AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Да се откажем от цигарите заедно!!!

Go down 
+14
Marcy
Бочка
Lavender
Lady Marmalad
desi slava
VODNA
natali
Сузито
gergana1958
Божествена
Никита
Любов
ШОКОЛАД
sahara
18 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Сузито
Личен състав на форума; Фотошопър
Личен състав на форума; Фотошопър
Сузито


Брой мнения : 2583
Регистриран : 12.04.2009
Послание : AVAdiary :-)

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyВто 06 Окт 2009, 14:13

браво Водна
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyВто 06 Окт 2009, 17:41

Мъжа ми отново ги спря..за кой ли път вече Laughing
Не е пушил от една седмица,но аз знам ,че ще издържи пак пет -шест месеца и при първата неприятна ситуация, в която попадне..ще запали отново.


ВОДНА..браво!
Продължавай все така!!!
Върнете се в началото Go down
Marcy
AVATурист
AVATурист
Marcy


Брой мнения : 132
Регистриран : 12.04.2009
Age : 52

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 10 Окт 2009, 14:25

Хубава работа, как съм пропуснала тази тема scratch
Като гледам вашите бройки излиза, че аз съм най-закоравялата тютюнджийка на форума - 18 години кариера, по 1 кутия всеки ден.
Замислям се да се присъединя към отказалите се. Но още не си намирам стимула. Ако имате желание, можете да ми помогнете с различни мотиви. На мен и на другите, които искат да ги откажат. Какви мисли мотивират вас да спрете. Или пък, ако не сте пушили, споделете приятелски вашите съвети. Аз засега успявам доста добре да отхвърля всички предложени мотивации Embarassed Много съм добра да си намеря оправдание. Например:
1. Ако махна този кусур, ставам просто идеална! Very Happy
2. Ако спестя тези пари, ще купя нещо на детенцето! На него и без това му се купува всичко и преди да си е замечтало за нещо.
3. Като махна цигарите какво удоволствие ще ми остане лично за мен!
4. Млада съм и не усещам влиянието им върху здравето ми
5. Една от любимите ми приказки за едно време - добитъкът обичал пушачите. Защото, когато орачът спира, за да изпуши една цигара, воловете си почивали. А непушачът си е жив душманин на хайванчетата Laughing

Само един аргумент засега е бил достатъчно смислен, но не чак толкова тежък, че да ме откаже. Един познат ми подсказа да си помисля колко време ми отнема пушенето през деня. И да си представя, че през това време играя с детето си или изобщо го прекарваме заедно. А и тя без друго постоянно ми повтаря кога ще спра. Защото съм щяла да се разболея...
Така че ще следя темата с огромен интерес за вашите постижения. Дайте ми съвети! И да знаете, че ще споделя, когато реша да ги спра. И много ще ме е срам, ако не си спазя думата!
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 10 Окт 2009, 16:20

Ами ,ако сама за себе си не си решила да ги откажеш..
и нашите мотивации няма да ти помогнат.
Трябва да си кажеш..СПИРАМ и СПИРАШ... Laughing

Аз лично ще ти кажа следното:
Няма значение дали твоето детенце има всичко..
една нова дрешка или пък играчка винаги са добре дошли Very Happy
Освен това,щом смяташ ,че само пушенето на цигарите те отдалечават от това,да си ИДЕАЛНА..
спирай ги,няма нищо по -прекрасно от идеалната жена. Laughing
Красива,работлива...
Освен това ,както вече съм казвала,
много по-приятно за един мъж е,
да прегърне или просто да постои
до една миришеща на парфюм жена..,а не до "пълен с фасове пепелник" Laughing

И накрая Very Happy ..
удоволствие за себе си..винаги можеш да намериш...
хубава музика,книга..минутки с детето или прегърната от любимия мъж..

Та ,така!!!
Това са моите припоръки! Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 992290
Върнете се в началото Go down
Никита
Модератор
Модератор
Никита


Брой мнения : 4507
Регистриран : 13.04.2009
Послание : някъде и навсякъде

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 10 Окт 2009, 16:28

VODNA написа:
Два месеца без цигарииии! cheers
Ихаааа...чудесно Водна!Само така...моите станаха вече 6 месеца... Laughing

Марси,ако имаш желание и воля ще ги спреш.
Аз не си търся мотив за отказването им,просто решавам и от следващия ден не паля.
Сега се чуствам идеално...и не само аз,а и любимите около мен. Smile
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyНед 11 Окт 2009, 00:23

Благодаря на всички за овациите! Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 538379
Никита, бравооо!

Марси, от цигарите кожата посивява, бързо се състарява.
Една жена, когато стане на определена възраст винаги си личи, ако е пушачка. Помисли си на какво искаш да приличаш на 45!? Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 936603
Върнете се в началото Go down
Radiana
АVAприятел
АVAприятел
Radiana


Брой мнения : 267
Регистриран : 26.04.2009

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyПон 02 Ное 2009, 13:15

Имате и моята подкрепа!
Браво на отказалите цигарите.
Върнете се в началото Go down
Марчелина
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Марчелина


Брой мнения : 539
Регистриран : 13.04.2009
Age : 42
Послание : Филибето

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyЧет 12 Ное 2009, 22:05

Трета седмица не пуша,
което не означава,че след година-да речем,няма пак да съм пушач
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyПет 13 Ное 2009, 16:24

Марчелина написа:
Трета седмица не пуша,
което не означава,че след година-да речем,няма пак да съм пушач
Абеее, живей за мига! Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 992290 Браво!
Върнете се в началото Go down
Марчелина
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Марчелина


Брой мнения : 539
Регистриран : 13.04.2009
Age : 42
Послание : Филибето

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyВто 17 Ное 2009, 20:32

VODNA написа:
Марчелина написа:
Трета седмица не пуша,
което не означава,че след година-да речем,няма пак да съм пушач
Абеее, живей за мига! Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 992290 Браво!
Аз заради мига ги спрях,
имам приоритети Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 992290
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСря 18 Ное 2009, 19:20

Марчелина написа:
VODNA написа:
Марчелина написа:
Трета седмица не пуша,
което не означава,че след година-да речем,няма пак да съм пушач
Абеее, живей за мига! Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 992290 Браво!
Аз заради мига ги спрях,
имам приоритети Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 992290
Яко и аз искам Smile
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСря 18 Ное 2009, 19:22

Цитат :
Не се опитвайте да се откажете от пушенето насила или съзнателно. Твърдо взетото решение ще ви доведе единствено до провал. И никотинът, и навикът да посягате към цигарата са еднакво вредни привички. За да се отървете от тях, трябва да се окажете от тях толкова несъзнателно, колкото несъзнателно сте ги започнали.
Ето това подчертаното се получава при мен.
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyЧет 09 Дек 2010, 05:10

Ехооооо,какво става с отказавнето на цигарите?
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 11 Дек 2010, 14:08

Два месеца преди да забременея с второто дете отказах цигарите. Беше трудно, но успях. Дълго време сънувах, че посягам да запаля, но точно тогава вътрешният ми глас идваше да ме смъмри и аз виновна пред себе си захвърлях цигарата. Дано да не ви звучи глупаво или налудничаво.

Година и половина по-късно отново пропуших. Започнах с по една цигарка на няколко дни. Сега вече отново пуша редовно. Направо ме е яд на себе си. От известно време съм решила да ги спра, но нещо все не ми се отдава. Все си намирам повод да запаля. Не ми е приятно, вече не ми доставят ония кеф, но... пуша от глупост Embarassed
Върнете се в началото Go down
Lavender
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Lavender


Брой мнения : 568
Регистриран : 25.04.2009

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyВто 14 Дек 2010, 20:28

KENGA написа:
Два месеца преди да забременея с второто дете отказах цигарите. Беше трудно, но успях. Дълго време сънувах, че посягам да запаля, но точно тогава вътрешният ми глас идваше да ме смъмри и аз виновна пред себе си захвърлях цигарата. Дано да не ви звучи глупаво или налудничаво.

Година и половина по-късно отново пропуших. Започнах с по една цигарка на няколко дни. Сега вече отново пуша редовно. Направо ме е яд на себе си. От известно време съм решила да ги спра, но нещо все не ми се отдава. Все си намирам повод да запаля. Не ми е приятно, вече не ми доставят ония кеф, но... пуша от глупост Embarassed
Sпирай ги!
От раз!
Щом не те кефи-остава лошия навик само...
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 08 Яну 2011, 14:06

Има периоди, в които пуших, сега около празниците, но явно така съм се напушила, че не ми се помисля за цигара. Не си купувам и това е! Освен това, като запаля, след това се чувствам изцедена, сънлива, става ми едно тъпо и тягостно. Ако излизаме някъде вечер на питие си вземам кутия цигари, изпушвам си я с кеф и след това може и цял месец или два да не се сетя за цигара.
Въпрос на психическа нагласа...според мен! Basketball
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 08 Яну 2011, 14:14

Точно така,въпрос на психическа нагласа е.
Моят мъж, ако иска не пуши,като реши ,
че нещо не му е наред и трябва да запали..го прави..
Много ме е яд така,значи иска да ги спре,спира ги от раз..
после не пуши ,може и две години..
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 08 Яну 2011, 14:20

Крис, хубаво е човек да знае, че нещата не случват за последно...
това не е последната ми цигара, това не е последното ми раждане,
това не е последната ми работа и т.н.
Някак си е приятно усещането, че си си оставил вратичка и за продължение, че можеш да изпиташ тръпката от всичко това отново. Мислила съм си по въпроса в дадени моменти и мисля, че има логика. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 EmptyСъб 08 Яну 2011, 14:26

Да,да!
Хубаво е да си оставяш вратичка ,
за приятните неща..,
ама за вредните и отровните.. Laughing
Вероятно ,мисля по този начин,
защото не съм пушачка,
иначе друга песен щях да пея..
Това,което за мен е отвратително
/дима,аромата на цигара,мисълта ,как ли изглеждат дробовете на пушещия Laughing /
за един пушач не е проблем...,
а напротив -удоволствие.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да се откажем от цигарите заедно!!!   Да се откажем от цигарите заедно!!! - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Да се откажем от цигарите заедно!!!
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Клуб „Приятели ЗАЕДНО” в подкрепа на Защитено жилище ЗАЕДНО
» Тема за обучение - хайде да се научим заедно!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Да си поговорим на воля-
Идете на: