AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ

Go down 
+3
VODNA
natali
Любов
7 posters
АвторСъобщение
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyПон 29 Мар 2010, 12:59

Какво означава разделно хранене?

Разделното хранене е система за хранене,
разглеждаща храната като сбор от хранителни вещества,
разделени в няколко ясно дефинирани групи,
като дефинира методика за тяхното ефективно съчетаване с цел
подобряване на храносмилането, намаляване на времето за смилане
и усвояване на храната и намаляване на отпадните храносмилателни продукти.

ПОЛЕЗЕН ЛИНК С ИНФОРМАЦИЯ:
Разделно хранене

Пробвали ли сте ,да се храните по този начин?
Допада ли ви или сте против този вид хранене?
Върнете се в началото Go down
natali
Фотошопър
Фотошопър
natali


Брой мнения : 3871
Регистриран : 13.04.2009
Послание : Там....където всичко е възможно

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyСря 31 Мар 2010, 05:23

Аз в момента съм на диета взаимствана от разделното хранене,поне аз така си мисля де Laughing Всеки ден ям определени неща,които в следващия не мога да ги ям,например започвам с белтъчини,след това бобови храни,въглехидратни и накрая плодове и така си редувам дните,като по принцип не трябва да се смесват храните от различните видове.
Мога да кажа,че се чувствам добре,даже много добре Laughing Храня се нормално,не се ограничавам в яденето,това си ми стана като режим на хранене поне за сега Laughing
Нямам никакви оплаквания и наистина спомогна да сваля и някое друго килце Laughing Така,че аз не съм против такова хранене,даже доколкото съм чувала доста хора предпочитат да се хранят по тоя начин,значи наистина има защо да се предпочита Wink
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyСря 31 Мар 2010, 11:06

Предимствата на разделното хранене

Благодарение на бързото преминаване на съвместими продукти
в храносмилателния тракт в тялото не се срещат процеси на ферментация
и гниене, което намалява интоксикация на организма.
Състоянието на здравето по време на прехода към разделното хранене
се подобрява, добре се отслабва.
Резултатът от този метод на загуба на тегло е достатъчно устойчив,
особено ако го използвате постоянно.
Полезно е да се раздели храната при стомашно-чревни растройства
и заболявания.

Недостатъците на разделното хранене.

За да се спазва се изисква специален начин на живот и сила на волята.
Не на всички хора е им лесно да свикват с такъв начин на живот,
въпреки че тялото получава всички вещества,
необходими за нормалното функциониране, много от тях изпитват глад.
Удоволствие от разделното хранене е трудно да се получи.
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyСря 31 Мар 2010, 11:54

Аз също съм била на разделно хранене и отслабнах значително. Но наистина, разделното хранене трябва да се практикува не като диета, т.е временно, а да стане начин на живот. Познавам взрастни хора, които имаха проблеми със здравето, със жлъчката. Започнаха да се хранят разделно и всичко мина, но те продължават да се хранят така.
Не е чак толкова трудно да се храниш разделно, при положение че има голямо разнообразие от рецепти и са вкусни на всичкото отгоре.
Всичко е в умението да си направиш режим и да имаш воля да го прилагаш. След втората-третата седмица вече ти е приятно да спазваш интервалите на хранене между отделните съчетания храни.
* след плодове - 30мин;
* след зеленчуци - 30мин до 1ч;
* зеле, моркови, ряпа - 2.5-3ч;
* хляб, тестени изделия, ядки - 2-3ч;
* варива (боб, леща, жито, царевица) - 3-4 ч;
* месо - 4-6ч;
* риба - 2-3 ч;
* млечни и прясно мляко - 4ч;
* кисело мляко - 2-3ч;
* сирене, кашкавал - 3ч;
* мазна храна - 5ч;
* течности - напускат веднага стомаха;

Както съм казвала и в друга тема, всичко е психическа нагласа. Трябва да си твърдо убеден, че ще спазваш този режим на хранене и да не се уповаваш на оправдания, защо не си дисциплиниран. Very Happy
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyСря 31 Мар 2010, 12:10

Нат, твоята "90-дневна диета" е доста еднообразна. Честно казано незнам колко време ще издържиш на тази скука, но ти си знаеш. Може пък да е писана специално за теб. Very Happy
Имам позната, която тежи към 120 кг., тя спазваше тази диета. Най-интересното или най-смешното да го кажа ми беше, че през въглехидратния ден, диетата разрешава да се изяде едно парче или две парчета ли бяха торта, спагети с кетчуп, незнам още какво и всичко това в един ден. Тя изяждаше цялото това нещо във въпросния ден. Разбира се не отслабна и грам. Very Happy
Аз я пробвах два дни и разбрах, че не е за мен. Няма как да си сготвя боб, като другите очакват пържола, само защото ми е бобов ден. Laughing Пък и голямо еднообразие, цял ден едно и също...

Нат, с нетърпение очаквам да се похвалиш минус колко килограма си след края на диетата.
Пожелавам ти успех!!! РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ 992290
Има много хора, които са свалили доста килограми с тая диета, явно им е паснала.
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyСря 31 Мар 2010, 13:24

Не съм почитател на разделното хранене... За мен храната не е просто храна... тя е удоволствие... и ако не мога да си я съчетая както искам къде ми отива удоволствието... някъде по дяволите може би...

Познавам хора които са отслабнали иначе след като са започнали да се хранят разделно.

Колкото до 90-дневната диета... наистина е ужасно еднообразна. Аз я пробвах за една седмица понеже си имам едни 5 кг за сваляне... свалих 3 още първата седмица, но хич не се чувствах добре физически. даже на четвъртия щях да припадна.
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
natali
Фотошопър
Фотошопър
natali


Брой мнения : 3871
Регистриран : 13.04.2009
Послание : Там....където всичко е възможно

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyЧет 01 Апр 2010, 02:27

Водна ще се похваля,стига да я докарам до края,че и аз не съм от най-сериозните Laughingи честно казано не я спазвам напълно стриктно,но за 1месец отслабнах с 3кг,но аз нямам много за сваляне и за това си мисля,че по-бавничко става при мен,но наистина се чувствам много добре,даже плодовия,въпреки,че най-трудно се изкарва пак ми се отразява добре Laughing
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyЧет 01 Апр 2010, 10:46

Браво!Много полезно инфо сте дали,а с чайчета пробвали ли сте? Idea
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyЧет 01 Апр 2010, 12:06

Някакви специални чайчета ли, Смитова? Или такива, като плодови или билкови?
За зеления чай има много добри отзиви, обачеее май е доста гадничък на вкус незнам. Споделете!
Аз чай много не обичам, както и мед. pale
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyПет 02 Апр 2010, 10:59

Аз също не съм фен на чая Стихийна,нито на меда(за разлика от лимоните,които ям като ябълки),но преди време бях пробвала уникална комбинация на Лидия Ковачева и бях изумена от резултатите.Чувствах се много по-жизнена -след приема изхвърляш много токсини ,прочистваш организма си,усещаш неописуема лекота и прилив на енергия.На вкус е отвратително,горчи и мирише неприятно,но ефекта е потресаващ(трябва да се разровя за заглавието на комбинацията Laughing Embarassed )Естествено всичко върви заедно-разделно и балансирано хранене,фитнес и чай.За зеления не мога да се ангажирам с личен опит,повече ми е инфото "Против",отколкото "За" като средство за отслабване за всеки.Виж за козметични процедури се доверявам ,правила съм си маски на лицето и има ефект. flower
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyПет 02 Апр 2010, 11:18

Върнете се в началото Go down
T.N.T
СПОРТЕН ГУРУ
СПОРТЕН ГУРУ
T.N.T


Брой мнения : 6735
Регистриран : 17.04.2009
Age : 51
Послание : Слабите обичат сигурността..силните владеят хаоса..

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyНед 08 Авг 2010, 03:47

Разделното е най-голямата смешка в правилното хранене Laughing
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyНед 08 Авг 2010, 12:12

T.N.T написа:
Разделното е най-голямата смешка в правилното хранене Laughing
Question Rolling Eyes Обясни де...защо е смешно Arrow
Върнете се в началото Go down
T.N.T
СПОРТЕН ГУРУ
СПОРТЕН ГУРУ
T.N.T


Брой мнения : 6735
Регистриран : 17.04.2009
Age : 51
Послание : Слабите обичат сигурността..силните владеят хаоса..

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyНед 08 Авг 2010, 13:08

Крис написа:
T.N.T написа:
Разделното е най-голямата смешка в правилното хранене Laughing
Question Rolling Eyes Обясни де...защо е смешно Arrow
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2342&p=0
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyВто 10 Авг 2010, 19:34

Прочетох! Laughing
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ EmptyВто 10 Авг 2010, 19:39

Нищо ново! Абе, трябва да слушаме телата си- те ни казват какво , кога да ядем! Но нека бъдем хора , а не прасета! Важни са количествата и качеството на храната ни!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ   РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ Empty

Върнете се в началото Go down
 
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: ПАНАИР НА КРАСОТАТА И СПОРТА :: Красота-
Идете на: