AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Силата на цветята!

Go down 
+3
ОНИКС
Radiana
ШОКОЛАД
7 posters
АвторСъобщение
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyНед 26 Апр 2009, 22:24

Как ви въздействат? Има ли полезни растения? Имате ли цветя в спалните си? Имате ли здравец?.........Изобщо...за свойствата на растенията и тяхната магия!
Върнете се в началото Go down
Radiana
АVAприятел
АVAприятел
Radiana


Брой мнения : 267
Регистриран : 26.04.2009

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyПон 27 Апр 2009, 00:52

Как ми въздействат ли?Успокояващо,те са ми другите деца.
Говоря им,хваля ги.
Полезни растения имам два вида градински здравец бял и розов и един горски.
Имам салвия,маточина,алое няколко вида,помага при гнойни рани.
Цветя имам навсякъде,заобиколена съм от тях.
Върнете се в началото Go down
ОНИКС
AVATурист
AVATурист
ОНИКС


Брой мнения : 127
Регистриран : 07.05.2009

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyСъб 09 Май 2009, 16:23

В спалнята съм ги свела до минимум,но съм оставила такива,които не са много буйни и с много остри листа.В градинката имам Дебела Мара,но само като цвете я ползвам.Дано не се налага да е за нещо друго.Здравец нямам,но може би трябва да се замисля.Иначе ми действат на душичката като еликсир.Толкова е хубаво да погледнеш сутрин към тях и да видиш някое ,което току що е цъфнало.
Върнете се в началото Go down
Lady Marmalad
Модератор
Модератор
Lady Marmalad


Брой мнения : 4992
Регистриран : 11.04.2009
Age : 41
Послание : В разни кръстословици!

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyВто 02 Юни 2009, 17:43

аз нямам цветя в спалнята
Върнете се в началото Go down
Божествена
АVAпристрастен
АVAпристрастен
Божествена


Брой мнения : 3246
Регистриран : 12.04.2009

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyВто 02 Юни 2009, 18:03

В спалнята нямам...и не мисля и да слагам!
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyЧет 11 Фев 2010, 16:29

Обичам цветята! Тяхната красота, сила… Аромата…. Магияяяяяя!!!
Една интересна статийка :

Психологическият свят на цветята
Автор: Пламен Бояджиев
От доста отдавна хората са свикнали да бъдат обкръжени от стайни цветя. Цветето допринася любвов към атмосферата в стаята, където стои. Усещане за уют, комфорт или лукс - както искате го разбирайте. От първостепенно значение е стайното цвете казва Пламен Бояджиев, така мислеше и Ванга - лека й пръст. Не само в изгледа на един салон или кабинет, цветята допринасят в човешкото съзнание вътрешен мир и красота на душата. Съществува експеримент, който представлява: Две стаи с цветя. В продължение на един месец в първата стая влизат всеки ден отрицателно настроени хора с целенасочена агресия. Те изричат лоши думи. В другата стая е приятно тихо - там разговарят хора с интерес към цветето, те му се радват. Няколко човека в продължение на един месец разговарят помежду си. Има нещо, което се нарича любов и то не значи само съвокупление м/у мъж и жена. Любовта е да обичаш, да се радваш и да знаеш какво искаш. Когато правиш нещо с желание. Ето това направиха хората от втората стая. Те бяха с искрени усмивки - истински и любвеобвилни. Докосваха понякога с ръце върховете на листата, галеха цветята и им се радваха. На растението от втората стая му процъфтяват няколко нови листа в продължение на месец. За жалост в първата стая увяхва.
Цветятя ви обичат по свой собствен начин е изводът от този експеримент. Не е добре да имате цвете, ако е само заради външния вид. Не са достатъчни грижите и поддръжката за едно стайно растение, природата си знае работата добавя Пламен Бояджиев. Израза на симпатия идва отвътре и душата на човек не може да бъде контролирана, а по-скоро овладяна. При едни хора цветята "вървят", при други - не.
Стайните растения живеят заедно с вас. Чудесно е да им се радваш.


Силата на цветята! 10767
Върнете се в началото Go down
KENGA
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 178
Регистриран : 22.11.2010
Age : 44
Послание : с. Гурмазово

Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! EmptyПон 22 Ное 2010, 15:17

Силата на цветята...внасят хармония и покой в душата....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Силата на цветята! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Силата на цветята!   Силата на цветята! Empty

Върнете се в началото Go down
 
Силата на цветята!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Силата на мислите
» Силата на думите
» Силата на фотошопа
» За цветята..мъжете и жените...
» Запишете се за участие в конкурса за профил "Дамата с цветята"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: ДОМАШЕН УЮТ :: Флора-
Идете на: