AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 ДОБРОТО И ЛОШОТО

Go down 
+10
Marginal
Фрина
ФАРФОЛИНКА
ПЕРЛА
Gti
VODNA
Do not disturb me
Просто...Дара!
Марчелина
ШОКОЛАД
14 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyЧет 04 Фев 2010, 03:20

Яко и не само с медитация.
Гледам да практикувам постоянно медитация, мантра, молитви, пранаяма и мудри ...
Каква медитация практикуваш?
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyПет 05 Фев 2010, 00:07

Аз съм самоук!
Ниво на релаксация - мога да отделям астрала си по желание!
Ниво на медитивно състояние - мога да контактувам с водачите си!
Дишане - мога да изпратя енергия до която точка на тялото си пожелая! Но как се казва медитацията ми не знам!
Върнете се в началото Go down
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyПет 05 Фев 2010, 00:16

Важи ...
Под енергия предполагам разбираш Кундалини ???
Иначе, няма значение как се казва медитацията ти, така или иначе, медитациите са милиарди видове ...
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyПет 05 Фев 2010, 23:56

О да усещаш енергията и движението от чакра в чакра е чудесно, но да я конщентрираш в определен орган или част от тялото, да изградиш защитна стена усетиш ли негативно влияние, е нещо което си заслужава усилието!
Върнете се в началото Go down
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 01:13

Най ме кефи да я концентрирам в третото око ...
Още Дънов е казал да се концентрира там, само че той е учел да се концентрира от зад, на тила.
Не знам дали има някаква разлика, тъй като се касае за една и съща чакра.
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 01:37

Аз предпочитам третото око! Правил ли си опит да улавяш козмическа енергия !
Върнете се в началото Go down
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 01:49

Много пъти ...
Аз съм изкарал курс по бяла магия при Елена Вакуленко в Софето ...
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 15:15

Ще ти бъде ли удобно да споделиш практически опит в това направление? По исказа ти личи, че си млад човек, на колко години започна да се занимаваш с медитация?
Благодаря предварително!
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 16:29

Ще позволите ли да отворим специална тема за Медитацията? Интересно ми е да ви чета... Very Happy
Върнете се в началото Go down
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 16:39

Привет Шоколад,
Попитай Маргинал, това е много интересна тима и ако той се съгласи да я води, с удоволствие ще му помагам!
Върнете се в началото Go down
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 16:42

Аз съм сигурна, че той не би възразил. Само ми помогнете със заглавието, за да не се покажа невежа!
Медитацията за мен е нещо далечно, но и много привлекателно...Ще се радвам да науча повече от вашия опит!
Върнете се в началото Go down
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 20:55

Готово, заповядайте тука да обсъдиме нашироко ...
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
октим
AVATурист
AVATурист
октим


Брой мнения : 183
Регистриран : 26.11.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyСъб 06 Фев 2010, 21:01

октим написа:
Ще ти бъде ли удобно да споделиш практически опит в това направление? По исказа ти личи, че си млад човек, на колко години започна да се занимаваш с медитация?
Благодаря предварително!

Предлагам да започнем от предварителните упражнения! Ти ще водиш, но първо ми отговори на горният въпрос?
Върнете се в началото Go down
Gti
АVAприятел
АVAприятел
Gti


Брой мнения : 325
Регистриран : 16.04.2009

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyНед 07 Фев 2010, 17:23

Цитат :
Тук, както и при истината всеки си има свое разбиране за добро и зло. Ако група хора се обособят в една организация с общи интереси, много скоро те намират общ език и постигат споразумение, какво за тях е добро и какво е зло. Ако всеки остане на своите разбирания и не направи необходимия компромис, то групата се разпада, независимо, от желанието за съвместна работа. По тази причина смятам, че е много важно за хората, които се стремят към хармонично съвместно съществуване, да имат единни понятия.
Добро е всичко, което спомага за изграждането и поддържането на всеобщото единство. Зло е всичко, което руши това единство или пречи на неговото съществуване. Една такава перспектива за ценностна система, обикновено стряска на пръв поглед - всеки чувства заплаха за собствената си индивидуалност и правото на свободен избор. Този страх се поражда от илюзията, че някой може да живее отделно от другите хора.
В този смисъл, зло е гордостта - противопоставя индивидите един на друг, като същевременно силно ограничава възможните компромиси. Зло е злословието - тиражира злото. Зло е всяко деление и противопоставяне хората по расов, религиозен, полов, национален, професионален или по какъвто и да е друг признак.
Зло е насилието от всякакъв вид, дори когато смятате, че го правите за нечие добро. Насилието никога не може да роди добро, то лишава от основно право - правото и задължението на свободен и доброволен избор. Дори когато постигнете целта си и успеете да наложите доброто, което сте си поставили за цел, вие сте направили много по-голямо зло като сте внушили, че насилието е нещо нормално, нещо положително. Много е трудно да предвидите в какво ще се изроди това внушение - дори диктаторите налагат диктатурата, защото смятат своето "добро" по-добро от всички останали.

Зло е нереалистичната представа за действителността - огромният брой илюзии изолират все повече и повече всеки човек.
Постоянно срещана илюзия е, че е възможно злото да бъде избягвано. Хората се опитват да избягват всичко подозрително, живеейки в страх, благодарение на който стават още по-лесни жертви. Всичко това е отново резултат на нереалната самооценка, надценяването на собствените положителни качества и подценяването на недостатъците. Така всеки смята себе си почти за ангел, а всички останали за дяволи. Решаването на този проблем е доста трудно, защото при неразвито философско (абстрактно) мислене е невъзможно да се приемат такива твърдения като: злото е най-добрият учител или за да можеш да се справиш със злото не трябва да бягаш от него, а да го гледаш в очите, за да можеш да изучиш неговите силни и слаби страни. Именно тези идеи раждат твърденията, че злото трябва да се посреща с радост - радостта от новия урок - нали това е смисълът на нашето съществуване. Но повечето хора определят смисъла на съществуването си в съвсем други посоки и учението за тях се превръща в досадно задължение.
ИЗ "ФИЛОСОФИЯ НА ЕЖЕДНЕВИЕТО"


Последната промяна е направена от Gti на Нед 07 Фев 2010, 23:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Marginal
AVATурист
AVATурист
Marginal


Брой мнения : 172
Регистриран : 22.05.2009
Age : 62
Послание : Монреал, Канада

ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 EmptyНед 07 Фев 2010, 20:41

Няма такова нещо.
Доброто си е добро, а злото - зло.
Ако някой или някаква група от хора са решили да се заблуждават че доброто е зло или обратното, то си е техен проблем.
Върнете се в началото Go down
http://www.forumnaizgonenite.com
Sponsored content





ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДОБРОТО И ЛОШОТО   ДОБРОТО И ЛОШОТО - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
ДОБРОТО И ЛОШОТО
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ДОБРОТО БЪЛГАРСКО КИНО

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: В СВЕТА НА ПРИКАЗКИТЕ :: Философия на ежедневието-
Идете на: