AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво четете в момента?...

Go down 
+14
ФАРФОЛИНКА
natali
Фрина
VODNA
Ms SMITH
Принцеса
KATANA
Radiana
Сапфира
desi slava
Любов
Lavender
Jiorjita
ШОКОЛАД
18 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСря 11 Ное 2009, 22:36

А аз "Чочарка" на Алберто Моравия.
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 13 Ное 2009, 14:34

Поп, Дама, Вале на Набоков
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 16 Ное 2009, 20:31

Така и не я изчетох тази на Набоков... ужасно скучна ми се стори и я върнах днес. Реших, че ще я пробвам някой друг път отново...

Сега тъкмо захванах една криминална за сериен убиец. Винаги ме е привличало всичко свързано с точно този тип престъпници. Дано е хубава.

Триптих - Карин Слотър


Цитат :
Ceриeн убиeц подпиcвa убийcтвaтa нa жeни c оcaкaтявaнe нa тeлaтa им. Атлaнтa e в шок, a полициятa нe можe дa рaзбeрe кaк убиeцът подбирa жeртвитe cи и рaботaтa им нe дaвa рeзултaти. Умeниятa cи в рaзcлeдвaнeто прecичaт Maйкъл Ормуд, aрогaнтeн и избуxлив дeтeктив вeтeрaн, чиито брaк и кaриeрa виcят нa коcъм, и някогaшнaтa му любовницa, крacивaтa полицaйкa Анджи Полacки, която ce e прeвърнaлa в нeгов врaг. Когaто cлучaйно ce нaтъквaт нa cлeдитe нa ceрийния убиeц, рaзcлeдвaщитe рaзбирaт, чe иcтинaтa зa cлучвaщото ce e много по-болeзнeнa и личнa от вcичко, коeто ca прeдполaгaли...
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСря 18 Ное 2009, 03:27

Абе този Набоков и аз не мога да го чета....
Аз съм на любимата ми Джоан Харис с единствената й книга,която не съм прочела- "Джентълмени и играчи"!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 20 Ное 2009, 03:08

Какво четете в момента?... - Page 2 1173691c
Чакам да пристигне ..любопитна съм дали ще открия нещо различно от това,което съм чела по темата.Ура за новото попълнение! Very Happy
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 20 Ное 2009, 03:15

Идвам бря! Сестро! Laughing Да живей!!!
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 20 Ное 2009, 03:19

Мръсен роман - Мина Форд

Цитат :
Запознайте се с Кати Симпсън!
Тя притежава купища къдрава рижа коса, пристрастие към животински мазнини и пословично лоша преценка по отношение на мъжката сексуалност (Само й покажете някой отявлен хомосексуалист и тя моментално ще се опита да го свали. Гей радарът й е повреден по рождение!). Препикава четките за зъби на хората, които я дразнят... но би направила всичко за своите приятели:
· Сам има неудържим афинитет към празноглави анорексички.
· Джордж е готов на всичко, за да задържи своята австралийска гей половинка при себе си.
· Заниманието на най-добрата й приятелка Джанис е да обикаля погребения в търсене на “идеалния” съпруг (разбирайте червив с пари и наскоро овдовял дядка).
А голямата новина при Кати е, че тя най-сетне е решила да вдигне ръце от сериозните връзки. И да се посвети единствено на свалките за една нощ...

Това е един откровен, пиперлив, “мръсен” роман, който ще ви накара да се забавлявате до посиняване!
Какво четете в момента?... - Page 2 12063_pic_m
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 23 Ное 2009, 18:19

Почти съм я приключила горната книжка, не е лоша. Малко в повечко ми идва цинизма вътре, но това може да се преглътне. Има забавни неща. И все пак не знам защо героинята ми напомня на Кари Брадшоу... Още в началото като започнах да я чета точно това лице ми изникна, т.е. лицето на Сара Джесика Паркър де Laughing Не се изразих правилно... Има доста смешни моменти Smile

Започнах и
Пътят "Лудата река"
Джой Филдинг
Какво четете в момента?... - Page 2 Pytiat-ludata-reka-dzhoj-filding

Цитат :
Aвтоpкaтa нa бecтceлъpи нa "Hю Йоpк Тaймc" Джой Филдинг ce зaвpъщa c "Пътят Лудaтa peкa", eдин изключитeлно увлeкaтeлeн и нaпpeгнaт pомaн зa убийcтвa, любов - и отмъщeниe.
Слeд eднa годинa, пpeкapaнa в зaтвоpa, Paлф Фишep имa яcни плaновe зa пъpвaтa cи нощ нa cвободa: тaзи нощ нa някой щe му ce потъpcи отговоpноcт. Той cтигa убийcтвeно дaлeч, зa дa ce cдобиe c aдpeca нa бившaтa cи cъпpугa - жeнaтa, която обвинявa зa cвоятa cъдбa и нa която ce e зaклeл дa отмъcти. Твъpдо peшeн дa й нaложи личното cи виждaнe зa cпpaвeдливоcт, Paлф пpeдпpиeмa cлeдвaщaтa cи cтъпкa - пътувaнe от плaжовeтe нa Флоpидa до Дeйтън, Oxaйо, улицa "Пътят Лудaтa peкa", къдeто бившaтa му жeнa ce мъчи дa cвъpжe двaтa кpaя.
Също във Флоpидa Джeйми Кeлог ce cъбуждa от cмaзвaщия кошмap нa погpeбeниeто нa мaйкa cи и дaвa оцeнкa нa cвоя живот: cимпaтичнa, но c нeзaвъpшeно обpaзовaниe, двaдeceтгодишнa жeнa c бeзпepcпeктивнa пpофecия, бивш cъпpуг в Aтлaнтa, жeнeн любовник в болницaтa и aбcолютно нeпознaт в лeглото. Сaмо чe този нeпознaт e вcичко, коeто пpeдишнитe мъжe в животa й нe ca били: нeжeн, внимaтeлeн и дъpзък. Слeд кaто убeждaвa Джeйми дa нaпуcнe жaлкaтa cи paботa и дa ce отъpвe от вeчно оcъдитeлнaтa cи, вcecъвъpшeнa cecтpa, той й пpeдлaгa дa извъpшaт pомaнтично бягcтво. Докaто Джeйми ce чуди дaли този вълнувaщ мъж нямa в кpaйнa cмeткa дa ce окaжe нeйният чapовeн пpинц, двaмaтa плaниpaт пътeшecтвиe, зa дa поceтят нeговия cин, който живee c мaйкa cи нa улицa, нapeчeнa "Пътят Лудaтa peкa"...
Зaвлaдявaщ и увлeкaтeлeн кaто пpeдишнитe бecтceлъpи нa Джой Филдинг, включвaщи "Шeпот и лъжи", "Изгубeнa" и "Куклa нa конци", "Пътят Лудaтa peкa" e pомaн зa cмeлоcттa, иcтинaтa и cилaтa, която идвa caмо, когaто човeк повяpвa в ceбe cи.
Джой Филдинг e aвтоp нa бecтceлъpитe нa "Hю Йоpк Тaймc" "Куклa нa конци", "Изгубeнa", "Шeпот и лъжи" "Bиж Джeйн бягa" и дpуги виcоко оцeнeни pомaни. Тя живee в Тоpонто и Пaлм Бийч, Флоpидa.

И един учебник по психиатрия albino , но него сигурно ще си го дъвча дълго време
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 05 Дек 2009, 02:01


ужасна книга... скучна, отегчителна, заспивах сигурно 100 пъти докато я дочета
Какво четете в момента?... - Page 2 147510z

тази ми хареса определено
Какво четете в момента?... - Page 2 253


Почти я прочетох, хубава... забавна, тъжна... от всичко по малко...
Какво четете в момента?... - Page 2 Korica-1249282388



За нея още нищо не мога да кажа, но предполагам, че ще ми хареса много Smile Харесвам Хю Лори като артист... предполагам, че и книгата му ще ми грабне окото
Какво четете в момента?... - Page 2 23494


Утре съм и на посещение в библиотеката Smile Та ще се заредя с още

Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 07 Дек 2009, 23:31

Към книгите които чета в момента мога да добавя една книга за шоколада Smile Страхотна е.
насладата от шоколада - никол шрайбер
Какво четете в момента?... - Page 2 Nasladata-ot-shokolada-nikol-shrajber

И си взех бонбонени обувки, понеже нашата мама я взе в Германия и няма смисъл да я карам да ми я праща за да я прочета, та като я видях на рафта в библиотеката веднага си я взех Smile
бонбонени обувки - джоан харис

Какво четете в момента?... - Page 2 129462z


сексапилната - мейв харън - много сладка книжка
Какво четете в момента?... - Page 2 20367
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 08 Дек 2009, 00:37

Treli_kardia написа:

За нея още нищо не мога да кажа, но предполагам, че ще ми хареса много Smile Харесвам Хю Лори като артист... предполагам, че и книгата му ще ми грабне окото
Какво четете в момента?... - Page 2 23494
Ще ти хареса,ако харесваш книги в стил Джеймс Бонд плюс доста хумор,на мен ми беше лека,четох я в леко болнична обстановка-освежи ме,винаги съм харесвала и сарказма на Доктора много е зареждащ .
Иначе още с първите встъпителни изречения си проличава лудостта в главата му.Героят му точно като него кара "Кавазаки"и е в центъра на шпионажа...
Хващай я и те чакам да споделиш впечатления! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 08 Дек 2009, 00:45

Аз започнах да я чета... и четейки не може да ми излезне неговия образ от главата, та главният герой си го представям точно като него Laughing Като я привърша ще споделям Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 19 Дек 2009, 22:35

Това!
Какво четете в момента?... - Page 2 22472
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=22472

Много обещаващо започва!
Върнете се в началото Go down
Lavender
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Lavender


Брой мнения : 568
Регистриран : 25.04.2009

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyНед 20 Дек 2009, 03:57

ШОКОЛАД написа:
Това!
Какво четете в момента?... - Page 2 22472
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=22472

Много обещаващо започва!

Браво! Very Happy
Аз я дочетох съвсем скоро.
Излезе и продължението "Играта на ангела"
и мисля да си я закупя! Wink


Аз започнах "Къщата на духовете" на Исабел Алиенде,
това ми е първата книга ,която чета на тази авторка.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 08 Яну 2010, 03:25

Много съм доволна от Сянката! Продължавам с Какво четете в момента?... - Page 2 0024715_s17
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 18 Яну 2010, 04:43

Какво четете в момента?... - Page 2 Psihopat

Какво четете в момента?... - Page 2 24-momicheta-za-7-dni-aleks-bradli

Какво четете в момента?... - Page 2 Zhivotyt-na-edna-gejsha-mineko-ivasaki

Какво четете в момента?... - Page 2 Kyde-si-mark-levi

Какво четете в момента?... - Page 2 Detegledachkata-daiana-dajmynd
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyЧет 28 Яну 2010, 12:51

Започвам ' Експериментът с намерението 'на Лин Мактагарт.Впечатляващ увод.
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 04:43

Днес си взех от библиотеката:
Arrow Алексис Зорбас на Никос Казандзакис


Arrow Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд


Arrow Пеперудата - Анри Шариер


Arrow Ловец на мозъци - Джон Дъглас&Марк Олшейкър


Arrow Роклички и чантички - Маги Алдерсън
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 04:50

Ауууууу, чудни...бррр Laughing
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 04:51

Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСря 24 Фев 2010, 18:19

Treli_kardia написа:



Arrow Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд



Аз гледах филма преди да се захвана с книгата... Та все още я чета. Нямам много време за четене затова много се забавих... Искам да споделя само, че Лорд Хенри ме кара да чувствам гняв докато я чета. не толкова глупавото хлапе Дориан, който се подлъгва... защото той си е едно "дете", ами Хенри... ауууу Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Отвратителен е!

А Сибил Вейн през цялото време ми напомняше за една позната... И четейки си представях нейния образ... същото глуповато и наивно създание... Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Lavender
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Lavender


Брой мнения : 568
Регистриран : 25.04.2009

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 05 Мар 2010, 20:06

"18% сиво" на Захари Карабашлиев!
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 06 Апр 2010, 19:41

Атинянката Таис - Иван Ефремов ( sunny ВЗЕХ СИ я от една разпродажба sunny sunny sunny )
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 06 Апр 2010, 20:28

Завиждам ти, Трели! И аз искам сега да я чета за първи път! Това е една от любимите ми книги!!! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСря 07 Апр 2010, 12:40

VODNA написа:
VODNA написа:
Сега започвам тази:
Какво четете в момента?... - Page 2 642246z

Не съм гледала филма, нито съм чела книгата.
Предпочитам да започна с книгата. Very Happy
Трябва да прочетете тази книга. Невероятна история.Много плаках!
Знам, че филма е с участието на Мерил Стрийп, но ако прочетете книгата, ще се убедите, че не тя е образа в книгата. Мерил Стрийп е някак си меланхолична, докато жената в книгата е по-жива, с авантюристичен дух, с черна коса. Оттам и си правя заключение, че едва ли филма е направен толкова добре, колкото е написана самата книга.
Ако имате възможност, прочетете я!

Много интересно. Не бях чела „Мостовете на Медисън”. Бях очарована от филма. Тъй като ми подариха книгата, реших да я прочета. За първи път ми се случва, да чета и героите да изникват с лицата от филма… Голямо припокриване. В същото време, книгата някак ми се стори посредствена. Сякаш й липсваше стила, беше ми отегчително. Много странно. (Сякаш това е книга написана по филм , а не обратното. (всъщност не знам каква е истината))…

И друг път ми се е случвало да чета книги, по които първо съм гледала филма…Не беше така geek Sleep Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 16 Апр 2010, 23:16

При мен беше точно обратното - филмът ми беше скучен, книгата ме разтърси.
Ако бях гледала първо филма, книгата нямаше да я чета. Изобщо не е същото, като първо да си прочел книгата. За това и не си купувам книги, по които е правен филм и съм го гледала.
Филмът "Мостовете на Медисън" е правен по книгата. Smile
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 16 Апр 2010, 23:18

Днес си взех

Какво четете в момента?... - Page 2 22681_pic_m

и

Какво четете в момента?... - Page 2 2988_pic_m


Започвам с Шелдън, разбира се! cheers
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 17 Апр 2010, 00:01

Какво четете в момента?... - Page 2 150894z
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 17 Апр 2010, 02:08

Няма как да не се похваля, просто... Сега дочетох "Престъпление и наказание" на рускииии Какво четете в момента?... - Page 2 248386 ... Браво на мен
Какво четете в момента?... - Page 2 248386
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 17 Апр 2010, 02:33

Аз пък ти съчувствам...да ме простят класиците! Laughing
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 17 Апр 2010, 04:08

Излапках Хорхе Букай по съвет на кака ми и съм възхитена. Наистина! Благодаря, како!!!
В момента уча ужасно много и имам нужда от разнообразие. Затова съм се хвърлила във фентъзито. Ама нещо не е толкова лекичко lol!
Свърших тази Какво четете в момента?... - Page 2 12634_pic_m Чета тази Какво четете в момента?... - Page 2 12635_pic_m Чака ме последнатаКакво четете в момента?... - Page 2 12636_pic_m
Много ми харесва как Зелазни преплита фентъзито с кралските интриги Smile
Доволна съм!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyСъб 17 Апр 2010, 23:43

ШОКОЛАД написа:
Аз пък ти съчувствам...да ме простят класиците! Laughing

Laughing Мерси, но не виждам защо да ми съчувстваш.... По-скоро аз би трябвало да ти съчувствам ,ако ти го беше направила, след като не ти харесва Very Happy .


Достоевски ми е любим, особено с Престъплението... Знам, че го смятат за много протяжен описателен и отегчителен... Но според мен той е един от най-добрите психолози в световната литература... geek
Беше огромно предизвикателство за мен да чета в оригинал. Още повече, че доста бях позабравила езика. Костваше ми няколко месеца и определено съм доволна...

и езика си поприпомних... Обичам полезното с приятното да се припокриват sunny
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 19 Апр 2010, 00:24

Фрина, ще ми е интересно да споделиш чувствата, емоциите и мислите, които е предизвикал у теб, особено с Престъплението! За мен той е пример за прехвален класик...така както смятам и някои философи за "прехвалени"! Целта не е просто да говорим сложно, за да не ни разбират! Wink

Моят любим Хемингуей също харесва Достоевски, но и той не може да ме убеди...Затова пък съм любопитна!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 19 Апр 2010, 15:10

E, то няма нужда нито „твоят любим Хемингуей” нито аз да те убеждаваме. Човек или харесва нещо, или не. Единствено, не знам ти какво влагаш в израза „Прехвален”. На мен ми звучи като „ без качества”, което малко ме натъжава да чуя като оценка от теб. Защото, да не харесваш нещо е едно, а съвсем друго да го оценяваш като „неструващо”…

Съгласна съм с теб за сложното говорене, но до известна степен. Не, че оправдавам сложноговорещите философи и писатели, но не мисля, че целта им е да се правят на интересни. По-скоро могат да бъдат обвинени, че не се стараят да направят писанията си по-приятни и лесни за четене, защото убедена съм, че на тях им е по-лесно да пишат „сложно”. ( друг е въпросът,че има много имитатори, които се стараят да пишат сложно, но не това е темата… ) Трябва да кажа, че аз определено не обичам сложния изказ. Когато мисълта на автора тече леко, и за читателя е по-приятно…

Що се отнася до Достоевски. Аз не го намирам труден за четене и съответно с неразбираем сложен изказ . Това, за което може да бъде обвинен е прекаленото задълбаване и увличане (примерно, имаше едно писмо в „Идиот”, което беше към 20 страници)… Съгласна съм, че ако имаше малко повече мярка и беше посъкратил някои неща щеше да е приятен за повече читатели.

По-горе писах какво аз лично ценя в него... Невероятен усет към човешката душа. Задълбоченост и детайлност (дори вповече) . Несравнимо пълно изграждане на психологически образи и богати профил. И в същото време не си позволява както много автори да се намесва в действието и да „дава оценки”… Оставя всичко на героите и читателя…
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 20 Апр 2010, 17:39

"Прехвален" използвам като преувеличен, а не като бездарен! А в литературата няма почти нищо Неструващо, поне според мен!
И, Фрина, шегата ми за съчувствието...ами ти ме провокира! "Браво на теб", че си прочела Достоевски , и то в оригинал! Значи е бил предизвикателство! Отнело ти е време и усилие...Затова се пошегувах, защото хвалбата ти прозвуча като въздишка на облекчение! Laughing

Никога не се насилвам да прочета нещо, защото...За всяка книга си има време и аз трябва да съм готова за нея, за да извлека ползите и поуките! Не чета нещо насила, за да не го хабя!
Достоевски е казал нещо много хубаво " Радвайте се на живота, а не на неговия смисъл" ! Ценен съвет, който бих искала да важи и за книгите му при мен! Laughing Но не мога да се радвам на мрачните му Престъпления, нищо че може да получа наказание за това! Wink
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 20 Апр 2010, 18:11

Както обикновено с теб говорим на различни езици… С теб сме много различни и възприемаме нещата по различен начин. И в това няма нищо лошо… Лошо може да бъде друго…

С неудоволствие пак ще се обяснявам…

Не съм звучала облекчено, а доволно. И не виждам какво лошо има човек да се чувства доволен от себе си. И защо това трябва да те дразни… Приятно ми е да чета Достоевски (обичам го от ученичка) , пак ще се повторя, защото той създава много богати образи и дълбае в човешката душа (търси отговори … ) Купих си книгата на руски още като ученичка, веднага след като я бях прочела на български и още тогава исках да я прочета . Но все не ми оставяше време. Писах, че я четох бавно (т.е) не съм се насилвала. А това е наистина голямо удовлетворение за мен… Сега имам под ръка „Кръстникът” на английски и с голямо удоволствие пак ще се впусна в четене, защото и английския си съм позанемарила… Именно с четене на език в оригинал се затвърждават знанията до голяма степен по съответния език… Повярвай ми , не само забавленията носят радост и удовлетворение. .. Удоволствието от добре свършена работа, от положен труд е по-голямо …

Да, има моменти, когато се чувствам доволна от себе си и това беше такъв момент. ..
Що се отнася до естеството на Престъплението… Трилърите, които се четат повсеместно нямат по-различна тема, но са хитови… Тук поне има нещо друго. ..

Абе какво да говоря…
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 20 Апр 2010, 18:21

Прости ми за неудоволствието, което ти причиних неволно! Първо се пошегувах, после просто проявих интерес и изказах мнение , лично мое! Не съм те съдила...какво ти става пак?... Аз нямам нужда да ми се обясняваш, особено сопнато...Ако ти имаш нужда да се чувстваш като ощипана, ок... Suspect Shocked
" Както обикновено говорим на различни езици!" SuspectАми ако искаш, да не говорим... Фрина, не търси под вола теле! Не си ме подразнила изобщо...Изкушаваш ме да взема решение, което ще намали шансовете да стигаме до подобни измислени конфликти!
Докачливка такава! Suspect
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 14 Май 2010, 17:30

Какво четете в момента?... - Page 2 Pochvkoma2

Фредерик Бегбеде, Почивка в кома

Харесва ми... Иронична и свежа.
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 25 Юни 2010, 22:51

Прочетох Птиците умират сами... не знам защо съм я отбягвала толкова години... Но пък сега му ударих един рев на няколко пъти, ама як рев. чак спрях за момент и после часове не можех да се успокоя... Много хубава книга, но защо трябваше да е толкова тежка. през цялото време се ядосвах ту на един герой, ту на друг...

Друга книга която прочетох скоро беше Край река Пиедра седнах и заплаках. По принцип бях малко негативно настроена към Коелю..., не знам защо... може би защото стана твърде четен и непрекъснато навсякъде му се споменаваше името..., книгите, а аз съм си малко странна и не съм почитател на най нашумелите филми и книги... И изчаках да премине Коелю бума за да го оценя и аз. Много странна книга, но пък ми хареса. Сега съм преполовила Захир, но ми върви страшно бавно... много скучна... Не ми харесва много, но понеже се срещат и хубави моменти в нея ще я дочета, а и не обичам да оставям недочетени книги.

Чета в момента и Далечно царство. прочитайки отзад описанието си мислех съвсем други неща... даже си мислех, че е леко детска, а изобщо не е такава... Embarassed Даже има доста неприлични моменти Embarassed Но е интересна де, засега е доста интересна, а предполагам, че и ще става много по интересна.

А днес получих и подарък от мама Smile Онзи ден я видяхме в една онлайн книжарница и страшно се надъхах да си я купя, а тя я поръчала тайно.
Цветята на дъждовната гора

Книгата ухае прекрасно sunny I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 09 Юли 2010, 02:41

В момента чета

Какво четете в момента?... - Page 2 27133_pic_m

Много хубава книга, връща те назад в детството, на село при баба... I love you
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 09 Юли 2010, 02:44

Преди "Вино от глухарчета", четох Какво четете в момента?... - Page 2 120127z

Страхотна книга! Това е първата книга от Джоан Харис, която чета. Държи в напрежение през цялото време, до последно се чудих кой е гадняра. Very Happy
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 09 Юли 2010, 14:01

ха! Аз точно тази не успях да довърша! А съм луд фен на Джоан! Пробвай Капиновото вино, Шоколад и продължението Бонбонени обувки! Абе...прочети ги всичките, струва си! Very Happy

Аз чета в момента Селинджър от Читанката! Бях забравила колко е гениален, свеж, изненадващ, неповторим!
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПет 09 Юли 2010, 22:32

Взех си на Джоан Харис и "Истории оттук - оттам" - разкази. Ох, хич не ме грабна, явно разказа не и е силна страна, но ще я довърша, когато нямам какво друго да чета.
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyНед 11 Юли 2010, 13:01

Не съм съвсем права за разказите на Харис, стигнах до средата, има доста сполучливи разказчета. Доволна съм! Very Happy
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 13 Юли 2010, 02:03

Е, започвам я! Very Happy


Какво четете в момента?... - Page 2 63981z
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyВто 13 Юли 2010, 15:39

Завиждам ти! Искам и на мен да ми предстои да я чета за пръв път! Wink Да ти е сладко!
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 19 Юли 2010, 00:07

Какво четете в момента?... - Page 2 The-complete-illustrated-lewis-carroll
Много приятно да четеш на английски хрумките на един ум от друг свят... Луис Карол е божествено луд! Хапвам го на малки порции...
Това прочетох за един ден, на един дъх. Хареса ми много.
Какво четете в момента?... - Page 2 32743
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyПон 19 Юли 2010, 04:17

Охоохо, веднага си го заплювам това на Елизабет Костова- страхотен разказвач!!!
А за Луис Карол какво да кажа!?- хрумки, луд, друг свят, божествено, малки хапки!...фарфолинки... I love you
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyЧет 29 Юли 2010, 00:54

Прочетох "Шоколад". Все още не съм гледала филма, но сега вече спокойно мога да направя и това. Книгата много ми хареса, но няма да бързам да чета продължението, нека малко ми улегне първата част. Много сладка книга, във всякакъв смисъл. Very Happy

В момента чета Какво четете в момента?... - Page 2 Iazh-moli-se-i-obichaj

Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 EmptyЧет 29 Юли 2010, 13:32

http://literaturecommunity.blogspot.com/2009/11/1.html
Изперках си напоследък...но ме провокира един разговор с едно афганистанче....та така...ще го сдъвкам..материалчето имам предвид!
П.П.
Фарфолински да ме освети за нещо завладяващо във Фантастиката моля!Спешно!ТИлИфон за връзка...в другия сайт.Мерси!Муа!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво четете в момента?... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво четете в момента?...   Какво четете в момента?... - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Какво четете в момента?...
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Какво ти се прави в момента?
» С КАКЪВ ТАПЕТ СТЕ В МОМЕНТА?
» Коя песен слушате в момента?
» Какво е ВЯРАТА???
» ОТ КАКВО СЕ СТРАХУВАТЕ?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: КУЛТУРА :: Литература-
Идете на: