AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Домашна хигиена

Go down 
+7
Radiana
Божествена
evita
Lady Marmalad
Любов
ПЕРЛА
ШОКОЛАД
11 posters
АвторСъобщение
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 02:21

Как и колко често се грижите за чистотата вкъщи? Какви препарати ползвате?
Върнете се в началото Go down
ПЕРЛА
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 110
Регистриран : 16.04.2009

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 12:17

Аз конкретно искам да ми препоръчате препарат за почистване на дърво!?
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 12:49

Всеки ден чистя,ползвам качествени препарати.Те ме улесняват много,не търкам,не се изморявам...С две думи ,забавлявам се! Laughing
Израелските почистващи препарати са страхотни,много съм доволна,освен това ,повечето от тях са комбинирани.
Можеш да почистваш с един препарат и банята и и теракота и плота,дори и накисваш стъклените чаши,за да върнат блясъка си.
pulirapid-белият цвят например е страхотен ,за почистване на всичко в банята,на теракота и за чаши и съдове.Почиства стомана,инокс,чайници,тенджери,порцелан.
На sano ползвам освен праховете за пране и препарата за почистване на печки.
Невероятен е ,не търкаш..не чакаш излишно време.Мажеш и след 3 минути просто избърсваш с гъбата.
Препарата е черен на цвят с пулверизатор в жълт цвят.
Forte plus се казва. После ще допълвам още препарати...
Върнете се в началото Go down
ПЕРЛА
AVATурист
AVATурист



Брой мнения : 110
Регистриран : 16.04.2009

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 13:08

Крис,
ти си като някакво рекламно лице!!!!!!!! bounce bounce bounce

Аз пак за дървото да попитам!
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 13:19

ПЕРЛА написа:
Крис,
ти си като някакво рекламно лице!!!!!!!! bounce bounce bounce

Аз пак за дървото да попитам!
Полдвам пронто,добър е.
А за мебелите също ползвам едни израелски мокри кърпички,почистват перфектно,но в момента не се сещам името.
ще проверя и ще напиша.
Върнете се в началото Go down
Lady Marmalad
Модератор
Модератор
Lady Marmalad


Брой мнения : 4992
Регистриран : 11.04.2009
Age : 41
Послание : В разни кръстословици!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 13:46

оххххххххх и аз всеки ден чистя че и по два пъти на ден
на обед ....и вечер No
и това е всеки ден
сутрин като излезнем и като се преберем с колелото
като го оставя в коридора докато се обърна и преоблеча Ивон е разнесла пръста и прахта от коридора навсякъде
няма как да не изчистя
същата процедура се прави и вечер като се преберем
Всеки ден се пуска прохосмукачка...миене на под...бърсане на прах-по два пъти на ден
и подреждане-по сто пъти на ден Laughing
Върнете се в началото Go down
evita
АVAзарибен
АVAзарибен
evita


Брой мнения : 2011
Регистриран : 13.04.2009
Age : 40
Послание : Някъде там........

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 16:55

И аз почтчи всеки ден чистя. Хубавото е че сме в къща и не сме на централна улица, и по този начин не се вдига толкова много прах, но зимата като палехме камината беше нещо страшно, по няколко пъти на ден трябваше да обикалям и да бърша прах и да събирам боклучета, щото иначе Виктор отива и всичко в устата
Върнете се в началото Go down
Божествена
АVAпристрастен
АVAпристрастен
Божествена


Брой мнения : 3246
Регистриран : 12.04.2009

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 23:13

За чистенето ли?!
Прахосмукачка не всеки ден - през ден - зависи малчо как се е справил.Laughing
Избърсвам с мопа Laughing всеки ден и бърсане на прах задължително. Баня и тоалетна един два пъти през седмицата мия.
От Пронтото съм много доволна - ползвам цялата серия.
Пронто за паркет го препоръчвам - супер е.
За тоалетна Доместос.
За банята Цилит - пак цялата серия и Цилит Бенг, особено за варовика по хромираните части.
Мистър Пропър също ползвам.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyНед 26 Апр 2009, 23:43

ПЕРЛА написа:
Аз конкретно искам да ми препоръчате препарат за почистване на дърво!?
Пронто,Пронто и пак Пронто!!! Но не спрей,а пастите! Аз лично съм много доволна! Ползвам и за пода ,и за мебелите техните продукти!
Върнете се в началото Go down
Radiana
АVAприятел
АVAприятел
Radiana


Брой мнения : 267
Регистриран : 26.04.2009

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyПон 27 Апр 2009, 15:38

Килими пера два пъти в месеца,Гошко е с алергии един куп и нямам избор,
прах се обира всеки ден,но това е негово задължение,аз съм освободена,а миенето на пода различно зависи малкия човек в какво настроение е.
Върнете се в началото Go down
Принцеса
AVAФен
AVAФен
Принцеса


Брой мнения : 1410
Регистриран : 26.04.2009
Послание : някъде там

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyПон 27 Апр 2009, 22:28

Ами чистя през ден, най-много през два
кухнята естествено всеки ден-неизбежно е
препаратите който използвам, Пронто, за килими ползвам Медикс, имам един комбиниран гръцки , който става за всичко, ползвам Циф също така.
Върнете се в началото Go down
Lady Marmalad
Модератор
Модератор
Lady Marmalad


Брой мнения : 4992
Регистриран : 11.04.2009
Age : 41
Послание : В разни кръстословици!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 28 Апр 2009, 11:39

Radiana написа:
Килими пера два пъти в месеца,Гошко е с алергии един куп и нямам избор,
прах се обира всеки ден,но това е негово задължение,аз съм освободена,а миенето на пода различно зависи малкия човек в какво настроение е.
рАДИ
ЗАЩО НЕ МАХНЕТЕ КИЛИМИТЕ
НЯМА ЛИ ДА ТИ Е ПО-ЛЕСНО Surprised
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 28 Апр 2009, 14:34

Чистя всеки ден!!! Не мога да стоя спокойно,ако не ми е чисто! Пък и сме с куче...няма компромис!
Редовно освежавам меката мебел с пулверизатор,в който съм разтворила омекотител във вода! Ухае всеки ден на току-що изпрано! flower
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 28 Апр 2009, 14:56

ШОКОЛАД написа:
Чистя всеки ден!!! Не мога да стоя спокойно,ако не ми е чисто! Пък и сме с куче...няма компромис!
Редовно освежавам меката мебел с пулверизатор,в който съм разтворила омекотител във вода! Ухае всеки ден на току-що изпрано! flower
И аз имам такъв омекотител в шишенце с пулверизатор.С него се пръска направо върху дрехите,след като са прани вече и оставаш да изсъхне.Страх ме е обаче да пръскам по килими и мека мебел..не стават ли лекета.
Или пръскаш по от далечко.
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 28 Апр 2009, 15:27

Не остават никакви лекета! Разрежда в повечко вода и си освежавам по този начин цялата къща-пердета,дивани,връхни дрехи,дори стените...обожавам аромата на синьото коколино! Razz
Върнете се в началото Go down
Любов
Модератор
Модератор
Любов


Брой мнения : 7015
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Когато обичаш ,не се съмняваш..,не се противопоставяш и не забраняваш...Когато обичаш,вярваш,даваш и се наслаждаваш!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 28 Апр 2009, 15:33

Преди ползвах зелено и синьо Коколино...
сега пера с розовия Сано-с пулверизатор.
Страхотен аромат и голяма трайност ..
Върнете се в началото Go down
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 26 Май 2009, 19:41

За дезинфекциране, ползвайте кислородна вода, защото е върха и не е вредна за нищо, за разлика от всички останали препарати.
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyВто 26 Май 2009, 19:43

Marginal написа:
За дезинфекциране, ползвайте кислородна вода, защото е върха и не е вредна за нищо, за разлика от всички останали препарати.
Това е добра идея! Аз днес точно си закупих един препарат,заради кучето и който е от кучешка серия продукти! Харесва ми-мирише свежо на мента!
Върнете се в началото Go down
Ms SMITH
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Ms SMITH


Брой мнения : 942
Регистриран : 05.09.2009

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyЧет 05 Ное 2009, 03:03

Основното почистване се прави два пъти седмично,като се редуват единствено остъклените части(че отнемат повече време),иначе дежурно си обикалям за прах ,размествам постоянно,бръмча с прахосмукачка,стимоп и тнт ,музиката на 6 и съм във вихъра! Не понасям мърсотия,разхвърляни играчки,дрехи и тнт,всяко нещо стои на мястото си на втората ми обиколкаLaughing За препарати...половината,които ползвам са различни от познатите ни в Европа,няма да ги изреждам,но един килер е отделен само за тях(плюс някое спрейче на съпружеското тяло)..
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена EmptyЧет 05 Ное 2009, 12:56

Браво на вас Very Happy ...


Аз не мога да се похваля, че съм голяма чистница... Чистя по задължение. Основно - веднъж седмично. Иначе, отгоре, отгоре ... Прах бърша също веднъж седмично, като междувременно ако видя някъде и ме подразни... Обичм хаоса и обикновено е разхвърлено... А сега, когато Теди си играе, има играчки навсякъде... Уча го да си ги прибира, но не очаквам голям успех, при условие, че няма добър пример...

Неканени гости не приемам в тази връзка lol!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Домашна хигиена Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домашна хигиена   Домашна хигиена Empty

Върнете се в началото Go down
 
Домашна хигиена
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: ДОМАШЕН УЮТ :: Интериор-
Идете на: