AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Спортът възпитава...

Go down 
+2
T.N.T
ШОКОЛАД
6 posters
АвторСъобщение
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 17 Апр 2009, 02:50

Какво възпитава спортът? Спортуваме ли?
Върнете се в началото Go down
T.N.T
СПОРТЕН ГУРУ
СПОРТЕН ГУРУ
T.N.T


Брой мнения : 6735
Регистриран : 17.04.2009
Age : 51
Послание : Слабите обичат сигурността..силните владеят хаоса..

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 17 Апр 2009, 16:53

Разбира се ,че възпитава
Спортуваме,да
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 17 Апр 2009, 17:35

Спортът възпитава най-вече дисциплина.
На работа в екип, ако става въпрос за колективен спорт.
Аз лично спортувам, имам уред у дома.
Страхотно е!
В началото ми беше голяма мъка, да се наглася психически че трябва да се потя. Но вече си чакам часа за упражненията с нетърпение.
Както се казва "Спортът е голяма работа."


Последната промяна е направена от VODNA на Пет 17 Апр 2009, 20:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
T.N.T
СПОРТЕН ГУРУ
СПОРТЕН ГУРУ
T.N.T


Брой мнения : 6735
Регистриран : 17.04.2009
Age : 51
Послание : Слабите обичат сигурността..силните владеят хаоса..

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 17 Апр 2009, 19:59

аз предпочитам,фитнес Laughing
Върнете се в началото Go down
Jiorjita
AVATурист
AVATурист
Jiorjita


Брой мнения : 119
Регистриран : 13.04.2009
Age : 44
Послание : София

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 17 Апр 2009, 20:21

Спортът е великолепно нещо.
Възпитава качества, разбира се: дисциплина, упоритост, организираност, воля, твърдост...
Спра ли да се движа, да спортувам, веднага се усеща. Немога без движение: каране на колело, разходки, бягане, пилатес, тае-бо.
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyНед 17 Май 2009, 12:04

Спортът възпитава и колективизъм,взаимопомощ,състрадание, духът на fair play ,спортът има невероятната възможност да послужи като средство за възпитание и изграждане на човешкото благородство .
Спортното усилие,трениовката и състезанието са насочени към :
*личностно усъвършенстване на тялото и духа.Изграждане на морални добродетели и воля
*уважение към правилата,развитие на качествата като толерантност,тактичност,честност,лоялност,отговорност в отношенията с друите хора
*уважение към противника и неговото достойнство.Отаз от агресия ,злоба и жестокост
*поддържане на приятелски отношения ,въпреки различия ,различия примерно като раси,религиозно обучение,политически убеждения и др.

Спортното състезание развива в младите хора състезатезател дух ,страст да побеждават,който ще бъдат толкова важни за тях в по-нататъшния им живот.То учи ,че стойностните цели изискват усилен труд и старателна подготовка .Учи да сме снизходителни победители и издръжливи губещи.
Ако трябва с две думи да се обоснови :спортът възпитава в човечност.
И всичките тези добротетели не е задължително да са изразени на спортната арена,тяхното най-голямо и истинско проявление е в самия живот–във всяка
ситуация,във всичко ,което ни се случва.
Но истинската борба в спорта не е борбата с противника, истинската борба в спорта е борбата със себе си.


Последната промяна е направена от Gti на Нед 17 Май 2009, 12:37; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyНед 17 Май 2009, 12:16

Забравих да отговоря на въпроса дали спортувам,в момента нищо конкретно ,но за мен спорта е начин на живот .От малка ,благодарение на баща ми съм възпитана в любов към спорта,тренирала съм гимнастика,атлетика,плуване,баскетбол,танци,като спрях да тренирам баскетбол,изкарах курс за съдия по футбол, занимавах се 6 години със съдийство ,завърших Haционална спортна Академия с първа специалност учител по физическо възпитание и втора специалност ски,там изкарах и курс по водно спасяване. Там освен,че съм учила теория и методика на преподаване на гимнастика,волейбол,баскетбол,хандбал и мн.др. имах възможността да пробвам и голбал(спорт за незрящи). Работила съм като инструктор по ски , инструктор по плуване и спасител.Спортът винаги е присъствал в моя живот и ще остане така.
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПон 01 Фев 2010, 15:26

Eдва ли друга област на човешката дейност предлага такова многобразие от възможнасти за себепознание ,за познание на собствената ни личност,като спортът.
Върнете се в началото Go down
Пипилота
AVATурист
AVATурист
Пипилота


Брой мнения : 135
Регистриран : 03.02.2010

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 26 Фев 2010, 02:40

Спортът учи на отговорност,дисциплина,борбеност.Аз спортувам откакто се помня,той ми е дал и самочувствие и финес.Сега с малката деня ми е като вдигане на 9 кг. гири нон стоп,така съм си стегнала най-вече ръцете,че няма повече накъде.. Very Happy
Върнете се в началото Go down
VODNA
Модератор
Модератор
VODNA


Брой мнения : 2486
Регистриран : 12.04.2009
Послание : Твоето излъчване крещи така силно, че не чувам какво казваш!

Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... EmptyПет 26 Фев 2010, 02:45

Пипилота написа:
Спортът учи на отговорност,дисциплина,борбеност.Аз спортувам откакто се помня,той ми е дал и самочувствие и финес.Сега с малката деня ми е като вдигане на 9 кг. гири нон стоп,така съм си стегнала най-вече ръцете,че няма повече накъде.. Very Happy
Еее, браво! Спортът възпитава... 248386
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Спортът възпитава... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спортът възпитава...   Спортът възпитава... Empty

Върнете се в началото Go down
 
Спортът възпитава...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: ПАНАИР НА КРАСОТАТА И СПОРТА :: Спорт и фитнес-
Идете на: