AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Забрана на пушенето на публични места?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? EmptyСря 24 Фев 2010, 20:26

Въпреки забраната гърците пушат

Повече от шест месеца, откакто Гърция въведе забрана за пушене на публични места, властите признават, че третият им опит да изкоренят вредния навик, отново е безуспешен, сочи доклад, цитиран от гръцкия вестник "Катимерини".

Въпреки че кампаниите, разясняващи вредата

от тютюнопушенето били приети добре от обществото, пушенето в повечето барове и кафенета, обществени служби и болници продължава. "Цялата страна си пуши", казва Панайотис Бехракис, шеф на комисията, създадена да наблюдава въвеждането на забраната за тютюнопушене в Гърция.

Подобни ограничения бяха въвеждани през 2002 и 2003 година, но те също не проработиха в страната, където близо 45 на сто от населението са пушачи. Според закона за забрана на тютюнопушенето всеки, хванат да пуши на обществено място, може да бъде глобен с до 1000 евро.

В Гърция, чието население е 11 милиона души, всяка година 20 000 души умират от болести, влияещи се от пушенето, сочат данни на Европейската комисия. Според тези данни Гърция е с най-много пушачи, следвана от България, където пуши 39 на сто от населението, и Латвия, където пушачи са 37 на сто от гражданите й.

Проучване от 2007 година показа, че броят на пушачите в Гърция се е увеличил с 10 на сто за десетилетие, докато в останалите развити държави пушачите намаляват.


Какво мислите за пълната забрана на тютюнопушенето? Одобряватв ли да бъде прието? Дискриминация ли е това? Какво мислите изобщо?
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? EmptyСря 24 Фев 2010, 20:42

Ами ,честно казано не знам ,какво да мисля..
Според мен по нормално е,да се забрани пушенето вкъщи,пред децата.. Laughing
На мен не ми пречат пушачите,нека си пушат..
Като не ми отърва,ще си тръгна и ще намеря място ,
на което няма да ми издишват дим в лицето.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? EmptyСря 24 Фев 2010, 20:44

Пушач съм ,но не съм против! Просто според мен няма да стане, както не става и в Гърция!
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? EmptyЧет 25 Фев 2010, 00:54

Пълен абсурд... това никога няма да стане. Никога! И сега тази смешна картинка "маса за пушач" и на 2 метра от нея "Маса за непушачи"... и какво?
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? EmptyЧет 25 Фев 2010, 02:21

Нищо! Или се забранява изобщо, или не! Но да, няма да стане и тва е! Заведенията ще предпочетат да си плащат глобите, отколкото да си съкратят клиентелата, защото точно така ще стане!
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? EmptyЧет 25 Фев 2010, 12:22

Да,това с масите ..една до друга почти ...е уникално смешно.
Влизам,сядам и се нагълтвам с цигарен дим моментално..
глупаво и безполезно разрешение на проблема, от страна
на собствениците на заведенията. Shocked
Или пък салон за "пушачи " и салон за "непушачи"...
без разделение на помещенията,димът е навсякъде....луда работа.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Забрана на пушенето на публични места? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Забрана на пушенето на публични места?   Забрана на пушенето на публични места? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Забрана на пушенето на публични места?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Да си поговорим на воля-
Идете на: