AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Добрите отношения в семейството - по-важни от секса

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyСря 10 Фев 2010, 19:27

Кое е по-важно за мъжа - сексът или добрите отношения в семейството?
На този фундаментален въпрос са се опитали да намерят отговор експертите и той се е оказал следния: "Добрите отношения"!

Социолозите са анкетирали 28 хиляди представители на силния пол от 20 до 75 години в 6 страни по света. На тях са им били задавани въпроси засягащи личния живот, секса и отношенията в семейството.

Проучването е установило, че доброто здраве на партньорите се явява главния фактор за хармоничен съюз при почти всички мъже.

Запитаните са убедени, че добрите отношения в семейството, уважението и любовта играят ключова роля, докато сексът изненадващо минава на втори план.
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 02:21

Много поздрави на социолозите от мен! Laughing
Първо за да са и двамата партньори в добро здраве секса е от огромно значение!Още по -хубаво ако е продължителен,облян в пот и крадящ периодично глътки въздух!
Добрият тонус,кондиция,настроение и тнт на мъжа пазят в основата си именно добрия секс.Той е базата за самочувствието,за поведението дори ако щете,за всичко.Има ли удовлетворение от секса ще има и добри отношения.И ако някой мъж ви каже обратното значи ви лъже.Накратко и двата фактора са доминанти.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 02:25

Laughing afro lol! Добрите отношения в семейството - по-важни от секса 936603
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 02:25

И аз мисля, че са тясно свързани...И все пак, може би с напредването на годините...добрите отношения взимат превес... Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 02:40

С напредването на годините -да,когато станеш на 70 и не можеш е логично да останат добрите взаимоотношения,но съм склонна да вярвам,че ако преди 70-те сексът не е бил качествен добри взаимоотноошения може изобщо да няма или ако ги има в редки случаи да са проява на любезност...това е истината,доколко всеки я трансформира в други лица за пред партньора си е отделен въпрос...
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 02:41

Така е, съгласна! Затова уточних! Wink Пък ха дано доживеем до 70 в добро здраве, че да спрем да се чудим! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 02:46

Амин дай Боже! Laughing Дотогава...само гимнастика му е майката!Здрав дух в здраво тяло Laughing Wink
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 13:42

Ехоооо… lol! Къде се говори за липса на значение на секса?
Аз разбирам, че се говори за „първостепенно значение”…
А за какъв добър секс можем да говорим при недобри отношения…?
Интересно, често на мъжете се вменяват качествата на нерес… едва ли не са животни, които мислят само за първично удовлетворяване на нужди… Впечатленията ми са, че мъжете далече не са токова повърхностни…
Пак казвам, разбира се, че сексът е от голямо значение… По-скоро е много свързано с добрите отношения при дълготрайни взаимоотношения, според мен…

Доверявам се на социолозите.

Cool
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 14:29

Ти май между редовете буквално четеш..
Обсъдихме именно първостепенното му значение.
Цитат :

Запитаните са убедени, че добрите отношения в семейството, уважението и любовта играят ключова роля, докато сексът изненадващо минава на втори план
.
Няма втори план,социолозите да ни включат при новото си пручване.Laughing
Понякога най-добрият секс се получава при много лоши взаимоотношения,но това е друга тема...Laughing
Цитат :

Интересно, често на мъжете се вменяват качествата на нерес… едва ли не са животни, които мислят само за първично удовлетворяване на нужди… Впечатленията ми са, че мъжете далече не са токова повърхностни…
Кои мъже?Тези навън или тези в нашите легла?Съпрузите или любовниците?Познатите или непознатите?Ако уточним ще открием и разликите,при това без жокер.
Платоническата любов е имагинерно понятие,това е сигурно..времето опровергава всичко... Laughing
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 15:06

„Обсъдихме именно първостепенното му значение. „
„Няма втори план,социолозите да ни включат при новото си пручване. „

Добре. Въпрос на избор. Но нали се сещаш, че в анкетата е имало и отговори като твоя… Говорим за масовост сега, не за конкретни случаи…

Добре.
1. Даваме първостепенната роля на секса. Демек (нека използвам една хубава „българска” дума) , Добрите отношения ще дойдат от добрия секс.
2. Даваме първостепенна роля на топлите, добри отношения, които от своя страна водят до добър секс…
Има ли изобщо причинно-следствена връзка или нямат връзка…


„Понякога най-добрият секс се получава при много лоши взаимоотношения,но това е друга тема... „
Това бях сигурна, че ще го вмтнеш…

Не, благодаря. Подобни емоции не са ми приятни… Въпрос на вкус…

„Кои мъже? Тези навън или тези в нашите легла?Съпрузите или любовниците?Познатите или непознатите?Ако уточним ще открием и разликите,при това без жокер. „
Добра вметка, но не случайно казах „мъжете” по принцип, защото именно в този вид е разпространена това схващане, за което говорех. Както знаеш, не обичам обобщенията…


„Платоническата любов е имагинерно понятие,това е сигурно..времето опровергава всичко... „
Не разбрах къде и кой говори за платонична любов… Или за избор между добри отношения или секс… Единствено става въпрос за място…
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 17:59

Всичко е неразривно свързано..
Има ли добри взаимоотношения,ще има добър секс..
има ли добър секс,ще има добри взаимоотношения. Laughing
Макар ,че на мен лично не ми пречи ,
ако сме се скарали за нещо..да правя секс Laughing
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 11 Фев 2010, 22:58

„Обсъдихме именно първостепенното му значение. „
„Няма втори план,социолозите да ни включат при новото си пручване. „
Цитат :

Добре. Въпрос на избор. Но нали се сещаш, че в анкетата е имало и отговори като твоя… Говорим за масовост сега, не за конкретни случаи…
Не,не е въпрос на избор,въпрос на прикриване на истината е,за повече от хората звучи дори скандално да дадат първостепенно значение на секса.Не е прието личния ни нагон да заема първи позиции,тази тема дори е още табу за някои хора.Ако те спрат на улицата и ти задават въпроси,свързани със секса с партньора ти и такива за добрите отношения автоматично ще заговориш за вторите,така че подобни анкети отразяват най-малко истината за мен.Да имало е отговори като моя,ясно защо не преобладават.
Цитат :

Добре.
1. Даваме първостепенната роля на секса. Демек (нека използвам една хубава „българска” дума) , Добрите отношения ще дойдат от добрия секс.
2. Даваме първостепенна роля на топлите, добри отношения, които от своя страна водят до добър секс…
Има ли изобщо причинно-следствена връзка или нямат връзка…
Поясних изрично,че и двете са доминанти,но ако разсъждаваме повече стигаме до изводи тип"Яйцето е преди кокошката"или"Кокошката е преди яйцето".

„Понякога най-добрият секс се получава при много лоши взаимоотношения,но това е друга тема... „
Цитат :
Това бях сигурна, че ще го вмтнеш…
Така ли?И защо?
Цитат :
Не, благодаря. Подобни емоции не са ми приятни… Въпрос на вкус…
На мен пък са ми приятни.И фактът,че съм допуснала и подобна възможност не означава ,че визирам теб.Отразявам и другата страна на монетата.

„Кои мъже? Тези навън или тези в нашите легла?Съпрузите или любовниците?Познатите или непознатите?Ако уточним ще открием и разликите,при това без жокер. „
Цитат :

Добра вметка, но не случайно казах „мъжете” по принцип, защото именно в този вид е разпространена това схващане, за което говорех. Както знаеш, не обичам обобщенията…
Ами според мен е точно така.Всички мъже са такива да.И сексът е именно първично задоволяване на нужди.Дали ще е в легло от рози,венецианска гондола или в асансьор набързо брутален ,страстен или нежна прелюдия в тих екстаз е въпрос на обстоятелства ,хора ,.....



„Платоническата любов е имагинерно понятие,това е сигурно..времето опровергава всичко... „
Не разбрах къде и кой говори за платонична любов… Или за избор между добри отношения или секс… Единствено става въпрос за място…
Благодаря за уточнението.Добрите взаимоотношения след 70 -те години на анкетираните са именно платоническа любов ,при нас такава не съществуваVery Happy а защо тогава е платоническа можеш да се сетиш сама.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyПет 12 Фев 2010, 13:56

“Не,не е въпрос на избор,въпрос на прикриване на истината е,за повече от хората звучи дори скандално да дадат първостепенно значение на секса.Не е прието личния ни нагон да заема първи позиции,тази тема дори е още табу за някои хора.”

Първо, искам да се съглася, че действително „за повече от хората звучи дори скандално да дадат първостепенно значение на секса” и определено биха „скрили истината”… И сигурно за много хора е така… Има хора, обаче, за които действително нагонът не е водещ. Защо си мислиш, че непременно е скриване на истината? Защо мислиш, че всички хора са еднакви?… Разбирам, че Фройд ти е много близък… На мен пък, Юнг…

„Ако те спрат на улицата и ти задават въпроси,свързани със секса… “
Защо да ме спират? Защо подценяваш хората правили проучването? Мислиш ли, че не са предвидили това, за което се сети ти? Сигурна съм, че знаеш за различните видове анкети, които са анонимни и т.н и т.н… ( Разбира се има хора, които са подозрителни и въпреки това биха излъгали, дори пред себе си не биха признали… И това предвиждам)… И все пак… имаме резултат 


„Понякога най-добрият секс се получава при много лоши взаимоотношения,но това е друга тема... „
Цитат:
Това бях сигурна, че ще го вмтнеш…

„Така ли?И защо?”


Защото мисля, че си писала подобно нещо и преди. Или поне идеята е била подобна… Не знам, но си го помислих, наистина…

Цитат:
Не, благодаря. Подобни емоции не са ми приятни… Въпрос на вкус…

„На мен пък са ми приятни.И фактът,че съм допуснала и подобна възможност не означава ,че визирам теб.Отразявам и другата страна на монетата.”


Не съм си помислила, че визираш мен. Просто , аз пък исках да покажа другата страна на монетата. С цел да уточня, че не при всички е така. Не случайно съм писала „Въпрос на вкус”.

„ Ами според мен е точно така.Всички мъже са такива да. И сексът е именно първично задоволяване на нужди. Дали ще е в легло от рози,венецианска гондола или в асансьор набързо брутален ,страстен или нежна прелюдия в тих екстаз е въпрос на обстоятелства ,хора ,.....”

Добре, имаш право да мислиш каквото прецениш за добре. Както казах, аз не мисля така. Мисля, че има различни хора. Различни мъже и различни жени. ” И сексът е именно първично задоволяване на нужди.” Съгласна съм. Това не го прави водещ непременно. Нагонът може да бъде овладен. Трябва ли той да ни владее?
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyСъб 13 Фев 2010, 02:29

Цитат :
Има хора, обаче, за които действително нагонът не е водещ. Защо си мислиш, че непременно е скриване на истината? Защо мислиш, че всички хора са еднакви?… Разбирам, че Фройд ти е много близък… На мен пък, Юнг…
Laughing Далече съм от мисълта,че всички хора са еднакви ,нямам подобни кардинални заключения!Върни се на първия въпрос в първия си пост и ми разясни как точно твоята половинка предпочита добрите взаимоотношения.Да разбирам,че понеже те са изключително гладки сексът не е част от тях?! Заема второто място?Laughing Питането конкретизира именно кое за мъжа е по-важно.Моите наблюдения са такива-не се хващай за думата "нагон",ползвай синонима"желание"и пак прочети ...изводът е същият!Има мъже,които биха скрили истината от жените си (особено в подобни анкети),но скриването й не я елиминира!Това е вид подсъзнание ,инстинкт,вродена закономерност,която е съвсем нормална,трансформацията към "доброто отношение"е заради неписаните постулати ,норми и порядки.
Цитат :

Защо да ме спират? Защо подценяваш хората правили проучването? Мислиш ли, че не са предвидили това, за което се сети ти? Сигурна съм, че знаеш за различните видове анкети, които са анонимни и т.н и т.н… ( Разбира се има хора, които са подозрителни и въпреки това биха излъгали, дори пред себе си не биха признали… И това предвиждам)… И все пак… имаме резултат
Не подценявам никой.Не съм съгласна ,че резултатът от анкетата е плод на 100%-ви откровения в отговорите.Анонимни или не подобни интимни подробности със засилен акцент в анкета са съмнителна истина.Имаме резултат-приличен и устройващ всички-и мъже и жени Very Happy ,тук съм съгласна.
Цитат :

Това не го прави водещ непременно. Нагонът може да бъде овладен. Трябва ли той да ни владее?
Че кой е казал,че непременно трябва да е водещ?
Грешиш ако си мислиш,че нападам мъжа си зад всяко храстче или пък той ме причаква с животински поглед и пяна около устата,нагонът (желанието) има и друг вид прояви,важното е да не се прикриват и да не се правим,че не съществуват.Смешно е.
П.П.Да се насладим еднакво и на отношенията и на секса е добър завършек.След години доброто отношение ще пази само спомени за секса.И без анкети то ще бъде факт.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyСъб 13 Фев 2010, 19:04

"Социолозите са анкетирали 28 хиляди представители на силния пол от 20 до 75 години в 6 страни по света. На тях са им били задавани въпроси засягащи личния живот, секса и отношенията в семейството."

Не става въпрос тук ,че е зададен един конкретен въпрос...
Освен това, на никой не му е давана алтернатива да избира едно от двете. Сигурна съм, че въпросите са измислени достатъчно интелигентсно. ( А и винаги има т.нар. контролни въпроси, които да те засичат...)... Разбира се, че ще има и неверни отговори (така да се каже)... Но ще има и верни... Laughing И все пак, явно мъжа излиза , че препочита да му е уютно и толпо, спокойно и свежо (отговаряйки на различни въпроси...). Това не означва, че отказва секса...

За мен, пък Смит е смешно небивало голямото значение, което се отдава на секса в Страната на неограничените възможности. МНого е модерно, разбирам... Сякаш човек би умрял... (предполагам тази крайност идва именно от крайността, породена от пуританството... ) И все пак е смешно...

Нека се наслаждаваме на секса... Very Happy И все пак... да не прекаляваме... И други неща са важни...
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyНед 14 Фев 2010, 00:48

Цитат :

За мен, пък Смит е смешно небивало голямото значение, което се отдава на секса в Страната на неограничените възможности. МНого е модерно, разбирам... Сякаш човек би умрял... (предполагам тази крайност идва именно от крайността, породена от пуританството... ) И все пак е смешно...
?????????!!!!!!!!!!!!!
В страната на неограничените възможности?!Много било модерно?!Сякаш човек би умрял?!
В стремежа си да защитиш въпросната анкета бързаш твърде много ми се струва и говориш глупости.Ако това е някакъв нещастен опит да засегнеш страната,в която живея неуспешен е!Само за сведение -и в България да ми зададат въпроса (или на мъжа ми съответно)отговорът ще бъде същият!Е ,и?У нас тази тема не е толкова модерна,както тук-в страната на неограничените възможности. Very Happy Наслаждавай се на добрите си взаимоотношения и остави другите да се радват на модернизма Very Happy
Цитат :

И други неща са важни...
Ама разбира се-ТЯ ЛЮБОВТА И НИЩО ДРУГО ОСВЕН НЕЯ! Laughing
Смешно е,наистина,права си! Laughing
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyНед 14 Фев 2010, 02:36

Хайде и аз да се посмея малко... Laughing
Откъде ти хрумна,че нещастн искам да обидя страната, в която живееш... ?

Не разбираш ли , че в желанието си да се избегне крайността на пуританството, в което е срам секса, се стига до другата крайност, в която се говори и преекспонира значението му, каквото безспорно има... Very Happy

"Наслаждавай се на добрите си взаимоотношения и остави другите да се радват на модернизма..."

Laughing Това, че няма да говоря за сексуалния си живот, не означава, че нямам такъв... просто кой го е грижа Laughing ... както и да е... Да, добрите взаимоотношения, които вярвам, че ще имам дори по някаква причина още от утре да има препятсвие за правене на секс... Никой не е застрахован и на никой не му е обещано, че ще води пълноценен полов живот до 70години... Нали?

Та за това става въпрос... Ако първостепенен е бил секса???


Много задълбахме...
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyНед 14 Фев 2010, 03:00

Цитат :

Laughing Това, че няма да говоря за сексуалния си живот, не означава, че нямам такъв... просто кой го е грижа Laughing ... както и да е...
A!За това говоря-заради отговори като този анкетата води с плюс за добрите взаимоотношения!
Не виждам смисъл да говоря повече! Very Happy
П“П.Много интересно как от 6 изброени страни ти се хвана точно за тази с неограничените възможности....но всъщност е безпредметно да разсъждавам в тази посока,ще бъде катастрофално и безмислено!
Задълбахме?!Не-ти задълба! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyНед 14 Фев 2010, 03:42

Ms SMITH написа:
Цитат :

Laughing Това, че няма да говоря за сексуалния си живот, не означава, че нямам такъв... просто кой го е грижа Laughing ... както и да е...
A!За това говоря-заради отговори като този анкетата води с плюс за добрите взаимоотношения!

Shocked Това си е изопачаване, извинявай Laughing

Няма да коментирам...

За пояснение... Не защитатвам проучването...
Така, обръщам внимание, че правенето на изследвания не е шега работа. Въпросите се обмислят добре lol! . Има и контролни въпроси, за коеото споменах и при хващане на противоречеие, се взимат под внимание (а който лъже греши jocolor )... обхващат сее различни сегменти от хора( в случая мъже ) и тн и тн...Та, мащабността на проучването - 6 страни идва да покаже, че лъжещите , от една страна едва ли ще могат да надхвърлят процента на статистическата грешка... и второ, че въпросите действително са били издържани добре geek ...
Не може да бъде аргумент израз като -"повечето лъжат"... Няма начин при тази мащабност...
Задълбах се, защото наистина не разбирам как така се говори с таква сигурност, че СЕКСЪт е най-важното нещо във взаимоотношенията между двама души (мъж, жена... все едно...)? ... Ако при вас е така, добре... Но да твърдиш, че другите просто не си признавават, че сексът е най-важен за тях... Моля!
аз наистина не го вярвам това... Не се чудя на резултатите... Жалко е да се отдава такова голямо значение на нещо толкова нормално и естествено, каквото е сексът... просто няма нужда Very Happy



[quote="Ms SMITH"]
Цитат :

П“П.Много интересно как от 6 изброени страни ти се хвана точно за тази с неограничените възможности....но всъщност е безпредметно да разсъждавам в тази посока,ще бъде катастрофално и безмислено!
Задълбахме?!Не-ти задълба! Very Happy

Защо го приемаш лично, не знам... Ти и в Никарагуа да живееше, пак щях да спомена Америка, поради много причини... Всъщност една... Оттам идват теченията flower ... Сексуалната революция оттам ли започна? ! ... Ами вълната от филми, книги...Абе какво да говорим, то е ясно
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyНед 14 Фев 2010, 16:57

Ms SMITH написа:
Цитат :

За мен, пък Смит е смешно небивало голямото значение, което се отдава на секса в Страната на неограничените възможности. МНого е модерно, разбирам... Сякаш човек би умрял... (предполагам тази крайност идва именно от крайността, породена от пуританството... ) И все пак е смешно...
?????????!!!!!!!!!!!!!
В страната на неограничените възможности?!Много било модерно?!Сякаш човек би умрял?!
В стремежа си да защитиш въпросната анкета бързаш твърде много ми се струва и говориш глупости.Ако това е някакъв нещастен опит да засегнеш страната,в която живея неуспешен е!

Чесно казано , малко ми е странно че приемаш казаното от мен по този начин... Аз те уважавам и макар да сме на различни мнения, последното нещо, което ще направя е да искам да те засегна... Наистина ми е странно... Никога не с служа с нападки, само си защитавам позицията и изказвам мнение...

Уточнение:

На ясно съм, че именно тези течения като еманципация и сексуалната революция са нещо превратно и важно в историята. За да противостоят на подчинената роля на жената и отричането на сексуалността, битували толкова стотици години... Да, Америка е напредничава... И все пак, именно краностите са нещо, което не обичам... Но, в същото време съм наясно, че една крайност може да бъде променена само с другата крайност... По-късно идва и средата... Very Happy За това ставаше въпрос...

Ако си го разбрала като лична нападка, съжалявам. Безпочвено е... Веднага тръгваш със сърказъм и ирония...

Хайде, със здраве Very Happy ... Да живеят сексът и добрите отношения sunny !
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyНед 14 Фев 2010, 23:52

Very Happy Първо Фрина обърни внимание на крайността която самата ти поставяш в цитата ми и след това ми говори за крайности.
Цитат :
Сякаш човек би умрял... (предполагам тази крайност идва именно от крайността, породена от пуританството... ) И все пак е смешно...
Цитат :
.Никога не с служа с нападки, само си защитавам позицията и изказвам мнение...
.Като горепосоченото,което е всичко друго,но не и нападка.. Laughing
Както знаеш аз съм човек на крайностите и не толерирам теченията между тях.Уважавам чуждата позиция единствено когато е стойностна,не когато се хваща за изсмукани от пръстите реплики.Опита се да кажеш нещо...безуспешно...после реши да го изопачаваш...
Цитат :
Веднага тръгваш със сърказъм и ирония...
?!Моля?Ако бях тръгнала със сарказъм и ирония разговорът щеше да приключи след първия ти пост!Не се заблуждавай!Навигатор на настроенията ти можеш да бъдеш единствено и само ти,лошото е че именно те са плод на коментарите за сметка на логиката.Що се отнася до сексуалната революция ,еманципацията -хората сме различни и добре,че е така!
Very Happy
Приятен ден и хубав празник!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyПон 15 Фев 2010, 14:15


Цитат:
Сякаш човек би умрял... (предполагам тази крайност идва именно от крайността, породена от пуританството... ) И все пак е смешно...

Така, първо този краен израз (според теб нападка) е в отговор на този твой:
„…важното е да не се прикриват и да не се правим,че не съществуват.Смешно е!”
Аз, от своя страна показах другата крайност ( идваща да се противопостави на крайността „прикриване на желание”. По-описателно казано, голямото значение което се обръща на секса, граничи с крайност в моите очи ( Да, именно сякаш човек би умрял ако не прави секс) … Навсякъде бълва информация, филми и какво ли още не, идващо да пропагандира „най-голямото значение на секса „ в живота на човек… Та използвах и израза „модерно”, именно защото в момента се прокламира точно това… В тази връзка, вероятно ще имаме и изкривени отговори по посока на секса, предвид някои младежи,поддадени на сексуалната вълнa, които ще ги е срам да си признаят, че сексът не е най-важен (което според тях може да се приеме, че не са толкова сексуални или пък - смотани... Laughing ) …

Ta, за мен при крайностите се стига до "прекаляване". В случая , както отричането на сексуалността, така и огромното значение, което й се придава... Истината е по-средата в повечето случаи... както и в това изследване... Никой не отрича ролята на секса...



„ Цитат:
Никога не с служа с нападки, само си защитавам позицията и изказвам мнение...

Като горепосоченото,което е всичко друго,но не и нападка..
Както знаеш аз съм човек на крайностите и не толерирам теченията между тях.”

Да, Смит… Аз не виждам нападка. Ти го виждаш и това си е твой избор.
„Уважавам чуждата позиция единствено когато е стойностна,не когато се хваща за изсмукани от пръстите реплики.Опита се да кажеш нещо...безуспешно...после реши да го изопачаваш... „
Нищо не съм искала да изопача, само разясних. Твое желание е да го приемеш като изопачаване …
И аз , ако реша мога да видя желание за обида от твоя страна в по-горното изречение… Както и в по-долното, че писаното от мен не се базира на логика, а единствено на настроение…Но няма…
Вече съм писала това, което съм искала… Не знам до колко е изсмукано … Щом казваш, сигурно е така…

А колко е стойностна ( и на какво се базира), според твоите критерии твоята позиция, която има претенциите да опровергае резултатите от едно проучване (изкарвайки всички, които не на са на твоето мнение лъжци) ,е безсмислено да коментирам Cool ...
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyПон 15 Фев 2010, 23:27

Very Happy Знаеш ли чудя се на хората,които търсят отговорите на проблемите си в абстрактното,или у другите хора,а не си дават сметка ,че те се намират малко под косата им,защото оттам са и тръгнали...
С огромно удоволствие споделям сутрешното си кафе в размисли и страсти с теб,пък ха дано вникнеш в съдържанието подобаващо...
И така-Пускаш тема с инфо за анкета ,предполагам (като средноинтелигентна),че идеята ти е да обсъдим темата,да дадем становище.Нали не очакваш всички в един хор да запеем мнението,което ти споделяш?!Нали не очакваш ,че хората са еднакви?! Laughing ..След като коментарът ми е факт и той не те устройва ,защото страни от типичното и предполагаемото като отговор решаваш да ми обясниш,че
Цитат :
За мен, пък Смит е смешно небивало голямото значение, което се отдава на секса в Страната на неограничените възможности. МНого е модерно, разбирам... Сякаш човек би умрял... (предполагам тази крайност идва именно от крайността, породена от пуританството... ) И все пак е смешно...
И това при положение,че си говорим без нападки Laughing аз като по-широкоскроена от теб(понеже ти някъде спомена,че няма да говориш за секса и разбиранията ви,защото никой не го интересувало)ще ти призная,че тук в страната на неограничените възможности е модерно,но никой не умира за секс.Лично аз не съм в тази бройка ,а и странно защо нямам подобни наблюдения и сред познатите си...Това не ми пречи да го поставям на челни позиции в подобни анкети,защото нямам нужда да го прикривам като необходимост под определения като "добро отношение"!Тук е и разликата между нас, Very Happy разбирам,че не те устройва,но това не е мой проблем.И няма смисъл да ми изтъкваш на какво се базира позицията ми,защото оспорвала резултат от проучване на социолози-да лично моя е,защитава истина,която хора като теб с готов отговор"добро отношение"биха скрили(както и направи).Резултатите за мен са без значение,защото вече поясних-тези анкети за мен са всичко друго,освен отразена истина.И не защото искам да са на моето мнение(би било скучно и глупаво),защото хората не са себе си,когато отразяват отговори.Пишат "Добро отношение",докато мислят....
Цитат :

Това, че няма да говоря за сексуалния си живот, не означава, че нямам такъв... просто кой го е грижа Laughing ... както и да е...
изопачаване?!-не това е истината,част от нея,другите са онези,които си го пазят за комплекс и не признават пред жените си.
И сигурна съм и те са в бройката умиращи за секс,но предпочитат да го премълчат,защото откровението ще загрози и ще свали от пиедестала прекрасно звучащите добри отношения в ушите на половинките им..
Цитат :
И аз , ако реша мога да видя желание за обида от твоя страна в по-горното изречение… Както и в по-долното, че писаното от мен не се базира на логика, а единствено на настроение…Но няма…
Вече съм писала това, което съм искала… Не знам до колко е изсмукано … Щом казваш, сигурно е така…
Дали ще видиш обида или не е твой избор,както мога да направя анализ от нахвърляни твои мисли ,картини,представяне и пр.,който да ти хареса,така мога да си направя и изводи от разговорите ни,който да не са особено лицеприятни.Но това Е моето мнение.И можеш да бъдеш сигурна,че не е плод на машинален рефлекс.Изречения като цитираните нагоре за мен са изсмукани от пръстите коментари-в повече ми идват пуританите със скрито подсъзнание и желание за сексуални набези Very HappyТемата приключи! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса EmptyЧет 09 Дек 2010, 04:43

Ms SMITH написа:
Цитат :
.....Темата приключи!
Ааааа,недей така,продължавайте си..интересно ми е да ви чета! Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добрите отношения в семейството - по-важни от секса   Добрите отношения в семейството - по-важни от секса Empty

Върнете се в началото Go down
 
Добрите отношения в семейството - по-важни от секса
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Да си поговорим на воля-
Идете на: