AVAdiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVAdiary

ПАНАИР НА СУЕТАТА
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 МИСЛИ И АФОРИЗМИ

Go down 
+8
Caliente
Любов
bubale4e
BilyAna
Божествена
natali
ПЕРЛА
ШОКОЛАД
12 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 15 Мар 2010, 17:40

Махатма Ганди




Аз бих станал християнин, ако християните живееха по християнски!

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Вярата ми в ненасилието ме задължава на решителност. Няма място за страх или слабост.

Да пренебрегнеш едно единствено живо същество означава да пренебрегнеш божиите сили и да навредиш не само на това същество, а на целия свят.

Дори и най-незначителната лъжа разваля хората, така, като капка отрова разваля цяло езеро.

Любовта е най-мощната сила, която е присъща на света, и най-скромната, която човек може да си представи.

Любовта никога не изисква, а само дава. Любовта само страда, не съжалява и не отмъщава.

Някои хора са толкова гладни, че Бог не може да се появи пред тях в друг вид, освен като хляб.

Първо си пренебрегнат, после осмиван, сетне бит, и накрая победител.

Силата на мнозинството е наслада за плахите!

Слабият не може да прости. Опрощението е качество на силния!

Храбрите духом добиват слава, когато се борят сами!

Светът е достатъчно голям, за да удовлетвори нуждата на всеки човек, но твърде малък, за да удовлетвори човешката алчност.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Jino_1228802772__DSC6058



източник: Public Republic
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 22 Мар 2010, 14:04

Алберт Айнщайн

Ако моята теория за относителността се потвърди, немците ще кажат, че съм немец, а французите — че съм гражданин на света; но ако теорията ми бъде опровергана, французите ще ме обявят за немец, а немците — за евреин.


Ако не можете да обясните нещо на едно дете на 6 години, то това значи, че вие въобще нямате понятие какво означава това нещо.



Бих искал да знам мислите на Бог; останалото са подробности.



Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят.



Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.



Въображението е по-важно от знанието.



Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.



Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите.



Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.



Най-печалното при младото поколение е, че аз вече не съм част от него.



Най-трудното за разбиране нещо на света е данъкът върху доходите.



Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.



Не можем да решим проблемите, като използваме същия начин на мислене, който сме използвали, когато сме ги създавали.



Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо.



Да унищожиш предразсъдаците е по трудно, отколкото да разделиш атома на частици.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 O6


Последната промяна е направена от Фрина на Сря 09 Юни 2010, 12:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 29 Мар 2010, 13:58

Мисли и афоризми на Уилям Шекспир

Колкото по-горчиво е миналото,толкова по-сладко е бъдещето.

Аз губих времето си, а сега то губи мене.

Да виждаш и да чуваш значи да съществуваш; да размишляваш значи да живееш.

Никога няма да намериш жена без готов отговор, иначе ще се окаже, че е без език.

Рибите в морето постъпват като хората на земята: големите изяждат малките.

Еретик е не този, който изгаря на кладата, а този, който запалва кладата.

Всички влюбени се кълнат да изпълнят много повече от колкото могат и не изпълняват даже възможното.

За да оцениш някое качество, трябва да имаш част от това качество и в самия себе си.

С един поглед може да се убие любовта, с един поглед може да се възкреси.

Интригата е силата на слабия. Даже на глупака му е достатъчно ума, за да вреди.

Където има малко думи, там те имат голяма тежест.

Великите хора често са загивали от ръцете на безделници.

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 2401019802_8952c01f0b[b]
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 06 Апр 2010, 15:56

Мисли и афоризми на Чудомир


Хуморът ни откъсва от дребното, от всекидневното, позволява ни, като се надсмиваме над себе си, да се взрем по-дълбоко в себе си.

Ако животните имаха разум, те също биха вършили глупости като хората.

Ако искаш да узнаеш цената на парите, опитай се да вземеш на заем.

Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.

Дяволът бил баща на лъжата, но забравил да я патентова и затова сега предприятието му страда от свръх конкуренция.

Една лъжа може да обиколи света, докато истината още си връзва обувките.

Всички мъже обичат да разправят спомени за войните, защото тогава може най-много да лъжат в своя полза.

Каква приятна тишина би настъпила, ако хората говореха само това, което са добре премислили.

Някои мислят, че единственото нещо, което им е нужно, за да водят дискусия, е устата.

Каквото нареди дядо господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.

Където има брак без любов — там има и любов без брак.

Мъжът започва да дири ум в жена си чак след като е опитал всичко друго у нея.

Никой не е по-силен от слабостите си.

Щом пълзиш като червей, не се сърди, че са те настъпили.

Най-празният от нашите дни е оня, в който не сме се смели нито веднъж.




МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 025190323084
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 13 Апр 2010, 12:41

Мисли и афоризми на Артър Кларк

Артът Кларк (Arthur Charles Clarke), (1917-2008),
британски изобретател и автор на научно-фантастични романи и разкази

Все още предстои да бъде доказано дали интелектът изобщо има значение в борбата за оцеляване на най-приспособимите.

Всички изследователи търсят нещо, което са изгубили. Рядко го откриват, а още по-рядко радостта от откриването му е по-голяма от тази от самото търсене.


Единственият начин да намерите границите на възможното е да минете отвъд тях, в невъзможното.

Всяка достатъчно модерна технология е неотличима от чудо.

Ако знаменит, но стар учен твърди, че нещо е възможно, той почти определено е прав. Ако твърди, че нещо е невъзможно, той, много вероятно, греши.

Изглежда, че всяка революционна идея предизвиква три фази на реакция. Те могат да бъдат обобщени с фразите: 1. Това е абсолютно невъзможно; 2. Възможно е, но не си струва да го правим; 3. През цялото време ви казвах, че това е добра идея.

Съдиите на хората могат да покажат милост. Срещу законите на природата обаче никой не може да обжалва.


Една от най-големите задачи на научната фантастика е да подготви хората да посрещнат бъдещето безболезнено и да ги насърчи да отворят съзнанието си. Политиците би трябвало да четат научна фантастика, а не каубойски романи или криминалета.

Науката може да унищожи една религия както чрез опровергаването на нейните догми, така и чрез пренебрегването й. Никой, доколкото ми е известно, не е доказал до сега несъществуването на Зевс или Тор – и въпреки това те нямат почти никакви последователи днес.

Възможно е нашата роля на тази планета да не е в това да почитаме Бог, а в това да го създадем.

Не вярвам в Господ, но много се интересувам от нея.

Съществуват две възможности: или сме сами във Вселената или не сме. И двете са еднакво ужасяващи.

Сигурен съм, че вселената е пълна с интелигентни форми на живот. Те просто са прекалено интелигентни, за да дойдат тук.

Не твърдя, че знаем всички отговори. Но, виж, за въпросите определено си струва да се замислим…

Изключително важно е да помним, че информацията – що се отнася до голите факти – не е знание, знанието не е мъдрост, а мъдростта не е предсказване на бъдещето. Но информацията е първата и най-важна стъпка към всичко това.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 4131262303_b80c347dfc
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 19 Апр 2010, 14:40

Мисли и афоризми на Николо Макиавели

Николо Макиавели (Niccolò di Bernardo dei Machiavelli), (1469-1527),
италиански философ, държавник и историк от епохата на Ренесанса, смятан за родоначалник на идеята за модерната държава и модерния владетел


Има три вида умове: първите проумяват всичко самостоятелно, вторите проумяват мислите на другите, а третите не проумяват нито сами, нито като им се обяснява. Първите са висши, вторите – добри, а третите безполезни.

Никой не би желал да падне само заради надеждата, че ще се намери кой да го вдигне.
Времето не чака, добротата е безсилна, късметът непостоянен, а добротата ненаситна.
Който остава неутрален, бива намразен от онзи, който губи, и презиран от онзи, който печели.
Нищо не е тъй обезсърчително, както да не намираш нов повод за надежда.
От мудност често се пропиляват сгодни случаи, а от прибързаност – силите си.

По-безопасно е да се страхуват от теб, отколкото да те обичат.
Който иска да прозре бъдещето, трябва да се допита до миналото.
Най-трудното положение e, когато мирът е необходим, а войната неизбежна.

Обичаен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво.
Когато всички хора страдат, малцина се стремят към мъст, понеже общата беда се понася по-леко от личното оскърбление.
Съдбата проявява своята мощ тогава, когато не срещне съпротива.
Хората имат навик да хвалят миналото и да порицават настоящето.
Разликата в човешките съдби се дължи на обстоятелството, че едни желаят да притежават повече, а други да не загубят и това, което притежават.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 284084730_02b113e4f1


Последната промяна е направена от Фрина на Сря 09 Юни 2010, 12:38; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 29 Апр 2010, 15:24

Мисли и афоризми на Епикур
Епикур (341 г. пр.н.е. — 270 г. пр.н.е.)
древногръцки философ, основоположник на епикурейството

От копривата извличай нишки, от пелина — лек.

Навеждай се само, за да вдигнеш.

Проявявай повече ум, отколкото самолюбие.

Всяка вечер се питай каква добрина си направил.

Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете.

Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.

При всяко желание си поставяй следните въпроси: какво ще стане, ако пожеланото от мен се осъществи, и какво — ако не се осъществи.

Когато забогатееш, променяш и грижите си.

При философски спор повече печели победения, защото умножава знанията си.

Дали Бог иска да предотврати злото, но не може? Тогава не е всемогъщ. Дали може, но не иска? Тогава е зъл. Дали и иска, и може? Тогава откъде идва злото? Дали нито иска, нито може? Тогава защо го наричаме бог?

Богатството ни се състои не от това, което имаме, а от това, което ни радва.

Колкото по-големи са трудностите, толкова по-голяма е славата от преодоляването им.

Смъртта не ни притеснява, тъй като докато сме живи, нея я няма. Когато пък дойде, ние вече не сме живи.

Безумие е човек да се моли на боговете за нещо, което е във властта му да постигне сам.

Не толкова помощта на приятелите истински ни помага, колкото вярата, че можем да разчитаме на нея.



По материали от /www.public-republic.com/


Последната промяна е направена от Фрина на Вто 22 Юни 2010, 19:15; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 03 Май 2010, 13:45

Мисли и афоризми на Уинстън Чърчил

Уинстън Чърчил (Winston Churchill), (1874-1965),
британски политик, историк, писател, носител на нобелова награда за литература


Историята на света се свежда до факта, че когато нациите са силни, те не винаги са справедливи. Пожелаят ли да станат справедливи, престават да са силни.

Нация, стремяща се да просперира с данъци, прилича на човек, седнал в кофа, който се опитва да се повдигне чрез дръжката й.
Който е съгласен с всеки, той не е съгласен с никого.
Времето е лош съюзник.
Там, където съществуват десетки хиляди предписания, не може да има никакво уважение към закона.
Дипломат – това е човек, който два пъти премисля, после нищо не казва.
Умният човек не прави сам своите грешки – той дава шанс и на другите.
По-голямо преимущество има този, който достатъчно рано е направил грешка, от която може да се поучи.
Аз винаги се радвам, когато уча, но не винаги ми е по сърце, когато ме поучават.
Аз винаги следвам правилото: не бягай, ако можеш да стоиш; не стой, ако можеш да седиш; не седи, ако можеш да лежиш.
По-лесно е да се управлява нация, отколкото четири деца.

По-добре е да създаваш новините, отколкото да разказваш за тях.

Фанатик – това е човек, който не може да промени възгледите си и не може да смени темата.
Аз обичам прасетата. Кучетата мислят, че сме много над тях. Котките мислят, че сме много под тях. Свинете гледат на нас като равни.
По света се разпространяват чудовищно количество слухове, а най-страшното е, че половината от тях са чиста истина.



По материали от /www.public-republic.com/


Последната промяна е направена от Фрина на Вто 22 Юни 2010, 19:13; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 10 Май 2010, 12:53

"Ние винаги търсим вечното някъде другаде,
не тук; винаги обръщаме духовния си
поглед към нещо друго, а не към настоящето,
към видимото; или пък очакваме смъртта,
сякаш всеки миг не е смърт и възраждане.
Всеки миг ни предлага нов живот.
Днес, сега, още тази минута - това е единствената ни плячка."


" Климати " , Андре Мороа
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 10 Май 2010, 13:13

Във войната има предателства, които са
детинщини в сравнение с човешките измени в
мирно време. Новият любовник усвоява навиците на
предишния. Катастрофа. И след нея светът
изглежда различен. Следват тежки думи или нежни
излияния, макар сърцето да е орган от пламък.
Героите на една любовна история не погубват
сърцето си, те откриват този мрачен обитател на тялото.
Ако наистина се натъкнеш на него,
разбираш, че плътта не може да измами никого
и нищо - нито мъдростта на съня, нито изисканото
общуване. Сърцето поглъща теб и миналото ти.


Английският пациент" , Майкъл Ондатджи
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 10 Май 2010, 14:14

Мисли и афоризми на Александър С. Пушкин
Александър Сергеевич Пушкин (1799 — 1837),
руски писател и поет

Неуважението към предците е първият признак на безнравствеността.
Злословието дори и без доказателства оставя почти вечни следи.

Хората никога не са доволни от настоящето, и имайки малко надежди за бъдещето, украсяват невъзвратимото минало с всички цветове на въображението си.
Опознаеш ли човек, не може да не го намразиш.
Приказката е лъжа, но в нея има и малко истина.
Учените са много, умните хора малко.
Критиката смесва вдъхновението с възторга.
Аз пиша за себе си, а печатам за пари.
Болката от любовта е неизлечима.
Към бедата води неопитноста.
…дългата печал не е в природата човешка, особено женската.
По света няма щастие, но има покой и воля.
Любовта покорява всяка възраст.
Младостта е велик чародей.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 2536358399_c16896768f


По материали от /www.public-republic.com/


Последната промяна е направена от Фрина на Вто 22 Юни 2010, 19:10; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 31 Май 2010, 16:13

Мисли и афоризми на Ян Коменски

Ян Амос Коменски (Jan Amos Komenský), (1592—1670 г.),
чешки религиозен деец, мислител, общественик, родоначалник на съвременната педагогика


Образованието трябва да бъде вярно, пълно, ясно и трайно.
Книгата – това е инструмент за насаждане на мъдрост.
Учи с думи, но възпитавай само с примери.
Ако човек иска да стане човек, той трябва да се образова.
Щастлив е онзи народ, който има добри училища и хубави книги.
Ако можеш да образоваш някого, образовай го с радост. Ако е възможно – образовай целия свят.
Няма нищо по-трудно, от това да превъзпиташ човек, който е лошо възпитан.
Този, който малко знае, малко може и да научи.
Считай за нещастен този ден или този час, в който ти не си усвоил нищо ново и не си прибавил нищо към своето образование.
Умът осветява пътя на волята, а волята повелява действията.
Да четеш и да не разбираш – все едно, че съвсем не четеш.
Изучаването на мъдроста ни възвишава и ни прави силни и великодушни.
Мъдрото разпределение на времето е основа на всички дейности.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 221920365010


По материали от /www.public-republic.com/


Последната промяна е направена от Фрина на Вто 22 Юни 2010, 19:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 08 Юни 2010, 13:02

Мисли и афоризми на Алфред Хичкок

Алфред Джоузеф Хичкок (Alfred Joseph Hitchcock), (1899—1980),
английски кинорежисьор, продуцент и сценарист


Всички любовни сцени, които започват на снимачната площадка, завършват в гардеробната.
Филмът трябва да започва със земетресение, а след това напрежението трябва да нараства.
Киното се състои от екран и множество места, които трябва да бъдат запълнени.
Жена, която се съблича публично, ми напомня за режисьор, който в самото начало на филма съобщава загадката.
Винаги съм казвал, че жената трябва да бъде като добър филм на ужасите: колкото повече места остават за въображението, толкова по-добре.
Не съм против полицията, аз просто се боя от нея.
Никога не съм казвал, че всички актьори са идиоти. Аз казвам, че с актьорите следва да се обръщаме както с идиоти.
Драмата е животът, лишен от скучните моменти.
За мен ‘Психо’ беше голяма комедия. Трябваше да бъде.
Дължината на един филм трябва да е директно свързана с издръжливостта на пикочния мехур на нормалния зрител.
Дори провалите ми носят пари и се превръщат в класики година след създаването им.
Дисни е най-добър в избора на актьорите. Ако някой не му харесва, просто го изтрива.
Гледката на убийства по телевизията помага да се справяме с враждебността си. Ако някой не изпитва никаква враждебност — нека гледа реклами.
Някои от най-жестоките убийства се случват в спокойна домашна обстановка, извършени с нежност на някое тривиално, уютно място, като масата в кухнята.
Да те ударят не е толкова ужасно, само очакването е ужасно.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 3589125482_be51a42c13


По материали от /www.public-republic.com/


Последната промяна е направена от Фрина на Вто 22 Юни 2010, 19:11; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyСря 09 Юни 2010, 12:32

Мисли и афоризми на Хенрик Сенкевич

Хенрик Адам Александер Пюс Сенкевич (пол. Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz), (1846-1916),
полски писател, автор на исторически романи


В света на злото, глупостите, неувереността и съмненията, наричан съществуване, има нещо за което си струва да живееш, и което несъмнено е силно като смъртта: това е ЛЮБОВТА.

Ако слепец се препъне в камък и падне на пътя, винаги ругае камъка, въпреки че виновна е слепотата му.
Хората се сближават от ученическата скамейка и други нещастия.
В мен има двама души — актьор и зрител. Често зрителят е недоволен от актьора.
Свобода е правото да вършиш това, което искаш, и да не пречиш на другите да вършат това, което искат.
За смъртта не си струва да мислим, защото тя и без наша помощ сама мисли за нас.
Ако любовта не може да ни защити от смъртта, тогава, най-малкото, се опитва да живее.
Дните си приличат един с друг като мъниста в броеница; единственото разнообразие се предизвиква от промените
във времето.
Небето е едно цяло, водата – друго, а между тези две безкрайностти човешката душа е в самота.
Професията на писателя си има своите тръни, за които читателят и не предполага.



МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Alex03



По материали от /www.public-republic.com/


Последната промяна е направена от Фрина на Вто 22 Юни 2010, 19:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 22 Юни 2010, 19:09

Мисли и афоризми на Сократ
Сократ (Σωκράτης), (469 пр.н.е. – 399 пр.н.е.),
древногръцки философ, създател на клона на философията отнасящ се до морала и моралното образование, наречен етика



Това, което проумях, е прекрасно. От там си правя извод, че и това, което не съм проумял, е прекрасно.
Колкото повече знам толкова повече знам, че нищо не знам.
Висшата мъдрост е да различаваш доброто от злото.
Женен или неженен, винаги ще съжаляваш. Ако би се давало в брака време за проба, то целият свят би се ограничил само с пробата.
Непременно се ожени — ако вземеш добра жена ще си щастлив; ако вземеш лоша — ще станеш философ.
Животът е само един миг между две вечности.
Лошите хора живеят, за да ядат и пият, докато добрите ядат и пият, за да живеят.
На хората им е по-лесно да държат на езика си горещ въглен, отколкото тайна.
Най-добрата подправка към храната е гладът.
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Обучението е запалване на пламък, а не пълнене на съд.
Онези, които искат най-малко, са най-близо до боговете.
Смъртта може да е и най-голямата благословия за човека.
Щом не знаем какво е смъртта, не е логично да ни е страх.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Kite12


По материали от /www.public-republic.com/
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 29 Юни 2010, 15:34

Мисли и афоризми на Антон Чехов

Антон Павлович Чехов (1860–1904),
руски писател и драматург


В човека трябва всичко да е прекрасно: и лицето, и дрехата, и душата, и мисълта.
Ако в първо действие на стената е окачена пушка, то в последното действие тя непременно ще гръмне.
Никога не обичаш така близките си, както във времето, когато рискуваш да ги загубиш.
Науката е най-важното, най-прекрасното и нужното в живота на човек. Тя винаги е била и ще бъде висше проявления на любовта, тогава когато един човек побеждава природа и себе си.
Университета развива всички способности, в това число и глупостта.
Всичко знаят и разбират само глупаците и шарлатаните.
Изкуството дава крила и пренася далеч далеч.
Дори да те боли е приятно, когато знаеш, че има хора, които чакат твоето оздравяване като празник.
Ако искаш да станеш оптимист и да разбереш живота, то престани да вярваш в това, което говорят и пишат, а сам наблюдавай и вниквай.
Смисълът на живота е само в едно – в борбата.
Доброто възпитание не е в това да не разлееш сос на покривката, а да не правиш забележка на този, който го направи.
Равнодушието е паралич на душата.
Водката е бяла, но зачервява носа и очерня репутацията.




МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 R01

По материали от /www.public-republic.com/




Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 02 Авг 2010, 13:27

Мисли и афоризми на Френсис Бейкън

Френсис Бейкън (Francis Bacon), (1561-1626 г.),
английски философ, юрист, политик и писател


В тъмнината всички цветове са еднакви.
Най-доброто от всички доказателства е опитът.
Сдържаността и умереността в разговорите стоят над красноречието.
Геният, умът и духът на нациите се виждат в техните пословици.
Четенето прави човек знаещ, беседата – находчив, а навика да записва – точен.
Повърхностните философии скланят човешкият ум към атеизъм, а дълбоките – към религия.
Човек може толкова, колкото знае.
Знанието само по себе си е сила.
Ласкателството е стилът на робите.
Мълчанието е добродетелта на глупаците.
Няма нищо по-страшно от самия страх.

Парите са добър слуга, но лош стопанин.

Човек, който властва над другите, губи своята лична свобода.



МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 3013551360_d5d965554e%20%281%29

По материали от /www.public-republic.com/

Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 03 Авг 2010, 19:50

Мисли и афоризми на Саади
Саади (истинско име Муслихидин Абу Мохамед Абдаллах ибн Мушрифадин), (ок. 1184 — ок. 1283),ирански поет и философ


Стани Човек в помислите и в делата – после мечтай за ангелски крила!
Умен ли си или глупав, велик ли си или малък – ние не знаем, докато не кажеш нещо.
Приятните маниери съставляват добродетелите на придворните и почти пороците на мъдреца.

С какво може да се сравни езика в устата на човек? Това е ключ за съкровищница. Когато вратата е заключена никой не може да знае какво има там: драгоценни камъни или само ненужни стъкълца.
Никой не хвърля камъни по дърво, което не ражда плодове.
Да се мисли, че безсилният враг не може да навреди е все едно да се мисли, че искрата не може да предизвика пожар.
Нека този, който не иска да помогне на падналия, да се бои сам да не падне, защото когато това стане, никой няма да му подаде ръка.
Укорът на учителя е по-добър, отколкото нежността на бащата.
Магарето поклонило се в Мека, все пак си остава магаре.
Не може спокойствие в почивката да намери, който е оставил приятеля в трудния път.
Този, който сее зло, жъне разкаяние.
Говори с хората в съответствие с техния разум.
Понеже ти си сит, хлябът ечемичен не ти се нрави, но лошото за теб – за мен е славен пай.
Този, който има знания, но не ги прилага, прилича на човек който разорава нива, но не хвърля в нея семе.



По материали от /www.public-republic.com/
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyСря 04 Авг 2010, 16:25

Мисли и афоризми на Жан Кокто
Жан Кокто (Jean Cocteau), (1889 — 1963),
френски поет, драматург, кинематограф, график


Аз знам, че изкуството е съвършено необходимо, колкото и да не знам защо.
Вундеркинд, като правило, са деца на родители с богато въображение.
Аз вярвам в късмета: как иначе бихте могли да обясните успеха на тези, които не харесвате.
За умрелите, истинският гроб е в сърцето на живите.
Свърши половината работата, останалата ще се свърши сама.
Виктор Юго е бил безумец, който си е въобразил, че е Виктор Юго.
В голям град е възможно повече да видиш, затова пък в малкия – повече да чуеш.
Режисьорите биват три вида: умни, изобретателни и болшинство.
Историята – това е правда, която е стана лъжа. Митът – това е лъжа, която е станала правда.
Голямата тактика на жените се състои в това да те накарат да повярваш, че си обичан, когато не те обичат, и да скрият любовта си, когато обичат.
Модата е това, което се демодира.
Пенелопа била последното изпитание, което Одисей трябвало да изтърпи в края на пътешествието си.


По материали от /www.public-republic.com/


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 08-3952925485_1bec9c2f9a
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 09 Авг 2010, 12:42

Мисли и афоризми на Аристотел Онасис
Аристотел Онасис (Αριστοτέλης Ωνάσης), (1906-1975),
гръцки бизнесмен, корабен магнат, милиардер


От определен момент нататък парите са без значение. Те престават да бъдат цел. Играта е онова, което е интересно.
За да имаш успех, трябва да изглеждаш загорял от слънцето, да живееш в елегантна сграда (било то и в мазето й), да бъдеш виждан в изискани ресторанти (било то само с напитка) и като взимаш пари на заем, те да са много.
Аз нямам нито приятели, нито врагове – само конкуренти.
Хората, които успяват, са онези, които избират една посока, и я следват неотклонно.

Най-трудно е да спечелиш първия си милион долара.
Тайната на успеха в бизнеса е да знаеш нещо, което друг не знае.
Ако жените не съществуваха, всички пари на света щяха да изгубят значението си.
В най-мрачните си моменти трябва да се фокусираме, за да видим светлината.
Колкото повече притежаваш, толкова повече знаеш, че не притежаваш.
За да успеете в бизнеса, трябва да накарате другите да виждат нещата, както вие ги виждате.


МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 05-1336760966_5284c67d40
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПет 20 Авг 2010, 13:00

“Любящите хора живеят в свят, пълен с обич.
Враждебните хора в свят, пълен с омраза.
Същият свят."
Уейн Дайер
Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 02 Сеп 2010, 17:48

Мисли и афоризми на Бертран Ръсел
Бъртранд Артър Уилям Ръсел (Bertrand Arthur William Russell), (1872-1970),
британски математик, философ, логик



Животът е незначително, краткотрайно и преходно явление в затънтен ъгъл на вселената и не е нещо, за което подобава да вдигаш голям шум, освен ако не си лично заинтересован.
Вселената може би наистина има цел, но нищо не загатва тази цел да съвпада с нашите.
Животът е съревнование да влезеш в групата на престъпниците, а не на жертвите.
Хората се раждат невежи, а не глупави. Глупостта идва с образованието.
Много хора са готови да умрат, вместо да се замислят; и в действителност точно това правят.
Един от симптомите за предстоящ нервен срив е убедeността, че работата ти е изключително важна.
Работата се дели на два типа: в първия променяш положението на материята, а във втория казваш на някой друг да го направи.
Най-голямото удоволствие след това да се забавляваме, е удоволствието да пречим на другите да се забавляват.
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения.
За да станеш дълголетник, трябва щателно да подбереш предците си.
Защо пропагандата има много по-голям успех, когато предизвиква омраза, отколкото когато извиква приятелски чувства?
Да живееш без някои от нещата, които искаш, е неразривна част от щастието.
Стремежът към власт е породен от страхове. Тези, които не се боят от своите съседи, не виждат необходимост да властват над тях.
Любовта е главният способ за бягство от самотата, която мъчи повечето мъже и жени в течение на почти целия им живот.
Способността умно да запълниш свободното си време е висша степен на лична култура.



По материали от /www.public-republic.com/


Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 25 Ное 2010, 00:56

Yes, America is gigantic, but a gigantic mistake. - Зигмунд Фройд

Народ без вяра е мъртъв!

Ако искаш да ти се чуе думата не повишавай тон. I love you Колко е вярно само...
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 25 Ное 2010, 01:55

Последното ми е любимо!!! Признавам, обаче, че трудно се справям с детето си в това отношение! Я , сетих се кой може да ми помогне със съвет! Wink
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 25 Ное 2010, 02:02

Трудничко е понякога наистина. Особено с дечицата които са по палави. Но вярвам, че ще откриеш своя начин да се справиш, Шоко МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 992290
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
ШОКОЛАД
админ
админ
ШОКОЛАД


Брой мнения : 5526
Регистриран : 11.04.2009
Послание : Идвам от миналото, отивам в бъдещето!!!

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 25 Ное 2010, 02:09

Дано, че самата аз се намразвам, когато ми се налага да му повишавам тон...
Върнете се в началото Go down
Сапфира
AVAЛюбист
AVAЛюбист
Сапфира


Брой мнения : 877
Регистриран : 23.04.2009
Age : 41
Послание : при делфините

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 25 Ное 2010, 04:13

Кой те е лъгал толкова често, колкото ти самия? - Бенджамин Франклин

Страхотна мисъл!
Върнете се в началото Go down
http://www.psy-help.org/forum/index.php
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 03 Яну 2011, 16:37

Мисли и афоризми на Екатерина II Велика

Екатерина II Велика, (рус. Екатерина II Великая), (1729—1796),
руска императрица


В света няма нищо съвършено.
Всяко дете се ражда ненаучено. Дълг на всеки родител е да даде на детето си учение.
По-добре да оправдаеш десет виновни, отколкото да обвиниш един невинен.
Хората често сами са причина за своето щастие и нещастие.
Безделието е майка на скуката и много пороци.
Не е срамно, ако човек признае грешката си.
Леността е лош учител.
От разговора с невежи понякога се научава повече, отколкото от разговор с учени.
Човекът с добро сърце се старае да превърне всяка вещ и дело в добро; човекът с лошо сърце се старае в доброто да намери зло.
Направи полза на близките си, за да я направиш на себе си.

По материали от /www.public-republic.com/


Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyПон 03 Яну 2011, 16:42

Франсис Бейкън (Francis Bacon; 1561-1626 г.) - английски философ, юрист, политик, писател, родоначалник на английския материализъм

В тъмнината всички цветове са еднакви.
Сдържаността и умереността в разговорите стоят над красноречието.
Четенето прави човек знаещ, беседата – находчив, а навика да записва – точен.
Повърхностните философии скланят човешкият ум към атеизъм, а дълбоките – към религия.
Ласкателството облича слабата душа, безпомощният ум, порочният характер.
Умният човек създава повече възможности, отколкото намира.
Правилата на поведението са превод на добродетелите на общодостъпен език.
Благоденствието разкрива нашите пороци, а бедствията – нашите добродетели.
Парите са добър слуга, но лош господар.
В знанието има сила, в силата има знание.

По материали от /www.public-republic.com/



Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyСря 05 Яну 2011, 14:16

Ричард Бах (Richard Bach)- американски писател на научна фантастика


Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш. За да има нови срещи, първо трябва да има сбогуване. А щом сте приятели, непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота.
Ужасно е чувството за провал, когато се откажем от това, в което сме вярвали, но още по-лошо е, когато идеите, с които сме живели, се окажат погрешни.
Всяка велика религия започва в светлина. Но само сърцата носят светлината. Хартията не може.
Човек поверява живота си на това, в което вярва.
Един от начините да избереш бъдеще е като вярваш, че то е неизбежно.
Колкото повече ни заплашват, толкова по-малко обичаме. Интересно, излиза, че да обичаш някого без условия, означава, че не те интересува кой е той и какво прави! Излиза, че безусловната любов е същото като безразличие!
За да летиш бързо като мисълта, докъдето и да е, трябва да започнеш с съзнанието, че вече си пристигнал.
Колкото повече ми се иска да свърша нещо, толкова по-рядко го наричам работа.
Мерило за невежеството ти е степента, в която вярваш в неправдата и трагедията. Онова, което за гъсеницата е краят на света, за Учителя е пеперуда.
Никога не те спохожда желание, без да те споходи и силата, с която да го осъществиш. Но все пак може да се наложи и да се потрудиш за това.
Най-дълбоки са най-простите въпроси. Къде съм роден? Къде е моят дом? Къде отивам? Какво правя? Замисляй се от време на време върху тях и наблюдавай как отговорите ти се променят.
Аз дадох живота си, за да стана тази личност, която съм сега! Заслужаваше ли си да платя тази цена?



По материали от /www.public-republic.com/


Върнете се в началото Go down
Фрина
Модератор
Модератор
Фрина


Брой мнения : 8407
Регистриран : 22.04.2009
Послание : Там, където има ЛЮБОВ...

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyЧет 06 Яну 2011, 19:00

Мисли и афоризми на Рамон Гомес де ла Серна

Рамон Гомес де ла Серна (Ramon Gomez de la Serna), (1888-1963),
испански журналист и писател


Най-главното в живота е това, че ти не си умрял.
Изригването на вулкан – това е авария в централното отопление на Земята.

И малките неприятности могат да ти отровят живота, ако ги няма големите.
Фараоните са рекламирали себе си с помощта на пирамидите.
Пейзажистът може да работи спокойно – природата никога не настоява за сходство.
Какво е това смърт, не знаят даже мъртвите.
Защо девойките се гримират като бабички, а бабичките като девойки?
Да пуснеш брада и да оплешивееш – това е закон за запазване на енергията.
“Мислителят” на Роден – това е шахматист, на когото са отнели дъската.
Да говориш е леко. Да пишеш е трудно.
Критиката може да ни убие; ние не можем да убием критиката; затова по-добре е да забравим за нея.
Щраусът – това е жирафът сред птиците.
Ако ангелите играеха билярд, никоя звезда нямаше да остане на мястото си.
Върнете се в началото Go down
Ophelia
AVAгост
AVAгост
Ophelia


Брой мнения : 16
Регистриран : 01.02.2011
Послание : "И вътре в душата на човека, който някога осъдил едно момче заради детските му сълзи, непознатият се смеел ли, смеел."

МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 EmptyВто 01 Фев 2011, 21:20

- Хубави сте, но сте празни - продължи малкият принц. - За вас не може да се умре. Разбира се, случаен минувач би помислил, че моята роза прилича на вас. Но тя сама е много по-важна от вас всичките, защото тъкмо нея поливах. Защото тъкмо нея поставях под стъклен похлупак. Защото тъкмо нея пазех с параван. Защото тъкмо върху нея убих гъсениците (освен две-три, за пеперуди). Защото тъкмо нея слушах да се оплаква, да се хвали и дори понякога да мълчи. Защото е моята роза.

Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

"Малкият Принц" - Екзюпери.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МИСЛИ И АФОРИЗМИ   МИСЛИ И АФОРИЗМИ - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
МИСЛИ И АФОРИЗМИ
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Мисли за мислите!!!
» Хич не му мисли във спама си пиши!
» Мисли за модата на известни дизайнери

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
AVAdiary :: КУЛТУРА :: Литература-
Идете на: