AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.

Go down 
+4
gergana1958
Божествена
ШОКОЛАД
ФАРФОЛИНКА
8 posters
АвторСъобщение
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyНед 26 Апр 2009, 04:02

Тук мисля да публикувам всички идеи, които имам и осъществявам в момента.
Обичам нещата да имат концепция. Първоначалната идея за апартамента беше "Уютно спокойствие", но естествено се сблъсках с доста проблеми - цветове, избор на пазара, знания. Това ме подтикна да си създам правила за няколко неща, които може би ще са ви от полза:

1. Бъдете готови за компромиси и не забравяйте да отразите наклонностите на половинката.
2. Докато оформяте концепцията си, не пропускайте да се осведомите какво се предлага изобщо на пазара, защото често това, в главите ни, го няма в магазините.
3. Допитайте се до някой "разбирач" за техническите характеристики на материалите, защото може да направите фатална грешка.
4. За местата, на които извършвате действие (например кухнята) си представете как ги извършвате преди да изберете подредбата - нещата трябва да са наредени по начин, който не прекъсва "поточната линия"
5. Не се ограничавайте с едноцветни стени или бели тавани - една ярка или различна стена може да се окаже бижуто на апартамента. Цветовете съобразете с посоката на апартамента, положението на прозорците и десените на мебелите или акцентите в стаята.
6. По поръчка можете да си направите подобни на дизайнерските мебели - малко бавно, но драстично по-евтино.

7. При избор на спалня не търсете скъпа рамка, търсете скъп матрак.
8. Стаята на детето/децата е хубаво да е най-голямата - играта и вилнеенето изискват повече място.
9. Не забравяйте щадящите природата неща -енергоспестяващи крушки, минимално количество пластмаса, разделно събиране на отпадъци, а защо не и слънчеви панели!
10. Акценти, акценти, акценти!
11. Наблегнете на своето АЗ в дома си - той е отражение на личността и семейството ви.



Това са нещата, за които се сетих на прима виста. Явно е, че ще допълвам.
По-натам ще ви разкажа за разни хитринки и техники в стаите отделно - стъпка по стъпка Wink
Забравих да кажа - заради гореспоменатите неща, новата ми концепция е "Цветно петно" (черно-бяло-червена баня, холокухня в сиво и синьо, светла детска стая и лилава откачена спалня).
Spoiler:
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyСъб 09 Май 2009, 08:51

БАНЯТА:
1. Съобразете височината на плочките спрямо душа, т.е. докъде точно ще пръскате. Какъвто и латекс да изберете, друго си е да мокриш плочка вместо боята.
2. Ако имате едно такова помещение, се постарайте тоалетната и мивката да са максимално ергономични.
3. Вместо биде (хич не ги обичам) или 2в1 тоалетна с биде (още по-малко ги обичам), можете да си сложите "интимен душ". Това е смален вариант на обикновената слушалка. Дискретно седи отстрани до тоалетната.
4. Не забравяйте зеленината и акцентите. Ако не можете да си позволите истниски цветя, виреещи на тъмно и влажно (доста са скъпички или бяха последно когато ги гледах), можете да сложите изкуствени зеленилки. По-скъпите изкуствени са добре направени и не става кичозно. Ваза или някое от творенията на гудзи ще придават още по-завършен вид и ще сложат личен подпис.


Та, нашата баня има отново промяна. Забелязах, че фризовете имат един особен цвят на някои кръгчета - нещо средно между мокачино и пясък. Явно ще пропусна червеното и ще се спра на шкафче с подобен цвят. Вдлъбнатите релефи на ваната си остават чакащи фолио - явно мокачинопясъчени.... Така ми се спестява и чуденката как да си оцветя вратата червена отвътре....
Горното шкафче искам да е с огледало (много ясно), но и с шкаф, защото сме ограничени откъм място. Батериите не са избрани, защото не мога да се реша какви искам. Sad Тоалетната хартия обаче ще е черна!!! Както и фугите.... Може би....
До момента в банята са сложени плочките, купена е тоалетната, ваната и интимния душ. Шкафчето е избрано. Остават малките неща - четка за тоалетна, чУшмите, дозаторче за сапун, цветенцата и някоя ваза или купа за ароматни соли.... Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 505675
Spoiler:
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyСъб 09 Май 2009, 16:23

черна тоалетна хартия? Suspect Laughing
Върнете се в началото Go down
Божествена
АVAпристрастен
АVAпристрастен
Божествена


Брой мнения : 3246
Регистриран : 12.04.2009

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyСъб 09 Май 2009, 16:40

ШОКОЛАД написа:
черна тоалетна хартия? Suspect Laughing

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 630188 Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 267748 Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 630188
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyНед 10 Май 2009, 14:18

Ама, защо ми се хилите?
Много е яка! Има и такива салфетки. Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 231585
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyНед 10 Май 2009, 17:50

Аз не съм виждала... Suspect
Върнете се в началото Go down
Божествена
АVAпристрастен
АVAпристрастен
Божествена


Брой мнения : 3246
Регистриран : 12.04.2009

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПон 11 Май 2009, 01:58

И аз Rolling Eyes но и да видя няма да си купя affraid
Върнете се в началото Go down
gergana1958
AVAФен
AVAФен
gergana1958


Брой мнения : 1031
Регистриран : 26.05.2009

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyВто 09 Юни 2009, 12:40

има я в по-големите магазини.
Виждала съм я ,съблазняваща е ,
но непосмях да си купя...
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyВто 23 Юни 2009, 16:33

Кухненския проект е готов и поръчан.
Нямам много време да пиша за него сега, но скоро ще го направя.
Не мога да се стърпя и ще ви покажа Гудзито какво ми направи за хола!
Златни ръце имаш, момиче! Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 1843
Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 116860068813388618891245751317vCg2G2P3PZAxa32jV18Z
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПет 16 Окт 2009, 14:54

Още малко за банята и чистенето:
1. Напълно готова. Вана -бяла; тоалетна - бяла; шкаф горен - целия огледало; долен шкаф - бяло и мокачино с цветна мивка.
2. За тоалетната - мисля седалката да бъде сменена в мокачинения цвят, който се оказа едно към едно с фризовете, но няма да се случи сега, защото ремонтът се проточи с 5 месеца повече от предвиденото.*
3. При зацапване от строителни материали, бои и всякаква друга гнус бяха изпробвани няколко начина за отстраняването им. Първо опитахме с разредител, но колкото и да е силен, не дава добър резултат при миксирана гнус Smile Намерихме решението след дни търкане като луди - чистител за пяна. На мирис го докарва като ацетон, но явно има и друго вътре. Смъква чудесно. Цената му е около 8-10 лева и е в аерозолен флакон. Изветрява бързо, тъй че се пръска на малко място и се бърше бързо. Свърши ни чудесна работа. За съжаление обаче не мие изсъхнала пяна. Ако майсторът ви е на място, то такава няма да има, но нашият беше омазал около 1м2 с нея докато е слагал по касата на вратата. Ако не се избърше навреме, може да се махне само механично, което коства много време, води до рани по ръцете, балкански псувни и цигански клетви.

4. Спец съм по фугирането!!! Бяха изпробвани няколко варианта за фугиране на плочките и почистването им след това. След много мъки Фарфолинка намери решението.
В магазините се продават гумени шпакли за фугиране. Изпробвах два вида - голяма тип "чистачка" и малка с дръжка. Вторият варинат е по-удачен. Фугирането става много по-бързо, отколкото с пръст. Пръстите ви не са за един ден. Фугирането на 3м2 ми докара липсващ половин нокът, огромен мазол и завърши с порязване около 2 см по показалеца. Придържайте се към шпаклата! Почистването е кофти работата. В затворено помещение, което няма как да бъде проветрено (баня, килер), фугите е добре да се избърсват внимателно веднага слд поставянето им с изцедена гъбичка. След всяка забърсана плочка гъбичката се измива иначе разнася навсякъде. В проветриви помещения може да изчакате да изсъхне, да си назначите прахосмукатор и да изчеткате излишната фуга със суха кърпа. И след двата варината трябва да преглътнете иначе чувствителното си обоняние и да измиете с оцет - плочките лъсват!

* Пак повтарям - внимавайте с какъв майстор работите и задължително бягайте от роднински мечешки услуги, за които ще си платите, но ще получите едно Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 477564 Апартаментът ни беше ремонтиран от индивид като горепосочения от месец май до август. От август насам ние преправяме сътвореното от него. Пърцофелко получи проф. квалификация в гипсиране, зидане, разбиване, електро, тераколобъркане и т.н. Аз имам диплома за всякакво боядисване, фугиране, екстерминиране на зацапвания. И двамата сме отличници в дисциплина ХАМАЛИ.
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПет 16 Окт 2009, 15:09

БРАВО! Laughing
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПет 16 Окт 2009, 15:16

Чакаме снимкиии на готовата баня, Фарфолинаа! lol!
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПет 16 Окт 2009, 15:54

КуФнята

Първоначалния план беше да е в шоколадово и бежово. За съжаление не намерих ни едно от двете, което да ми харесва. Сътоветно планът стана друг. Пърцофелко си хареса пералня
Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 1915_buyuk
и тя се оказа начална точка за новите идеи. Малко на "копче-балтонче", но пък взе, че се получи!
В първия магазин за плочки намерихме желаните за холо-кухнята - сиви и сини с преминаващи през тях кръгове.
Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Hpim6392
Плоскостите за кухнята и хола са съответно сиво + капучино + много тъмно сиво, а плотовете и стенните панели са в синьо, което е като намачкано фолио. Кантовете са в тъмно сиво, за да може да се сливат по-добре и да се акцентира на тях. От същите плоскости се правят и бюро, секции, шкаф за обувки и ТВ шкафчета.
1. Участвайте активно в проекта. Все пак вие ще използвате мебелите си. И без нужното образование съм сигурна, че имате идеи, които не са за изхвърляне.
2. Апартаментът е със скосени тавани, което автоматично ни ограничи - в кухнята не можем да имаме горни шкафове. Хубавото е, че мивката е поставена пред два прозореца - светлина, синева, зяпаща домакиня и счупени чинии... Решението бе да се окачи на тавана голяма плоскост, която играе ролята на рафт. Преградена е по средата и едната част е към кухнята, а другата - към хола. Кухнята е обособена с две под-земя колкони от двете страни, на които всъщност ляга въпросната плоскост. Долните шкафове са П-образни. Хитро решение са тесните издърпващи се чекмедженца за бутилки. При нас са две - едно по-близо до печката и едно близо до пералнята. Има такива чекмеджета, които са доста високи (два пъти височината на долните шкафове), но при нас е по-малкия вариант.
2. Сглобяването е тежка работа. И буквално, и преносно. Става бавно и изисква прецизност. Плоскостите тежат кила-кила. По-добре е да си ги поръчате и да ви ги сглобят вместо вие да ги правите. За нас е късно и нямахме избор, но вие може да се спасите Very Happy
3. При такова цветово решение на апартамента не можете да се забиете с бели контакти и ключове. Имайте предвид обаче, че цветните не са малко пари.*
4. Ако ще сглобявате самички мебели, то инструментите, които са ви необходими са около 500. jocolor Това автоматично струва още доста.
5. При поставянето на вградена печка и плот НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА РАЗПЛЕТЕТЕ КАБЕЛИТЕ ИМ! Аз го направих, откачи се единия и се вкарах в приключение. Houston, we have a problem! Съответно схема на кабеляците и жаковете им няма нито в книжката, нито в сайта на производителя, нито в целия нет. Е, на следващия ден, със стиснати палци, отидохме до магазина. Влязохме като герои от MISSION IMPOSSIBLE, огледахме се съсредоточено. Открихме целта и се зарадвахме, че два месеца след закупуването на печката все още я продават. Пръцето надигна изложения плот, а аз като прилежна ученичка записах кое къде отива по жаковете. We saved the day!!!
6. Нивелирането на шкафовете и уредите е кофти задачка ако подовете ви са като бурното море или цялата плоча на блока отива към Маймундере, или пък стените се събират трапецовидно. При нас беше повече второто, но си беше мъка и с третото.


*В холо-кухнята са цвят "silver", в лилавата спалня са медно-розови, а в детската са различни ярки цветове. Това удоволствие струваше около 250 лева.)

Толкова за сега.
Spoiler:
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПет 16 Окт 2009, 15:54

Ще ви снимам актуални в събота и ще ги качна Smile
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyЧет 05 Ное 2009, 02:50

Ох Laughing ФАРФОЛИНЕЕЕЕЕЕЕ КАК МОЖА ДА ТЕ РОДИ МАЙКА ТИ ТАКЪВ ШЕМЕТ!!!! Laughing Laughing Laughing МАНИАЧКА!!!!
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyЧет 18 Мар 2010, 04:47

Адвокатското в мен е добре развито. Не съм уточнила коя събота.
Ако питате - тази, която идва. Даже ще ги пусна по-рано от срока! Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 630188
Зарязах си дневниците, ама не ви зависи живота от това...
Този ремонт още не е довършен, ей! Кухнята има липсващи неща, холните шкафове не са довършени, спалнята изобщо не е барната, но в студа няма как.... За съжаление. А и нещо май не ни се занимава съвсем. СРАМ ЗА МАЙСТОРИТЕ!
Ново е, че си имаме дивани и си трупкам всякакви кухненски джаджи и посуда (тава за пай например Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 267748, защото всеки ден пайове правя все едно.... ).
Наистина ми долипсва да си изливам тука премеждията и този път сериозно!!! обещавам до събота да имате... Ако въобще някой го чете това. (Аз!)
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyЧет 18 Мар 2010, 19:17

А моля ...моля,аз чета и то с интерес! Very Happy
Очаквам снимките Basketball
Върнете се в началото Go down
ФАРФОЛИНКА
AVATурист
AVATурист
ФАРФОЛИНКА


Брой мнения : 168
Регистриран : 12.04.2009
Послание : София

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyВто 23 Мар 2010, 02:24

Тъй де... ето малко снимки, които седят на компа от 5 месеца и накрая ги пускам.
Актуални от кухнята - като намеря батерията на фотото, че малкото пърцофелче я зарови някъде.
На тази се вижда как на фризчетата има същия цвят като мивката.
Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Hpim6457h
на тази се кефя на али-бали-кроки-моки, който ни е подарък от една кака Wink
Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Hpim6458
тук се виждат цветовете в стаята на дечко....
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyВто 23 Мар 2010, 11:34

На таквиз гледки много обича да ми се радва окото!Жус! cheers
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyВто 23 Мар 2010, 12:51

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. 248386 Браво!!! Ане, така като гледам , чакането си заслужаваше! Красота и изящество, кака! cheers
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyВто 23 Мар 2010, 13:25

Детската много ми хареса..,
аааааа али-бали-кроки-моки..е супер! Laughing
Върнете се в началото Go down
Бебсън
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Бебсън


Брой мнения : 529
Регистриран : 19.11.2010
Послание : Алергична към простаци

Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. EmptyПон 22 Ное 2010, 14:39

Охх, само има да чакам за такава баня...
Влязох да дам два съвета - червеното за баня е много актуално, обаче точно то е цветът, който се постига най-трудно, съответно керамиката в червено е най-скъпа, освен това избледнява най-бързо.
Като купувате тоалетна, ако е производство на български завод, търсете най-отзад след кода на изделието да има буквите МА - например W7022MA
Това е знак за супергланцирано покритие, което не задържа нищо, реално такава тоалетна няма нужда от никаква четка.
Цената е по-висока, но си струва.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.   Фарфолински дневници или какво и как вкъщи. Empty

Върнете се в началото Go down
 
Фарфолински дневници или какво и как вкъщи.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Бебешки дневници!
» Във война ли сте с техниката вкъщи?
» Какво е ВЯРАТА???
» ОТ КАКВО СЕ СТРАХУВАТЕ?
» КАКВО МЕ ОБИЖДА?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: ДОМАШЕН УЮТ :: Интериор-
Идете на: