AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 За доверието...

Go down 
+3
Фрина
Lady Marmalad
Любов
7 posters
АвторСъобщение
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: За доверието...   За доверието... EmptyСъб 13 Фев 2010, 20:10

„Безкрайно по-добре е десет пъти да бъдеш измамен,
отколкото един път да загубиш вяра в хората."
Йохан Шоке


Вероятно доста по-често отколкото можете да си дадете сметка,
доверието или недоверието, което изпитваме, несъзнателно определя решенията,
които вземаме, независимо от съзнателните ни мотиви и желания.
Факт е, че връзките между хората, изключително рядко издържат проверката на времето.


Мислите ли,че вие сте човек,
на когото може да се има доверие?
Върнете се в началото Go down
Lady Marmalad
Модератор
Модератор
Lady Marmalad


Брой мнения : 4992
Регистриран : 11.04.2009
Age : 41
Послание : В разни кръстословици!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyПон 15 Фев 2010, 15:46

Крис написа:


Мислите ли,че вие сте човек,
на когото може да се има доверие?
[/font]
това трябва да се каже от другите хора
сетих се за един израз
Аз пазя тайна..но като я кажа на друг той не пази Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyПон 15 Фев 2010, 16:57

„Безкрайно по-добре е десет пъти да бъдеш измамен,
отколкото един път да загубиш вяра в хората."
Йохан Шоке
Мдаа... Ами то си има причнно - следствена връзка тук... Както е казано, количествените изменения водят до качествени промени... при определени брой пъти, в които са те измамили, ще загубиш вяра в хората...


Да го погледнем по друг начин... от погледа на оптимиста или на наивника, не знам Cool ... Десет пъти биваш измамен от различни хора и все пак, единайстия човек го приемаш пак с доверие, просто защото всеки има право на шанс Very Happy ... Т.е. това не е предпоставка да загубиш вярата си в хората, като цяло Very Happy
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyПон 15 Фев 2010, 18:24

Цитат :
Да го погледнем по друг начин... от погледа на оптимиста или на наивника, не знам ... Десет пъти биваш измамен от различни хора и все пак, единайстия човек го приемаш пак с доверие, просто защото всеки има право на шанс ... Т.е. това не е предпоставка да загубиш вярата си в хората, като цяло

...Да Фри,явно съм наивна Very Happy ,
но предпочитам да дам шанс,на човека..пред това,
да затръшна пред него вратата,без дори да е отворена изцяло... Very Happy
Често дори се предоверявам на хората..
дали това е в мой плюс или минус..не знам,
все още се чудя Laughing
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyПон 15 Фев 2010, 19:05

Крис написа:
Цитат :
Да го погледнем по друг начин... от погледа на оптимиста или на наивника, не знам ... Десет пъти биваш измамен от различни хора и все пак, единайстия човек го приемаш пак с доверие, просто защото всеки има право на шанс ... Т.е. това не е предпоставка да загубиш вярата си в хората, като цяло

...Да Фри,явно съм наивна Very Happy ,
но предпочитам да дам шанс,на човека..пред това,
да затръшна пред него вратата,без дори да е отворена изцяло... Very Happy
Често дори се предоверявам на хората..
дали това е в мой плюс или минус..не знам,
все още се чудя Laughing

Mдаааа... И аз така I love you Всеки има право на моето доверие ... Аз не се чудя... Това е моят избор. sunny и фактът, че не съм била наранявана много говори, че съм на правилна посока... Каквото повикало, такова се обадило. ако подходиш с любов и доверие, и към теб ще се отнесат така... sunny


мдаааа, наивни сме geek
Върнете се в началото Go down
Пипилота
AVATурист
AVATурист
Пипилота


Брой мнения : 135
Регистриран : 03.02.2010

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyЧет 18 Фев 2010, 02:55

Да,мисля че съм човек на когото може да се има доверие.Доказвала съм го,а и съм убедена в това.Близките ми разчитат на мен,знаят,че когато кажа нещо е наполовина свършено.
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyПет 19 Фев 2010, 12:32

Все по-често се убеждавам,че не е нужно да се предоверяваме на хората.
Случвало ми се е ,да се сблъсквам с ужасни лицемери...
Хора,които се забавляват от това,да правят на глупаци останалите,
като се подиграват с чувствата и предават доверието,което са имали в тях.
Неприятно е ,да откриеш,че зад приветливата маска има едно ужасно противно лице,което се прекрива със цел Mad

пп. Такива човечета,съм срещала в нета из форумите,за моя радост в реалния живот,около мен няма подобни индивиди. cheers
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyПет 19 Фев 2010, 12:49

Изключително много съм се раздавала откъм доверие в живота си.
Откакто се опарих няколко пъти съм много по-предпалзива.Болезнено е,а моят праг на поносимост на болка е нисък.
Научих се да проверявам,преди да доверявам и оттогава нищо не ме боли!Ограничила съм се в кръг от хора,които наистина заслужават доверието ми.
Втори шанс не давам и не искам да ми дават-това ми е кредо,счупи ли се чашата веднъж трудно се отпива от нея!
Дали на мен може да се има доверие?Съдейки по мнението на заобикалящите ме-да,останалите не ме интересуват.
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyЧет 09 Дек 2010, 05:08

В последно време ,не се доверявам изобщо,
трудно може да ме накараш да ти повярвам,ако не ме спечелиш с нещо истинско.
Да ви кажа,процедирам ..като повечето хора....
станах малко гадничка,колкото и да не ви се вярва. Laughing
Не съм сигурна ,....че може да ми се има 100 процента доверие.. Laughing
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyСъб 11 Дек 2010, 14:23

Ms SMITH написа:
Изключително много съм се раздавала откъм доверие в живота си.
Откакто се опарих няколко пъти съм много по-предпалзива.Болезнено е,а моят праг на поносимост на болка е нисък.
Научих се да проверявам,преди да доверявам и оттогава нищо не ме боли!Ограничила съм се в кръг от хора,които наистина заслужават доверието ми.
Втори шанс не давам и не искам да ми дават-това ми е кредо,счупи ли се чашата веднъж трудно се отпива от нея!
Дали на мен може да се има доверие?Съдейки по мнението на заобикалящите ме-да,останалите не ме интересуват.

При мен нещата са горе-долу същите. Някога приемах всичко като чиста монета. Вярвах безрезервно на хората. След поредица "предателства" се превърнах в Тома Неверний. Станах предпазлива. Почти всичко подлагам на съмнение. Винаги имам едно на ум. Често това ми пречи в контактите ми с хората, но и ми спестява болката от последващо разочарование. Изградила съм си нещо като защитна обвивка. Малцина са хората, които успяват да я пробият. Оставям ги сами да докажат/ спечелят моето доверие.

Много хора ми вярват и знаят, че могат да разчитат на мен в труден момент. Друг е въпроса, че понякога аз самата не си вярвам.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyСъб 11 Дек 2010, 15:59

Хубаво е да вярваш на хората! Хубаво е да вярваш в доброто, защото така го храниш! Това е енергия! Позитивна , силна! Въпреки болките (напоследък се справям с една такава...и още не съм успяла), няма да се откажа! Болката е част от живота!!!
На никого не налагам мнение! Но ви умолявам! Всеки един от нас е важен и нужен! За един по-добър свят трябва да сме за пример! Нямаме нужда от още затвори!
"Виж ти, как хората живеят тук, в големи квадратни кутии, които наричат къщи, за да се подслоняват от “дъжда” и “снега”, с дупки по стените, за да могат да виждат навън. Движат се в по-малки кутийки, боядисани в различни цветове, с колела отстрани. Те се нуждаят от тази кутиена култура, защото всеки възприема себе си като затворен в кутия, наречена “тяло”, с ръце, крака и пръсти, с които да държат моливи и инструменти. Те владеят езици, защото са забравили как да общуват помежду си, имат очи, защото са забравили да виждат. Странна малка планета. Приятно ми бе да те посетя. Скоро се връщам у дома..."
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyСъб 11 Дек 2010, 19:03

Преди време се разболях от нещо. Прекарах един месец в болница борейки се със себе си, с болеста, борейки се за живот. Бях много зле. Лекарствата не помагаха. Докторите се чудеха какво да ме правят. Самите те не знаеха ще ме бъде или не. До последно не разбраха какво бе това чудо, което съсипа за нула време целият ми организъм. Що за нещо бе това, което не се повлияваше от купищата лекарства, които ми даваха.

Лежейки там в полубудно състояние си дадох сметка за много неща. Неща, които до този момент не ми правеха впечатление. Осъзнах, че имам очи, но съм "сляпа". Че имам уши, но съм "глуха", че имам сетива, но съм ги "приспала". Реших, че е крайно време да започна да променям начина по който възприемам света. Да променя начина си на мислене. Това се оказа много трудно. Осъзнах, че трябва да използвам преживяната болка за да се опитам да разбера другия и ако мога да му помогна, но без да го съдя. "Болката кара човек да обръгне. Отваря сетивата за болката на другия."- така ми каза един приятел. Казва също, че "...там където видиш, че можеш да помогнеш, не се прави, че не си видял...". В тези простички думи видях за себе си дълбок смисъл.

Не мога да започна да вярвам в хората, така както го правех преди. Страх ме е, но се старая по всякакъв начин да се опитвам да отключа у тях онази частичка добринка, която всеки носи в себе си. Старая се. Понякога успявам, друг път - не. Оказа се много трудно да накараш човек да се усмихне на жарещото слънце, вместо да се оплаква. Да посрещне задаващата се буря спокойно, вместо да се крие в черупката си.

п.п. Май се отплеснах от темата, за което се извинявам.

Шоколадче, благодаря за цитата! Напомня ми на един автор, когото аз много харесвам.
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... EmptyНед 12 Дек 2010, 01:21

Цитат :
Хубаво е да вярваш на хората!
Дали?
До каква степен ?
Дори ,когато си наранен ,няколко пъти ли?
Знаеш ли и как всъщност ,да разбереш ,
до къде точно е границата...на доверието,
което трябва да проявиш спрямо околните?
Понякога ...предоверяването е болезнено,
малко хора ,превъзмогват болката и продължават
да се отнасят доверчиво към хората.

Цитат :
Но ви умолявам! Всеки един от нас е важен и нужен! За един по-добър свят трябва да сме за пример!
Така е!!!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За доверието... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За доверието...   За доверието... Empty

Върнете се в началото Go down
 
За доверието...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Да си поговорим на воля-
Идете на: