AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Харесва ли ви да сте възрастни?

Go down 
+10
Фрина
High Voltage
Марчелина
gergana1958
VODNA
Бочка
ШОКОЛАД
Любов
Принцеса
Gti
14 posters
АвторСъобщение
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyНед 06 Сеп 2009, 18:25

Защо толкова много възрастни постоянно разправят на децата си, че биха искали да са на тяхно място. Дали наистина повечето от нас са готови да се откажат от свободата на възрастния, само и само да се избавят и от отговорностите, които вървят с нея? Или просто сме склонни да мислим за детството по някакъв нереален романтично-носталгичен начин - като за идеалното време, в което още не сме имали неудовлетворени желания, спомени, тревоги, разочарования? Или гледаме собственото си детство през идеализацията на миналото и безпокойството от отминаването на времето?
Върнете се в началото Go down
Принцеса
AVAФен
AVAФен
Принцеса


Брой мнения : 1410
Регистриран : 26.04.2009
Послание : някъде там

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyНед 06 Сеп 2009, 20:27

Аз все още си се чувставам дете, независимо от възрастта, но за съжеление отдавна не съм дете, в момента съм на такава възраст, на която се чувствам млада и щастлива, изживявам най-хубавите си моменти, но след 20 години може би вече няма да ми харесва да съм възрастна.
Така го написах че и аз не се разбирам Very Happy
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyНед 06 Сеп 2009, 21:03

Аз искам да съм възрастен ..не ми се иска да съм дете.
Доволна съм от живота си,щастлива съм и се справям с отговорностите и задълженията си..не ми тежат.
Никога не съм казвала на децата си,че искам да съм на техните години.
Защо да им говоря по този начин,сякаш им казвам,не искайте да порастете..защото да си голям, не е никак приятно.
Това ,за мен лично е глупаво..да плашим децата си ..дори и не умишлено
по този начин.
Да се стресират от бъдещето,от това,да поемаш отговорност и да се справяш сам в живота.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyПон 07 Сеп 2009, 16:02

Чувствам се добре като непорастнал възрастен!!! Всяка възраст си има своите предимства...А детското...все още се радвам като малко дете на дребните неща...Чакам рожденните си дни с нетърпение!...Не искам да съм дете...искам деца край себе си!!!
Върнете се в началото Go down
Бочка
АVAприятел
АVAприятел
Бочка


Брой мнения : 432
Регистриран : 12.04.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyПон 07 Сеп 2009, 16:11

Аз откакто станах на 12, искам да съм на 11.
Сега си намерих съучениците от началното у-ще и те искат да са на 11.
Наистина всяка възраст си има предимства, ама "онези" години и най-вече това, че не мога да ги върна са ми много скъпи. Добре, че помня много дълго, та всичко ми е цветно в спомените.
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyВто 08 Сеп 2009, 12:43

Искам да съм дете! Искам пак да имам ваканции, да спя до късно, да ходя на село при баба, а тя да ми прави бухтички и тиганички!
Мдааа, наистина искам дасъм дете!
Всяка възраст е хубава, но това безгрижие никога няма да се върне. I love you
Върнете се в началото Go down
gergana1958
AVAФен
AVAФен
gergana1958


Брой мнения : 1031
Регистриран : 26.05.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyВто 08 Сеп 2009, 13:01

Според мен *Възрастен* ,
неозначава да си пораснал да си на 20 и няколко годни...
Възрастни са хората над 80 години...,
а това е една сериозна възраст на която човек няма какво да харесва...
Немощ...,болести...,преживени неволи,
загуба на хора близки до сърцето...
ето това не ми харесва...
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyВто 08 Сеп 2009, 13:05

Гери ,според мен възрастен означава да си поел своя самостоятелен път в живота.
Да си имаш семейство,което издържаш..да поемаш отговорности..и да се справяш с трудностите сам.
Да си на 70-80 години според мен означава да си просто остарял човек.


но,това си е моето разбиране..и не го налагам на никой. Харесва ли ви да сте възрастни? 992290
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyВто 08 Сеп 2009, 17:08

Крис написа:
Гери ,според мен възрастен означава да си поел своя самостоятелен път в живота.
Да си имаш семейство,което издържаш..да поемаш отговорности..и да се справяш с трудностите сам.
Да си на 70-80 години според мен означава да си просто остарял човек.


но,това си е моето разбиране..и не го налагам на никой. Харесва ли ви да сте възрастни? 992290
Съгласна съм с Крис!
Върнете се в началото Go down
gergana1958
AVAФен
AVAФен
gergana1958


Брой мнения : 1031
Регистриран : 26.05.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyВто 29 Сеп 2009, 17:18

VODNA написа:
Крис написа:
Гери ,според мен възрастен означава да си поел своя самостоятелен път в живота.
Да си имаш семейство,което издържаш..да поемаш отговорности..и да се справяш с трудностите сам.
Да си на 70-80 години според мен означава да си просто остарял човек.


но,това си е моето разбиране..и не го налагам на никой. Харесва ли ви да сте възрастни? 992290
Съгласна съм с Крис!

И така съм съгласна.
Това е по-добрият вариант...
Харесва ли ви да сте възрастни? 992290
Върнете се в началото Go down
Марчелина
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Марчелина


Брой мнения : 539
Регистриран : 13.04.2009
Age : 42
Послание : Филибето

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyВто 29 Сеп 2009, 18:14

Ами харесва ми да съм пораснала-да!
Като всяка възраст,която има своите минуси и плюсове!
Запазила съм детското в себе си,
запазила съм спомените си,
запазила съм цялото си детство,което беше прекрасно!
Това,което не ми харесва като възрастна е,че загубих завинаги един
човек,който беше част от детството ми,човек,който обичах много-баба ми!
Върнете се в началото Go down
High Voltage
AVAгост
AVAгост
High Voltage


Брой мнения : 46
Регистриран : 05.05.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyСъб 03 Окт 2009, 18:43

Какво значи да ми харесва?Аз на акъл не съм възрастен, по всичко личи, че няма и да бъда. На години все тая на колко съм, след като на акъл се чувствам добре.
Харесва ми всяка една възраст. Има си своят чар и обаяние.
Дано остарея с тази мисъл и с това чувство.
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyПон 19 Окт 2009, 22:20

И да ми харесва и да не ми харесва - факт! Това е от нещата, които не можем да променим... Тогава, да го приемем Харесва ли ви да сте възрастни? 936603
Върнете се в началото Go down
Radiana
АVAприятел
АVAприятел
Radiana


Брой мнения : 267
Регистриран : 26.04.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyПон 02 Ное 2009, 12:55

Харесва ми,още повече че акъла ми на моменти е на непораснало дете.
Не искам да се връщам назад,искам да вървя напред и в двете ми ръце да държа по-една детска ръчичка,на която да помагам да върви напред.
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyПет 13 Ное 2009, 14:31

Честно ли? Не, не ми харесва. Повече ми харесваше тогава когато не бях зарината от проблеми и т.н. Но няма как Smile Това е живота. И все пак не е лошо да си възрастен, особено ако си успял да запазиш детското в себе си. Понякога ми липсва само безгрижието Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyСря 18 Ное 2009, 19:30

На мен даже много ми харесва,но наистина това детското безгрижие е страхотно нещо. Smile
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyСря 25 Ное 2009, 03:44

Детството ми беше времето,в което осъществявах лудите си намерения на мига,
разликата с днешна дата е,че ми отнема малко повече време! Very Happy
Да си дете не означава да си безотговорен,не виждам връзка със съзряването в това отношение.Четенето на книжки през ваканциите,уроците,приносът за семейството в домакинстването и тнт...все примери..
Харесва ми да балансирам от дистанцията на годините,да умея да се грижа еднакво добре за детето в себе си-и за моето дете.Това е "възрастният"човек-едно порастнало дете.Едни искат да си спомнят за това,други не,но колкото и отговорности и бури да са преминали през нас е важно да не се виждаме само като възрастни.Това убива детското в нас...родителите на децата ни...
Върнете се в началото Go down
Пипилота
AVATурист
AVATурист
Пипилота


Брой мнения : 135
Регистриран : 03.02.2010

Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? EmptyСъб 06 Фев 2010, 02:57

Харесва ми да контролирам живота си,а това мога да го направя само като възрастен.Харесва ми да работя и сама да взимам решения.Вътре в себе съм си едно непораснало момиченце,избухвам си с дъщеря ми и забравям,че съм по-възрастния от двамата.. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Харесва ли ви да сте възрастни? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Харесва ли ви да сте възрастни?   Харесва ли ви да сте възрастни? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Харесва ли ви да сте възрастни?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Да си поговорим на воля-
Идете на: