може...



Много се отплеснах, че се и обърках нещо в собствените си мисли. Простете, ама толкова неща ми се дощя да кажа изведнъж albino


П.П. Сетих се за хора, които се правят на умни - ей това ме побърква!!! Това са хора, които купуват книгите спрямо интериора си и си мислят, че "ШОГУН" е "ЧУГУН"
П.П.П. Доказано е, че IQ-то пада когато никой не се занимава да поддържа приличен блясък на кофата си Smile
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyВто 30 Ное 2010, 00:45

Mного точно казано,твоите размисли ме карат до допълня моите страсти по темата.
Всичко говори,ако си по-проницателен и добър психолог.Аз акцентирах на първите пет минути от запознанството.Снимките-разбира се,че отразяват реалността и дават пълна представа,(ако си напълно убеден,че той е в дома си,не някъде другаде),и естествено ако стигнеш до момента,в който ти самият влезеш там в интимния му свят-моментално се отчита характера на особата.Пренебрегвам генерално материалните възможности-подредбата ми говори,въздухът,който ме лъхне от прага ми говори,чистотата на най-горните повърхности и прахта по долните ми говорят,книгите с целофани,непокътнатите неща... хаосът или безупречната подредба като по учебник -не си поставям за цел да разглеждам паяжините в домовете на хората разбира се,но това е вродено и неизбежно.Познавам хора,които купуват за да трупат,за да демонстрират,не се наслаждават,не избират за удоволствие,заради копнежа да имаш нещо,което усещаш,че ти принадлежи и да се държиш с него като с безценен шедьовър на изкуството,пък било и просто карфица.
Права си-всичко тръгва от пренаталното,от семката,от корена..останалото е развитие и коване на опит ,който ражда интелект.
А чувството за хумор?Кажи ми на какво се смееш,за да разбера какъв си..вярно е,че има много шарени индивидуалности сред хората,някои са ме хвърляли в серизен размисъл и са ме оставяли с отворена уста-хора -колорити,с дадености,дадености да се чудиш как им е дал Господ толкова...
Правят се на идиоти,хилят се на ,шопски бисери,взимат десен завой и започват да говорят за квантова физика.Онемяваш.Как да не ме разтропат такива .Това е лице на интелект,убедена съм,че три пъти пускат водата ,докато не се убедят,че казанчето в тоалетната е празно ,а чинията чиста..
Таива ми ти работи..време ми е да си сложа цедката на езика..
А Хасан е пич.Французин,с маниери...нищо,че живее с гарнизона си и яде претоплена пица в мазна микровълнова,ползвана от 100 човека..
Убавец интеуигентен е,можеш да ми верваш Razz Лицето на интелекта 992290
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyВто 30 Ное 2010, 17:49

Външността е огледало на вътрешния ни всят. Това е първото нещо, което другите хора виждат и първо оставя своите трайни отпечатъци. После идва ред на комуникацията. Комуникираме посредством слово, движение и мимики. Те носят в себе си останалата информация, която ни е нужна за да направим заключение за това какъв човек имаме на среща си. Чертите на лицето като цяло са в следствие на генетичния материал, който носим от родителите си. Те не са в резултат на мисловна дейност. Искам да кажа, че формата на очите, носа, челото и пр. сами по себе си не биха могли нищо да ни кажат. Нужно е излъчване. В п-са на мисловна дейност мимическите мускули са под определено напрежение, което бива запаметено от тялото. Чертите на лицето ни дават някаква информация за субекта, който стои пред нас на едно подсъзнателно ниво, но в никакъв случай на 100%. Погледа също не е без значение. Той може много неща да ни каже. Един ерудиран и възпитан човек притежава дълбок и спокоен поглед. Езика на тялото му говори за увереност и сигурност. Интелекта проличава най-вече при умението да влезнеш, да водиш и да напуснеш някакъв спор с достойнство. Също и от това до колко можеш да се владееш и с неоспорими аргументи да парираш събеседника си. Чертите на лицето при тези хора са някак си меки, уверени. Всяват спокойствие и сигурност.

Това са част от разсъжденията ми по темата. Умението да разгадаеш и прочетеш чертите на лицето зависи от интелекта, интуицията и натрупаният житейски опит. Умение, с което за жалост не мога да се похваляSad
Върнете се в началото Go down
stanislavan
AVAтьор
AVAтьор
stanislavan


Брой мнения : 69
Регистриран : 22.11.2010
Age : 54
Послание : Русе

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyВто 30 Ное 2010, 19:37

Kenga,
не е и нужно да го владееш!
Аз ще кажа,че винаги трябва да се дава шанс и на най-грозноватия и недобре облечен човек,защото това е черта на интелигентността.
А това,че някой говори по простичко в никакъв случай не значи,че е ниско интелигентен. Свидетели сме на многословни хора, които ако се замислиш не казват нищо съществено,а изглеждат УЖ интелигентно с чуждиците,които ползват.
Интелигентния човек умее да говори с обикновените хора простичко,с умните на тяхното ниво.
Примерно имам позната,която в нормален разговор, ако се наложи да говори е все едно на ниво ученик.... бавно течаща мисъл,но ако пише е завършен писател на художествено произведение.Знае 6 езика! И това не е ,защото е ниско интелигентна или малко четяща....явно е дефект в бързината на мисловна дейност.
Така,че не съм съгласна с горенаписаните постове,че "бедния" речник на някой се дължи на нетрениран мозък....
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 01 Дек 2010, 01:37

Склонна съм да се съглася...донякъде! Интелекта е наистина с много лица. Различни хора са различно умни в различни области. Затова и темата е интересна- кой как го разпознава.
И аз познавам природно интелигентни и почти неграмотни хора! Техният разум идва от добротата им, от уважанието към другия...от мирогледа! Удоволствие е да имаш такива хора около себе си.
Но няма да се откажа от тезата си, че колкото повече четеш( тоест, се интересуваш, си любознателен...) , толкова си по-интелигентен. Книжките са витамини за мозъчните клетки!
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 01 Дек 2010, 03:46

Безспорно книгите са тези, които развиват мисълта, въображението и обогатяват речника. Мозъка трябва да се тренира и "харни" за да е продуктивен. Книгата е тази, която е в състояние постоянно да го захранва с информация въз основа на, която мозъкът да прави своите анализи. Няма как да имаш какво да кажеш ако преди това не си прочел. Ако нямаш знанието. Писменото слово е свещено, защото учи, може да бъде предадено и съхранено. То е магия. Не случайно у древните народи е било на почит и само шепа хора са били посветени. То е сила. Мога още да говоря, но се опасявам да не стана досадна.
Уча синът си да пази книгите. Да ги уважава. Да ги цени. Уча го, че те са безценен дар и в тях се крият всички негови отговори. Карам го в тях да ги търси , а не в интернет. Книгата е мъдрост. Мисля, че всяко едно дете трябва да чете или да му се четат приказки. Много приказки. Това е много важно поне според мен. Това е първата "закалка", която в последствие ще го превърне в един винаги търсещ истината човек.

Интелекта е относително понятие. всеки го разбира пречупвайки го през своята собствена призма. Ако за един си интелигентен и образован, то винаги ще има друг според, който не си на нужното ниво. Просто той е чел и знае повече от теб. Интелекта се възпитава, развива и трябва да продължи да се развива. Интелигентния човек е винаги търсещият човек. Той иска още и още. Не се задоволява със знанията, които е придобил. Разбира, че всъщност те са крайно не достатъчни. С две дими: Колкото повече знаеш, разбираш, че всъщност нищо не знаеш(леко перефразирам Сократ).
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyСря 01 Дек 2010, 13:41

Аз си мислех скоро за несъвършенството на природата...
Има хора, на които е дала толкова интелигентен външен вид - да вземем за пример Райна Кабаиванска. Между другото като тръгнах да пиша в Гугълчето "Райна", първите 4-5 подсказки бяха за чалгаджийката Райна, а не за тази - голяма работа, някаква си оперна певица!
Лицето на интелекта Raina_Kabaivanska_Napolitano

Гледам от време на време и този - е, не го слушам много-много, защото ми се струва, че говори пълни глупости, но това не ми пречи да мисля, че е интелигентен. Просто не съм съгласна с неговите трактовки. Не смятате ли, че природата го е ощетила неимоверно, давайки му този вид на мутраген? Това е Еленко Ангелов, който се появява често при Гала и разработва някакви теории на конспирацията.
Лицето на интелекта Elenko_Angelov-photos_13
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 02 Дек 2010, 01:32

Хахаха, Еленко го познавам, защото техните живеят в един вход с наш'те.... Та хич не ми прилича на мутра, но тук се се смесва субективното с другата преценка. Има доста неща, за който трябва да му се обърне внимание, но за съжаление не сме готови за такива прозрения.
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 02 Дек 2010, 01:48

Възможно е да е прав за много неща, да си призная, не съм го слушала и с половин ухо даже...
Имаме ли навик обаче да смятаме хората, които си изказват много категорично мнението, за умни?
Имам предвид един социолог - Андрей Райчев.
Лицето на интелекта 613-150x150
Той говори толкова убедено, че чак е престъпление да се замислиш дали си съгласен с него.
А този е същият - ако се намери някой да му опонира, скача като опарен, веднъж си позволи много груби дебелашки обиди към една жена. Преди това го харесвах, вече не съм толкова сигурна.- Това е Владимир КаролевЛицето на интелекта 19e8871d121f
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта EmptyЧет 02 Дек 2010, 07:59

Цитат :
Интелекта проличава най-вече при умението да влезнеш, да водиш и да напуснеш някакъв спор с достойнство. Също и от това до колко можеш да се владееш и с неоспорими аргументи да парираш събеседника си.

Емоциите не пречат никак на неоспоримите аргументи,нито на напускането с достойнство според мен.Напротив -подчертават гледната точка и оцветяват спора.Без значение от какво естество и на каква тематика е.Харесвам хора,които жестикулират(не прекомерно разбира се),които дообогатяват изказа си с жест,правят го завършен и оставят пауза преди да продължат да пледират.
Демонстрацията на жестове ,мимики е израз на емоция - това не означава ,че не се владеят.

Цитат :
Външността е огледало на вътрешния ни всят.
Не съвсем.Ако срещнеш ниска,трътлеста девойка с поп-фолк излъчване и един тон вечерен грим в 12 на обяд в екстравагантно облекло и поведеш разговор ,убедена в твърдението си ,пък тя вземе,че се окаже интелигентна с богата обща култура,разностранни интереси в области ,с епицентър наука и прочие?Трайните отпечатъци започват да изчезват .

Бебсън,социолозите са умни хора,щом са станали социолозиSmile,друг е въпросът,че сред тях има добри оратори,които знаят как да задържат вниманието на обществото с категоричните си изказвания,словестните си похвати ,скъсяването на дистанцията в момента на разговора и настоятелния си поглед.
Има хора ,които не понасят някой да им е контра,защото приемат само своята позиция за истинна.Не казвам,че това поведение заслужава потупване по рамото,ограничено и егоистично е,но когато другият насреща не съумява да го прозре обидите е логично да се сипят като лавина.
Като интелекти на прима виста ще посоча Симеон Сакскобургготски,Теди Москов две различни вселени,които думите ми не смеят да опишат...и си запазвам правото да допълвам..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Лицето на интелекта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лицето на интелекта   Лицето на интелекта Empty

Върнете се в началото Go down
 
Лицето на интелекта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Философия на ежедневието-
Идете на: