AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Само глупакът скучае!?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyЧет 18 Фев 2010, 15:45

Понякога ми е скучно...Просто не знам какво ми се прави...
Замислих се над думите на уникалния Джоко Росич...дали наистина един мъдър човек не изпитва скука? Защо само глупаците скучаят? Защото не могат да се сетят какво им се прави? Или защото не знаят как да го направят...за себе си...???
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyЧет 18 Фев 2010, 15:51

Четеш ми мислите Шоко... от много време искам да повдигна темата, но се чудех как точно.

Бих добавила думите на Шопенхауер - Обикновеният човек има само една грижа: как да убие времето си, а умният — как да го употреби.

Глупакът скучае защото не умее да употребява правилно времето си... Глупакът казва, че ходи на работа за да му минава времето. Умният човек винаги знае как да се наслаждава на всичко, знае как да употреби най-добре своето време.

Откакто съм безработна се случва да споря с разни хора относно работенето. Според тях няма по скучно нещо от това да не ходиш на работа... А аз твърдя, че ако имах откъде да получавам пари без да ходя на работа щях да се чувствам най-щастлива. След което винаги следва въпроса - "Ама какво ще правиш, това е много скучно..."

как така какво... ще работя за себе си... ще рисувам, ще излизам на дълги разходки, ще правя всичко онова което не мога защото съм твърде преуморена когато работя...

За мен един интелигентен човек винаги ще намери как да употреби времето си без да му е скучно.

едит: забравих да кажа, че според мен на всеки човек му се случва понякога да му е скучно и да не знае какво му се прави.
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyПет 19 Фев 2010, 13:24

Цитат :
Защо само глупаците скучаят? Защото не могат да се сетят какво им се прави?
Смисълът според мен е в идеята да НЕ бездействаш.Да търсиш постоянно и безспирно Разнообразието,Интересното-това е Дейност,която не те връзва към рутината,съответно и към скуката.Въпросът не е в това да се сетиш какво ти се прави,въпросът е да си го създадеш за да не скучаеш!
lol!
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyСъб 20 Фев 2010, 02:58

Разнообразието? действието?интересното? А нима спокойствието сред природата, насладата на собственото ти уединение е скучно тогава?
Аз съм на мнение, че не можеш да скучаеш,ако си в хармония със себе си...пък дори и нищо да не правиш!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyСъб 20 Фев 2010, 11:36

Да бъдеш в хармония със себе си ми звучи като трактовка от глава на Дао Де Дзин,прекрасно и наложитено за вътрешния мир на човек.Но аз разглеждам дори изборът да медитираш като вид действие -различно от стационарното и утвърденото .Спокойствието сред природата е състояние на духа,усещане за околното,въздействие на зеленото ,релакс.От тази хармония извира и насладата на собственото ти уединиение.Това състояние не е скука!Скуката за мен е друго понятие-пействам много описателна дефиниция,която напълно споделям:
Цитат :

Скука е психологическо състояние, в което даден индивид чувства липса на интерес и ангажираност, както и неспособност да се концентрира върху определена дейност. Скуката възниква не когато човек няма какво да прави, а когато е принуден да прави нещо, към което не усеща емоционална привързаност. Като синоним на скука може да се използва отегчение. Скуката често е свързана с депресия и меланхолия. Човек изпада в тези състояния, когато заобикалящата го среда е монотонна и лишена от стимули.
Бягството от горепосоченото лично аз намирам единствено в разнообразието,интересното и действието!
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyСъб 20 Фев 2010, 14:22

Да...говорим за едно и също нещо! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyСъб 20 Фев 2010, 15:21

Дааа, така е...

Това, което си мисля, че е искал да каже Джоко Рпосич е, че има хора, които не се интересуват от нищо. Тях изкуството не ги вълнува, не може да ги разнообрази...Пъруването в различни страни е просто " сгради като сгради и у нас има такива"... Сред природа - " какво да им гледам - дървета"... Нищо не ги вълнува, освен материалното им съществуване. ... Мисля, че за това говори...

А иначе, разбира се, че всеки си има моменти когато не е достатъчно ентусиазиран, уморен... Имала съм моменти, когато си викам... ако имах време щях да направя това и това, да отида там и там... а когато го имам времето, просто съм на друга вълна... Или пък съм отпаднала и така...
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? EmptyНед 21 Ное 2010, 01:54

Искам да скучая!!! Искам да се чудя какво да правя, честно ви казвам Very Happy
Нямам време за нищо, всяка секунда е запълнена с действие или мисъл. Това е адски уморително. Искам да поспра, да си почина, да помързелувам...
Но нямам този лукс.
Скуката на мислещия човек означава или безкрайно трудно постигнато състояние на почивка, или тотално изтощение на батериите.
Не мога да го постигна тов апървото, а второто ми се случва само при болест.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Само глупакът скучае!? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Само глупакът скучае!?   Само глупакът скучае!? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Само глупакът скучае!?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Само ЛЮБОВТА е истинска
» ЩАСТИЕТО Е ИСТИНСКО САМО КОГАТО Е СПОДЕЛЕНО...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Философия на ежедневието-
Идете на: